Jump to content
Hunterseek

Discutii cu si despre jucatori, off-topic !

Recommended Posts

• Moderator
Acum 1 minut, SirMullich a spus:

Or să schimbe regulile și în campania pt. licențe,asta e părerea mea.

Asta pentru a înceta specula clanurilor mari cu licențe.

În campania pt.tanc se tranzactionau tancurile ca la piață...

În primă fază unele clanuri mari și-au asigurat prin rezultate proprii jucători în top 6000,le-au asigurat licențele necesare, după care i-au scos din clan și au băgat contracost alți playeri la care le-au asigurat tancuri prin clasarea în top 50.

Vom vedea modificări de regulament și acolo.

Ai și dovezi referitor la ce postezi sau Sunt genul ăla de bârfe gen strugurii acrii ?

• Upvote 1
  • Membru Activ

De accea e harta globala cu o gramada de teritorii goale.....Datorita interesului major din partea clanurilor mari @SirMullich

Multi au preferat sa dea linistiti la SH, decat sa pierzi seara 3-4 ore  aiurea dand ca migul sa faci taskuri pentru nimic

Din pacate cam asta e directia in care se indreapta filosofia WG: cantitate nu calitate

• Membru Activ
Acum 34 minute, Awa a spus:

Ai și dovezi referitor la ce postezi sau Sunt genul ăla de bârfe gen strugurii acrii ?

Da Awa,speram să nu mă întrebi asta.

După destrămarea Reon mi-a intrat om în clan plecat de acolo care a dat bani reali pt. tanc.

Omul a fost sincer și a recunoscut,nu aș vrea să îl expun...

A dat banul,i s-a asigurat minimul de jocuri și a luat Vk ul.

De asta spun că or să se schimbe regulile și acolo.

Cei de la wargaming cunosc toată situația și au promis că or să schimbe regulile in viitoarea campanie.

• Membru Activ
Acum 18 minute, Nameless47 a spus:

De accea e harta globala cu o gramada de teritorii goale.....Datorita interesului major din partea clanurilor mari @SirMullich

Multi au preferat sa dea linistiti la SH, decat sa pierzi seara 3-4 ore  aiurea dand ca migul sa faci taskuri pentru nimic

Din pacate cam asta e directia in care se indreapta filosofia WG: cantitate nu calitate

Global map e gol pt. că, clanurile care cuceresc teritoriu renunță instant la el pt. a putea puncta și în următoarea seară.

Cine rămâne cu teritoriul obține doar glorie în următoarea seară,nu și puncte...:)

• Content Creator

Stai ca am mai gasit alt super clan, PARS 400 de lupte si 40% win rate si sunt top 10, daca nu ma insel sunt pe 6 sau 7? Calitate la cel mai inalt nivel :SHOUT:

Specula in clanurile mare? Serios? Din cauza asta pierd amarati astia din clanurile mici tancurile, ca nesimtiti aia din clanurile mari vand licente. Sa fim seriosi, esti bun, intri intr-un clan bun si castigi tancul, nu cum sunt uni pe WG forum cu mana intinsa la cersit tancuri ca vezi domle si ei merita. Esti bun il castigi, nu esti bun, capul jos si nu emite pretentii ca si tu meriti. 

Cine vrea tancul - load skill si il castigi.

Si cum ii subapreciez pe TAF-G? Clan cu win rate de boti, nu ii subapreciez, doar interpretez datele statistice, din 400 de meciuri ei au castigat mai putin de 200 si tu imi spui ca ai jucat contra lor si ca sunt buni? Clan bun cu win rate sub 50%?

QED - cantiatea conteaza, calitatea? Ce mai e si aia calitate?

Edited by Raffy5
  • Content Creator
Just now, Raffy5 said:

Stai ca am mai gasit alt super clan, PARS 400 de lupte si 40% win rate si sunt top 10, daca nu ma insel sunt pe 6 sau 7? Calitate la cel mai inalt nivel :SHOUT:

Specula in clanurile mare? Serios? Din cauza asta pierd amarati astia din clanurile mici tancurile, ca nesimtiti aia din clanurile mari vand licente. Sa fim seriosi, esti bun, intri intr-un clan bun si castigi tancul, nu cum sunt uni pe WG forum cu mana intinsa la cersit tancuri ca vezi domle si ei merita. Esti bun il castigi, nu esti bun, capul jos si nu emite pretentii ca si tu meriti. 

Cine vrea tancul - load skill si il castigi.

O sa vina campania ( ADEVARATA CAMPANIE) si aia nu o sa castige nici un tanc . 

• Membru Activ

@SirMullich

Hai sa incercam altfel poate asa intelegi

Un clan ce baga ca migul la sfarsit de luna se poate alege eventual cu luna premium si ceva maruntis acolo sa mai mute niste echipamente

Jucatorii buni prefera se evita timpul pierdut aiurea si dau la ESL in weekend unde fara mari batai de cap se pot alege cu 2k gold/membru de echipa

26 minutes ago, SirMullich said:

Global map e gol pt. că, clanurile care cuceresc teritoriu renunță instant la el pt. a putea puncta și în următoarea seară.

Cine rămâne cu teritoriul obține doar glorie în următoarea seară,nu și puncte...:)

Aici ai pus punctul pe I. Teritoriile dupa ce ca nu iti aduc mai nimic te si limiteaza ca punctaj pentru clasament/ stagii. Regula e simpla pentru sezonul acesta: Dai ca migul  cu 3-4 echipe si ai un WR de minim 45% esti in top. Nu ?!?! Ghinion. WG premiaza cantitatea si nu calitatea

Ce zici? Se mai merita pierdute orele seara unde te alegi cu maruntisuri ( gold ) si cu o mare gaura la credite + nervi aiurea ?

• Membru Activ
Acum 9 minute, Nameless47 a spus:

@SirMullich

Hai sa incercam altfel poate asa intelegi

Un clan ce baga ca migul la sfarsit de luna se poate alege eventual cu luna premium si ceva maruntis acolo sa mai mute niste echipamente

Jucatorii buni prefera se evita timpul pierdut aiurea si dau la ESL in weekend unde fara mari batai de cap se pot alege cu 2k gold/membru de echipa

Aici ai pus punctul pe I. Teritoriile dupa ce ca nu iti aduc mai nimic te si limiteaza ca punctaj pentru clasament/ stagii. Regula e simpla pentru sezonul acesta: Dai ca migul  cu 3-4 echipe si ai un WR de minim 45% esti in top. Nu ?!?! Ghinion. WG premiaza cantitatea si nu calitatea

Ce zici? Se mai merita pierdute orele seara unde te alegi cu maruntisuri ( gold ) si cu o mare gaura la credite + nervi aiurea ?

Nu vă mai legați de procentaj,ce mama naibii trebuie să desenez ca să fiu explicit?

Contează ca victoriile realizate să fie legate,în fond asta e principala regulă a campaniei...

Pentru a juca esl nu trebuie să fi membru al unui clan,cw este o competiție între clanuri.Din punctul meu de vedere le poți juca pe ambele fără probleme.

Întrebare...Tu ca membru Elf ce mari recompense ai primit în trecut,mă refer strict la gold ul câștigat la cw,ca să ți se pară acum că primești prea puțin?

Clan warsul reprezintă o încleștare intre clanuri,se satisface egoul,se reglează conturi, îți vezi nivelul clanului când întâlnești legende wot etc.

Că voi ați ales să jucați tier 8 unde recompensele sunt mizerabile e iarăși strict problema voastră,cu toate că după umila mea părere există un singur cw autentic și acela e la tier 10.

• Upvote 1
  • Membru Activ

Eu sunt curios cum poate un clan cu 40% wr sa aiba mai multe victorii legate decat un clan cu 70%!?

Pentru clanurile slabute e mana cereasca ce se intampla acum pe harta globala, dar pentru joc in sine si competitie, mai putin!

• Membru Activ

In primul  rand era decent sa stiu cu cine stau de vorba ( nick din joc, clan din care faci parte...  desi cam banuiesc). Trecem peste aceste amanunte

Dupa ce ne spuneai cat gold se poate castiga completand taskurile acum CW este o inclestare pentru satsifacerea egoului si verificarea nivelului?! Ce crezi...WR arata nivelul

Iar pentru nivelul per ansamblu exista General Ratingul care incorporeaza activitatea per totala a unui clan: calitatea jucatorilor, Elo rating SH, Elo rating GM.

Conincidenta ca primele locuri in acest rating sunt ocupate de Fame, RSOP respectiv Noxus si nu de TAF-G, Persa si sa nu incep cu exemple de pe plaiurile noastre? 

• Membru Activ
Acum 5 minute, Nameless47 a spus:

In primul  rand era decent sa stiu cu cine stau de vorba ( nick din joc, clan din care faci parte...  desi cam banuiesc). Trecem peste aceste amanunte

Dupa ce ne spuneai cat gold se poate castiga completand taskurile acum CW este o inclestare pentru satsifacerea egoului si verificarea nivelului?! Ce crezi...WR arata nivelul

Iar pentru nivelul per ansamblu exista General Ratingul care incorporeaza activitatea per totala a unui clan: calitatea jucatorilor, Elo rating SH, Elo rating GM.

Conincidenta ca primele locuri in acest rating sunt ocupate de Fame, RSOP respectiv Noxus si nu de TAF-G, Persa si sa nu incep cu exemple de pe plaiurile noastre? 

Am jucat și contra voastră și contra PARSA(nu Persa).;)

Părerea mea sinceră e că va bate de va asculta cu urechea...

Nu vreau sa jignesc clanul Elf dar puteți și voi incerca sa jucați câteva seri la tier 10 sa vedeti cam pe unde sunteți, asta ca să evitați după aceea supraestimarea voastră.

Cât despre identitatea mea, chiar aș vrea să o devoalez dar momentan am statut de refugiat,îmi face plăcere să dialoghez cu niște oameni cu pasiuni similare cu ale mele,nu realizez un monolog ci e o împărtășire de idei și informații despre joc.

Ca să vedem cum mai stați spune-i commander ului vostru doar atât...provincia Landshut,ora 19,tier 10.:)

Asta așa ,de fun,până la urmă pt.asta ne-am apucat de joc,nu pt. gold.

Și poate, cine știe....Realizați surpriza...;)

• Membru Activ

Stiam cu cine stau de vorba dar nah...Sa nu expulzam refugiatii

Aparent ai uitat cata bataie luai pe Abbey de la noi cand ne intalneam la tier 10

Probabil ca ne bat , probabil ca nu. Noi nu avem valoarea unora de pe plaiurile noastre care bat in fiecare zi G2G, PVS si alti unicumi ;). Suntem jucatori mediocri si ne stim nivelul

• Membru Activ
Acum 5 minute, Nameless47 a spus:

Aparent ai uitat cata bataie luai pe Abbey de la noi cand ne intalneam la tier 10

What???¿¿???¿??¿¿???

S-a apucat Frank Herbert de vreo nouă ficțiune?

Măcar să fim sinceri și lipsiți de ironie.

Cea mai mare calitate a unui om este sinceritatea și acceptarea adevărului, chiar dacă acel adevăr uneori doare.

Acceptandu-ti defectele le poți corecta și trece la nivelul următor,nu mințind și mințindu-te...

Pt.cei care citesc aici, să știți că nu sunt vreun trăznit,am o fetița de 2 ani și cât am grijă de ea și o supraveghez mai schimb și eu impresii despre jocul meu favorit..:)

• Upvote 1