Jump to content
Hunterseek

Discutii cu si despre jucatori, off-topic !

Recommended Posts

• Moderator
16 minutes ago, Gambino said:

Trimite replay la WG ca sigur il răcorește ptr. vreo 7 zile si bagă dobitocul la ignore,ca sa nu uiți de el,in caz ca va întâlniți iar

Am patit si eu aceeasi chestie, iar cand am trimis ticket, nu au luat nicio masura. Poate depinde de admin

• Content Creator

Ieri ma bag cu Bc. intr'o tufa la spot avansat,vroiam al doilea insemn,vine unul cu Skorpionul de tier 8 din clanul quiet si efectiv ma impinge afara din tufa spre inamici, rămân one shoot, reusesc sa scap, ma duc in spatele lui, 3 buc. mort si eu ban, le da gold nu gluma, csf n-ai csf. 

• Upvote 1
  • Community Contributor
Acum 22 minute, haua26 a spus:

Ieri ma bag cu Bc. intr'o tufa la spot avansat,vroiam al doilea insemn,vine unul cu Skorpionul de tier 8 din clanul quiet si efectiv ma impinge afara din tufa spre inamici, rămân one shoot, reusesc sa scap, ma duc in spatele lui, 3 buc. mort si eu ban, le da gold nu gluma, csf n-ai csf. 

Tu inca nu ai invatat pana acum ca nu trebuie sa tragi 3 lovituri in el? Una la motor poate ia foc, apoi una doua in inamici si dupa aceea inca una tot la motor , daca nu a luat foc din prima aproape sigur ia foc la a doua. Mai merge sa tufi munitia , apoi doua trei neaose de neamuri si altele si rapid in lista neagra.

• Moderator
34 minutes ago, Horatius_ said:

Degeaba man, oricat ai masura, tot a lor e mai mare.

de fiecare data primesc aceeasi replica, ca sistemul lor de reporturi e cel mai bun si sa-l las sa-si faca treaba. bataie de joc

• Content Creator
1 hour ago, S80iulian said:

Tu inca nu ai invatat pana acum ca nu trebuie sa tragi 3 lovituri in el? Una la motor poate ia foc, apoi una doua in inamici si dupa aceea inca una tot la motor , daca nu a luat foc din prima aproape sigur ia foc la a doua. Mai merge sa tufi munitia , apoi doua trei neaose de neamuri si altele si rapid in lista neagra.

Daca ii dai foc si ala nu se stinge, nu iti iei ban? Nu considera ca si cum ai fi dat de mai multe or in el?

Intreb pentru ca am vazut colegi care se prosteau in SH si cand il mai aprindaeu pe unu si ala nu se stingea desi nu mai tragea dupa se faceau albastri sau chair isi luau banul.

• Community Contributor

Daca e ful hp si ia foc nu pica de tot, mai ramane ceva sa-l curenteze inamicii dintr-o lovitura, plus ca daca nu esti "recidivist" chiar daca moare tot nu iti iei ban. Sau daca dai mai multe in el ca sa nu iti iei ban trebuie sa alternezi cu lovituri in inamici, una in el una cu dmg in inamic si tot asa.

• Moderator
La 24.02.2017 la 15:30, Catalin. a spus:

M-am uitat de curiozitate. Si in loc sa-mi satisfac curiozitatea, am marit-o ..http://wotinfo.net/en/efficiency?playername=Atparehu&server=eu  .......CUM ? Adica, pe bune, si eu sunt praf in jocul asta si mai am multe de invatat ( dar nu mai am chef si rabdare) dar asea cevaaaa....deci....asea cevaaaaa !

http://wotinfo.net/en/efficiency?server=EU&playername=motorelu inca un exemplu :)))

• Moderator

Aoleu :)))) urat asa ... oricum pe motorelu il stimez are un calculator slab joaca in 5 - 10 fps-uri imi aduc aminte ca eram in fostu clan cu el si l-am trimis la cw de 10 cu obj 268 pe pod ... ( mountain pass ) ... efectiv el a tras si i s-a intrerupt imaginea si in timpul ala a cazut de pe pod ... 

• Membru Activ

Atunci de ce se mai chinuie sa joace? In 5-10 fps-uri nu e jucabil, e bataie de joc. Daca joaca singur e treaba lui, dar intr-un joc de echipa mi se pare neacceptabil. Iti bati efectiv joc de munca celorlalti.

• Super Moderator

Ce munca  ma nene ? Unde pana mea e munca intr-un joc ? E cumva ceva de genul " Am venit acasa de la munca si dupa 9 ore la birou/volan/coada sapei am chef sa muncesc vreo 2 ore pe WoT" ?? Ca daca da, suntem masochisti. Eu am ajuns la o concluzie: nu am nici o satisfactie sa am wn8 mare; nu am nici o satisfactie sa ma laud in joc - in lumea reala as fi un pic retard sa zic : buna, sunt Catalin si am wn8 de 2000...si sa-i pice falcile interlocutorului/intareasca sfarcurile interlocutoarei, in timp ce se pierde intr-o avalansa de laude respectuase. Nu vi se pare ca exageram un pic importanta unor pixeli ? e ca si cum m-as lauda ca azi noapte am visat ca sunt Superman si ca am salvat un avion de la prabusire....Eu inteleg placerea de a juca un joc, de a te relaxa in timpul asta, de a avea satisfactia ca l-ai distrus pe unul si altul, de a sta de vorba pe TS cu niste prieteni necunoscuti si de a te da in pluton cu ei..dar, pe bune " munca"....fucking " MUNCA" ????? Ajungem sa ne laudam cu ceva virtual, adica inexistent ? The end is near.... 

• Upvote 3
  • Membru Activ

Si tu te ambalezi acum pentru ca.....? Se poate formula altfel, daca asta te face sa ramai calm. Poftim, inlocuieste cuvantul "munca" cu "jocul/joaca" si gata. :) 

Nu m-am referit la niciun WN8, ce relevanta are in ceea ce am spus eu? Era vorba de faptul ca intr-un joc de echipa, preferi ca macar sa incepi de la egal la egal, nu sa pleci din start cu un om in minus.

De aceea s-a creat topic pe aici pentru a cauta mercenari, etc, ca sa incerci, pe cat posibil, sa nu joci cu un om in minus. Sesizezi diferenta?

• Upvote 3