Jump to content
Hunterseek

Discutii cu si despre jucatori, off-topic !

Recommended Posts

• Membru Activ
Acum 7 ore, Ciombelete a spus:

Eee, lasa, ca am vazut io cum joaca unii din NLG, basca am avut un coleg de servici care a stat acolo aproape un an de zile si cam stiu ce si cum.. am simtit pe pielea noastra cand am picat cu  NLG > Ammodrack + commander, apoi gunner, apoi iar ammodrak.. si tot asa.. toate loviturile gen snap-shot intrau in turela si toate dadeau ceva daune la module/ echipaj. Ne-or dat jucatori de 5500 - 6000 scor personal de zici ca jucam contra FAME sau S3AL... asa ca nu te plange ca va mai injura lumea.

Am vrut sa-ti raspund de data trecuta,eram curios ce mare jucator se vaita atat, mai taie dreaq din ele, ca sunt convins ca peste 50% din  NLG sunt peste tine ca jucatori, poate asa dormi mai bine noaptea.Ps. doar 1 jucator are 5500-6000 scor personal in NLG,poate asa treci mai usor peste neputinta ta. 

Edited by Gambino
  • Content Creator
Acum 36 minute, BarbarModern a spus:

Să ne alegem câte un personaj.

Eu obligatoriu vreau sa fiu ursul.

Haua te apuci de vânătoare? :)

Vedeti ca se poate glumi si vb. cu Dacus :lol:

• Content Creator
Acum 19 ore, Gambino a spus:

Am vrut sa-ti raspund de data trecuta,eram curios ce mare jucator se vaita atat, mai taie dreaq din ele, ca sunt convins ca peste 50% din  NLG sunt peste tine ca jucatori, poate asa dormi mai bine noaptea.Ps. doar 1 jucator are 5500-6000 scor personal in NLG,poate asa treci mai usor peste neputinta ta. 

Gambino, tu ai vazut ce wn8 am io? Chiar ai fost curios ? :wacko: - uau, am devenit vedeta :)

Atata timp cat nevasta-mea nu se plange- apai nici io nu ma plang de "neputinta mea" . Las-o asa ca bine-I!

Chiar alaltaieri am avut una la random de care imi amintesc.. eram cu GF-ul de 8, meci de 9 harta deschisa, ma uit- aveam adversary pe cineva dintr-un clan romanesc ( uite na- nu mai spun care, ca sa  nu se supere lumea ) era cu skoda de 9. Ma si gandesc "mai, a dreacu pielea pe ala sa vezi ca o sa dau nas in nas direct cu el.. " si nu termen bine de cugetat ca il si vad pe ala pe cu skoda lui cu tot cum vine direeeeect spre mine (io luasem boschetu-n poponet) si cu turela in lateral urmarind pe careva.. io cu HE pe gaura tevii.. astept.. sperand sa schimbe cursu.. in spate mai vad 2 lighturi de-ale lui venind si alea, asa ca prevad ca o sa fac rapid o vizita la garaj si.. trag - booooom- ii intra he-ul ala prin burta , trece prin stomac si ii explodeaza in matu gros, provocandu-i o maaare constipatie pe esapament drept pt care I s-a oprit motoru.. in fractiunea urmatoare de secunda io eram deja in miscare-  tunul lui s-a fixat pe freza tancului meu- buf!!! Ammorack ! Repar rapid, si ma misc.. buff!!! Ammorack.. Fook nu mai am cum sa repar, stanga dreapta- buf! Sare turela.. injur, mai da-l ma in cuiu meu, 3 ammoracuri unu dupa altu in miscare.. Suuuper tare jucatoru ala, joaca program in locul lui. Nu ma plang, doar ma laud :) ca deh, asa imi place mie sa fiu maisado-maso sa mi-o iau in freza de la suuuper meseerisi de-astia.

P.S- cica  "BANNED " la BarbarModern.. :blink:

Edited by Ciombelete
  • Membru Activ

Eu personal consider ca Dacus merita o sansa,a gresit cu insultele, a fost pedepsit, dar acum voi chiar exagerati, cred 80% din cei putini care am ramas pe aici suntem de aceeasi parere,supuneti la vot si o sa vedeti, oricine are dreptul la a doua sansa, troll o sa vedeti pe absolut orice forum, cata vreme nu se ajunge la insulte si injurii. 

• Upvote 8
43 minutes ago, Gambino said:

Eu personal consider ca Dacus merita o sansa,a gresit cu insultele, a fost pedepsit, dar acum voi chiar exagerati, cred 80% din cei putini care am ramas pe aici suntem de aceeasi parere,supuneti la vot si o sa vedeti, oricine are dreptul la a doua sansa, troll o sa vedeti pe absolut orice forum, cata vreme nu se ajunge la insulte si injurii. 

Problema e ca a avut o a 2-a sansa. I s-a acordat. Vrei sa zici a 3-a sansa?

• Membru Activ
3 hours ago, Gambino said:

Gambino, tu nu ai inteles faptul ca e mai important nimicul spus de anumiti oameni ? ...ce sa fac azi ? hai sa postez poate ajung si eu sa dau avertismente candva :)

Sunt cativa utilizatori, scriu de singuratate pe aici. Daca esti unicum nu e bine, daca esti rosu nu e bine...daca esti ca ei e bine :)

Ar trebui facuta o lista cu cei care au voie sa posteze. Orice opinie diferita trebuie sanctionata imediat. Gen Dacus. E baiat destept, imi place cum pune deseori problema...macar iese din banal, se diferentiaza de rutina...spune ceva pana la urma.

Poate cei ofensati, ar trebui sa mai deschida ochii...posibil ca viata sa nu fie "diplomata" cum e pe forum aici.

Daca te iei de cineva ca joaca modest, el are viata sociala, are prieteni, e bogat, are de toate, deja e realizat pe veci....daca se discuta de cineva/unii ca joaca bine...sigur aia au coduri, nu au vazut soarele...trebuie compatimiti.

Daca cineva vrea sa faca ceva, vine un trist si spune ca nu se merita, si oricum a realizat el dupa 3-4 ani jucati degeaba pe portocaliu/galben/verde ( in zilele bune ) ca nu se merita. Pentru astfel de oameni mai bine va lasati de joc, puteti juca o viata ca e tot degeaba.

Iti urez succes in NLG. Nu stiu cum e in clan, dar oricum sunt convins ca veti aduce un plus de valoare, iar comandatul, jos palaria pentru el.

Altminteri, e frumos aicisa...

• Upvote 3
Acum 8 minute, holyoldman a spus:

Am facut un demers pentru a treia sansa. Sa vedem cat imi mai ramane din urechi...

Holy am mai spus-o,prima dată am greșit,am jignit și am fost sancționat,dar sa dea naiba dacă știu pentru ce am fost sancționat a doua oară.

Discuțiile în contradictoriu se sancționează cu ban?

Citeam azi discuții în contradictoriu la secțiunea clanuri, discuții purtate in urma cu 2 ani,unul dintre protagoniști fiind mickee care era extrem de ,,flame,,,era extrem de ,, offtopic,, și nu a primit măcar un warn.

Pentru lucruri mult mai mărunte eu am fost banat,iar el la distanță de 2 ani e cel mai mare contestatar al meu,cu toate că pe atunci după judecata după care eu am fost banat,pt vorbele de atunci el merita ghilotinat.

În fine,nu fac eu politica site-ului,voi o faceți,dar consider că nu trebuie omorâți cei cu care nu ești de acord,în clanul meu am și eu mulți oameni diferiți de mine și cu maniera lor de gândire poate că nu sunt de acord,însă îi respect și nu ii exclud din clan doar pentru că sunt diferiți de mine...

Practic așa a luat naștere comunismul,un curent care declarativ nu ne place,un curent care omora diversitatea și încuraja nașterea de clone,toți oamenii să fie la fel și să nu iasă cu nimic din tipar.

Am trăit câțiva ani și în vremurile respective și cu respect va spun că modul în care m-ați tratat îmi amintește de acele timpuri.

Iar asta o spun cu tristețe...

A 2-a sansa ai pierdut-o atunci cand ai inceput sa te iei de diferite aspecte si caracteristici din viata reala a lui RO_Danyel, jignind. N-are nicio lagutura cu discutiile in contradictoriu. Cand nu ai argumente, jignesti. Si eu, sunt la a 2-a sansa pe forum. Am mai avut un cont, iar asta m-a tinut 2 ani si inca n-am calcat pe bec. Pe tine a 2-a sansa te-a tinut mai putin de 1 luna. Vrei si a 3-a sansa? Cat te va tine daca si cu userele noi atacai fara argumente. 1-2 saptamani si ceri a 4-a sansa? Acum intelegi? Si mie imi place sa citesc ce scrii pt ca ma prapadesc de ras, dar nu mai e fun cand depasesti o limita cum ai facut cu Awa si cu Daniel. 

Acum 6 minute, _micKee_ a spus:

A 2-a sansa ai pierdut-o atunci cand ai inceput sa te iei de diferite aspecte si caracteristici din viata reala a lui RO_Danyel, jignind. N-are nicio lagutura cu discutiile in contradictoriu. Cand nu ai argumente, jignesti. Si eu, sunt la a 2-a sansa pe forum. Am mai avut un cont, iar asta m-a tinut 2 ani si inca n-am calcat pe bec. Pe tine a 2-a sansa te-a tinut mai putin de 1 luna. Vrei si a 3-a sansa? Cat te va tine daca si cu userele noi atacai fara argumente. 1-2 saptamani si ceri a 4-a sansa? Acum intelegi? Si mie imi place sa citesc ce scrii pt ca ma prapadesc de ras, dar nu mai e fun cand depasesti o limita cum ai facut cu Awa si cu Daniel. 

Auzi mickee daca eu te-as cunoaște în RL și ai fii cam instabil și pe deasupra și urât, eu ți-aș spune asta.

Sunt o persoană directă iar falsitatea nu mă caracterizează.

Eu i-am văzut fotografia și i-am spus părerea mea despre fața lui.

Am o întrebare.Ce gen de oameni preferi,pe cei direcți care ,,ce au in gușă au și în căpușă,, sau pe cei mieroși care te periază dar pe la spate te-ar înjunghia?

Eu așa sunt și în RL, direct,chiar foarte direct,pe unii îi poate deranja însă majoritatea apreciază felul meu de a fi.

De ce sa mint când pot spune adevărul?De ce sa spun că ești frumos când de fapt cred că ești urat?

De ce sa spun că ești isteț când de fapt eu cred că ești prost?

Astea sunt niste întrebări.

Nu toți suntem la fel, Dumnezeu a creat aceasta diversitate și toți suntem in aceeași ogradă,deștepți, proști, urâți, frumoși, mincinoși,sinceri etc.

Înțelegi maniera mea de gândire?

Ideea e ca tre sa ne limitam la joc. Personal ma doare in cuc daca careva de pe aici are par pe frunte, si la fel ar trebui si pe tine. Discutiile si precizarile de genul nu isi au locul aici. Nu trebuie sa-i zici ca e frumos ci doar sa te abtii de la orice comentariu care duce in afara  granitelor de jucator de WOT. Poti sa-i zici oricui ca e slab, prost, rau, orice atat timp cat se limiteaza la joc.

• Upvote 2
  • Super Moderator

Hai sa lamurim niste lucruri, din punctul meu de vedere, " propriu si personal " :

- Terminati cu vaicareala; e un forum liber, in care oricine isi poate exprima opinia, atata timp cat o face la modul civilizat

- Oricine poate spune orice ii trece prin cap ( da, exista topicuri pentru tot ce mi-a/ne-a trecut prin cap si daca nu exista, le puteti initia) - oricine are dreptul sa deschida un topic despre orice, atata timp cat subiectul este legal, nu contine jigniri, discutii politice, discutii cu subiecte/conotatii sexuale si/sau amenintari.

- Nu vor fi tolerate niciodata injuriile de orice fel la adresa persoanei din spatele userului ;

- Nu voi accepta discutiile off-topic; daca aveti altceva de zis fata de subiectul topicului, puteti cauta un topic dedicat sau, repet, il puteti initia daca considerati ca subiectul reprezinta interes ( cu toate ca e mai simplu uneori sa nu contribui cu nimic dar sa vii si sa strigi "comunistii....huo..ne baga pumnul in gura" atunci cand ceva, orice, independent de scopurile tale, nu-ti convine...asta o consider atitudine de postac imberb si frustrat - Deus, chiar nu intri in categoria asta..tu mereu ai avut argumente/motive, chiar daca nu corecte intotdeauna)

- ZamolxisDeus, DacuSupreme, Dartagnan..etc...etc...etc.. fost banat pentru divergentele si jignirile la modul personal ce au insotit acele divergente. Faptul ca o faceai si off-topic a agravat situatia. A doua sansa ai dat-o de pereti cand ai inceput sa-ti "arati muschii" din nou off-topic si deturnand incontinuu discutiile si subiectul topicului. A 3-a sansa ai ars-o cand ai inceput cu off-topicul ( spunandu-ti in discutiile private avute sa nu mai faci asta - deschide un topic despre ce vrei si discuta acolo pana te saturi), din nou si ai transformat subiectele in discutii cu conotatie de chit-chat la o bere, cu prietenii. Uneori imi pare rau ca in afara de admini nu are nimeni altcineva dreptul sa baneze sau sa ridice banul unui user. 

Cam asta e parerea mea 

• Upvote 2
1 oră în urmă, Catalin. a spus:

Hai sa lamurim niste lucruri, din punctul meu de vedere, " propriu si personal " :

- Terminati cu vaicareala; e un forum liber, in care oricine isi poate exprima opinia, atata timp cat o face la modul civilizat

- Oricine poate spune orice ii trece prin cap ( da, exista topicuri pentru tot ce mi-a/ne-a trecut prin cap si daca nu exista, le puteti initia) - oricine are dreptul sa deschida un topic despre orice, atata timp cat subiectul este legal, nu contine jigniri, discutii politice, discutii cu subiecte/conotatii sexuale si/sau amenintari.

- Nu vor fi tolerate niciodata injuriile de orice fel la adresa persoanei din spatele userului ;

- Nu voi accepta discutiile off-topic; daca aveti altceva de zis fata de subiectul topicului, puteti cauta un topic dedicat sau, repet, il puteti initia daca considerati ca subiectul reprezinta interes ( cu toate ca e mai simplu uneori sa nu contribui cu nimic dar sa vii si sa strigi "comunistii....huo..ne baga pumnul in gura" atunci cand ceva, orice, independent de scopurile tale, nu-ti convine...asta o consider atitudine de postac imberb si frustrat - Deus, chiar nu intri in categoria asta..tu mereu ai avut argumente/motive, chiar daca nu corecte intotdeauna)

- ZamolxisDeus, DacuSupreme, Dartagnan..etc...etc...etc.. fost banat pentru divergentele si jignirile la modul personal ce au insotit acele divergente. Faptul ca o faceai si off-topic a agravat situatia. A doua sansa ai dat-o de pereti cand ai inceput sa-ti "arati muschii" din nou off-topic si deturnand incontinuu discutiile si subiectul topicului. A 3-a sansa ai ars-o cand ai inceput cu off-topicul ( spunandu-ti in discutiile private avute sa nu mai faci asta - deschide un topic despre ce vrei si discuta acolo pana te saturi), din nou si ai transformat subiectele in discutii cu conotatie de chit-chat la o bere, cu prietenii. Uneori imi pare rau ca in afara de admini nu are nimeni altcineva dreptul sa baneze sau sa ridice banul unui user. 

Cam asta e parerea mea 

Nu mă văicăresc Cătălin,nu e stilul meu.

Oamenii și-au exprimat părerea și surpriza 90% dintre ei sunt cam pe aceeași lungime de undă cu mine.

Nu am purtat discuții cu ei numai pe site,ci și pe joc, cunosc ce gândesc foarte multi care citesc și postează aici,iar o libertate mai mare a cuvântului v-ar face un bine,o dinamizare a site-ului.

Va cramponați foarte mult de on-topic sau offtopic,tiparele in mod normal închistează o discuție, trebuie să fii f atent să nu sari in off că primești warn.

Iarăși daca te contrazici cu cineva,se interpretează iar că faci flame și urmează același warn.

Nu spune nimeni,dacă te apuci sa înjuri sau ești un bădăran,da meriti banul,dar pt flame sau offtopic mi se pare exagerat.

Plus intervenția uneori exagerată și disproporționată a unor moderatori care au impresia că o părere exprimată ar trebui sa mulțumească pe cineva.De parcă dacă îți exprimi o părere, ea ar trebui obligatoriu sa mulțumească tot stafful site-ului.

Sunt păreri pro și contra, suntem caractere diferite și putem avea opinii diferite.

Pentru libertatea cuvântului s-a vărsat sânge la Revoluție iar voi va alegeți ca model Scânteia?

Asta Cătălin este părerea mea!

• Super Moderator

Vezi care e problema?! Din tot ce am spus mai sus, referire la tine a fost in ultimul paragraf; totusi ai simtit nevoia sa vorbesti in numele tuturor si sa explici si restul. 

P.S.: chiar ai citat ultimul post ? :)))))

• Membru Activ
9 hours ago, Shogun said:

Nu mă văicăresc Cătălin,nu e stilul meu.

Oamenii și-au exprimat părerea și surpriza 90% dintre ei sunt cam pe aceeași lungime de undă cu mine.

Nu am purtat discuții cu ei numai pe site,ci și pe joc, cunosc ce gândesc foarte multi care citesc și postează aici,iar o libertate mai mare a cuvântului v-ar face un bine,o dinamizare a site-ului.

Va cramponați foarte mult de on-topic sau offtopic,tiparele in mod normal închistează o discuție, trebuie să fii f atent să nu sari in off că primești warn.

Iarăși daca te contrazici cu cineva,se interpretează iar că faci flame și urmează același warn.

Nu spune nimeni,dacă te apuci sa înjuri sau ești un bădăran,da meriti banul,dar pt flame sau offtopic mi se pare exagerat.

Plus intervenția uneori exagerată și disproporționată a unor moderatori care au impresia că o părere exprimată ar trebui sa mulțumească pe cineva.De parcă dacă îți exprimi o părere, ea ar trebui obligatoriu sa mulțumească tot stafful site-ului.

Sunt păreri pro și contra, suntem caractere diferite și putem avea opinii diferite.

Pentru libertatea cuvântului s-a vărsat sânge la Revoluție iar voi va alegeți ca model Scânteia?

Asta Cătălin este părerea mea!

Nu incurcati omul cu jucatorul ...