Jump to content
Hunterseek

Discutii cu si despre jucatori, off-topic !

Recommended Posts

• Content Creator

Nu sunt FC, nu vreau sa fiu FC desi in RGT ma tot batea la cap brko sa conduc lupte etc. Am condus cateva in campanie cand nu aveam FC disponibil si poate la caterinca in SH dar atat. Nu am vrut si nici nu vreau sa fiu FC. Ma duce capul sa citesc o lupta dar nu vreau bataie de cap.

Iar activitatea este si ea influentata de GM/CW.

Daca inaitne de sezonul asta jucam exclusiv CW si SH, random daca dadeam 1-2 pe zi era ceva, dupa ce au adus modificarile la SH si GM am trecut pe random. In RGT aveam inainte cam 250-300 de lupte la T10 in SH, vreo 700-800 la T8 si vreo 2k la T6 la 28 de zile (zic pe clan nu personal). Acum foarte slab, interesul a scazut atat pentru CW cat si pentru SH. SH asta cu skill MM e booring sa bagi numai try hard set-up cand inaitne puteai sa intri troll set-up la greu si tot bateai tryharderi din clanuri mai slabe. Iar pe GM income-ul e asa mic ca nu are rost sa joci.

Dar am spus, sper sa fie un sezon in care clanurile mari sa aiba interes sa joace si vedem atunci unde se claseaza Dacus.

1 minute ago, Catalin. said:

Imi cer scuze ca intervin.

Zamolxis, de cand ai fost debanat 99,9% din postarile tale sunt despre DACUS ( realizari, laude..etc). Acum discutiile si postarile incep din nou sa alunece pe o panta ce duce foarte usor la flame si jigniri. Propun schimbarea subiectului in acest topic; numele este " Discutii cu si despre jucatori, off-topic" , nicidecum " Realizarile DACUS si planurile de viitor ale DACUS" . Si nu vreau sa accept monopolizarea topicului si iritarea celorlalti membrii ai forumului. Inteleg ca DACUS face si drege si castiga (45% din lupte); de asta iti voi crea un topic in sectiunea "Clanuri" -> "Discutii despre clanuri" , unde poti posta ce  vrei tu despre DACUS. Cine va fi interesat, va intra acolo si veti dezbate acele realizari ale clanului. Cine nu...nu. Celelalte topicuri vor ramane curate. Sunt sigur ca poti fi on-topic si poti discuta si altceva in afara de "maretele realizari ale clanului DACUS ". 

L.E. : gata, uite...  http://www.wotromania.ro/forum/topic/6192-clanul-dacus-discutii-despre/

Am modificat putin, sper ca nu te superi.

• Thanks 1
  • Super Moderator
Acum 12 ore, alekx a spus:

Nu am mai scris de luni bune pe forumul asta la fel cum nici nu am mai jucat de luni bune. Am intrat sa mai vad daca sunt noutati in joc, una alta. Si vad acest post. Ce-a facut ma ? Toata Europa vuieste de Dacus? Madrid ,Londra si Roma? Parca imi aduce aminte de o scena din BD cand Gogu Steriade spunea ca vor ajunge la "Melboro, in Australia'. Deci lumea ( din partea buna a Europei, sa ne intelegem ) vorbeste si apreciaza un clan cu 46% wr pe global map? Pai si de aia cu 70-80% wr cum ar trebui sa vorbeasca? Mestere, tu te auzi ce spui? Nu trebuie sa te lauzi aici cu postari kilometrice. Cifrele vorbesc despre clanul tau. Aici, in jocul asta, totul se bazeaza pe cifre, pe calcule. Cat damage dai, cat primesti, cate tancuri distrugi, cate provincii, cat gold, cat wr etc etc.  Sa stii ca daca joci mii de batalii la cw, mult mai multe decat alte clanuri mai bune, clanul tau tot la 46-47% wr e. Las-o dracu! Iti dau baietii astia ban de atatea ori si tu tot nu te lasi si tot ii dai cu laudele pentru ceva mediocru. Incep sa ma gandesc, daca ar fi oameni ca tine in conducere in diverse ramuri si tot asa s-ar lauda si ar fi multumiti pentru lucrurile mediocre pe care le fac? Si cred ca sunt destui. De aia si merge totul asa bine in tara asta. Maine-poimaine aia de la NAVI, cand vor castiga vor cere tricouri cu Dacus. Lasa-le dracului, mai taie din ele. Mai ascute creioanele alea ca nu creionezi asa bine strategiile in batalie. Te-oi crede si un mic Napoleon inainte de batalii. Cauti noutati din joc si ajunsi sa vezi ca se vorbeste de Dacus pe tot mapamondul. Ca sa-ti dai seama ca ai o problema, fa un exercitiu simplu. Cauta sa vezi cate clanuri cu 47% wr sunt ( o sa constati ca sunt foarte multe ) si vezi cati se lauda asa ca tine, degeaba. Bine a zis Brancusi cand s-a intors in tara cu v-am lasat... si v-am gasit... Puneti voi completarea. 

Ma scuzati ca am intervenit dar asa ceva...

• Haha 2
  • Content Creator
Acum 11 ore, ZamolxisDeus a spus:

Cifrele spun așa meștere...

Locul 6 în campania de clan wars cu 1260000 puncte!

Asta e singura matematică!

Restul e cancanul pensionarilor și al frustratilor!

Punct!

Se vede ca ai o problema mare. Eu dupa ce am scris, cred ca era 12 si ceva noaptea, am tras un part si m-am culcat. Tu ai scris la o ora dupa ce am postat eu? Pe bune ? Tu urmaresti non-stop ce se scrie despre maretul Dacus? La ora aia, noaptea? Doamne fereste. Faptul ca in acel clasament clanuri foarte bune de peste 2000-2500 wn8 sunt mult in josul clasamentului nu-ti da de gandit un pic asupra regulamentului si criteriilor care au dus la clasamentul ala ? Te vei supara si ce vei face. Nu vei mai juca 100 batalii cu wr 46% ci vei juca 200 batalii cu acelasi wr? Crezi ca de un clan ca asta ar trebui comunitatea romaneasca sa fie mandra? Un clan care mai mult o incaseaza? Nu ne puteti bate voi cat putem noi incasa. Cam asa ceva. Mai scrii si punctele de parca intereseaza pe cineva daca sunt 1260000 sau 1260001. Pe locul 5 e un clan tot slab dar mai bun decat al tau. Daca erati voi asa tari nu aveati media wr-ului de 46%. Ai devenit mascariciul forumului si ridici in slavi niste rezultate care tin mai mult de conjunctura si nu de valoare. Te vezi ceva un geniu care cica creioneaza strategii, iesi cu baietii si ii spargi pe toti, vorbesc astia in Parlamentul European de clanul Dacus. Dar stii ce? Cand dai la clan sa vezi ce scrie, tot la 46% este. Asa ca du-te fuguta la topicul facut special pentru tine si agata-ti pe perete diplomele de carton pe care ti le da Wargaming. La sfarsit, tot corigent vei fi la jocul asta.

Dati-i mascariciului un topic unde sa se lafaie. De raie mai poti scapa dar de asta nu. Cum iese de acolo cu grandomaniile lui dati-i ban definitiv si nu mai promovati mediocritatea, lauda degeaba si ingamfarea. Sunt clanuri romanesti mult mai bune care trebuie promovate si ajutate. Fereasca-ne daca exista ca asta si in viata reala.

• Moderator
Acum 9 ore, Patria_Hotilor a spus:

Tinand cont ca ~75% din harti sunt de "oras" spor la facut assist dmg cu un LT!

Din punctul meu de vedere doar doua harti mai sunt bune de a scoate la iveala calitatile unui LT si anume Malinovka si Prohorovka.

Pe restul, un spot agresiv la inceput de meci si dupa aceea dumnezeu cu mila....

Serios ?

Ferie slaient...sand river , el haluf , siegfired line , cliff , swamp , abbey , karellia , lakeville .

am numit asa repede 10 harti pe care spotul face toti banii si poate fi perpetuat pe tot parcursul jocului ..

In alta ordine de idei Zalmoxis, vezi ca astia de la WG sunt cu ochii pe voi conducatorii supremi ..cica 2 au luat deja ban :

http://www.timesnewroman.ro/politic/donald-trump-si-kim-jong-un-dati-afara-din-world-of-tanks-fiindca-se-amenintau-si-se-injurau

• Haha 1
  • Content Creator
Acum 12 minute, Awa a spus:

Serios ?

Ferie slaient...sand river , el haluf , siegfired line , cliff , swamp , abbey , karellia , lakeville .

am numit asa repede 10 harti pe care spotul face toti banii si poate fi perpetuat pe tot parcursul jocului ..

In alta ordine de idei Zalmoxis, vezi ca astia de la WG sunt cu ochii pe voi conducatorii supremi ..cica 2 au luat deja ban :

http://www.timesnewroman.ro/politic/donald-trump-si-kim-jong-un-dati-afara-din-world-of-tanks-fiindca-se-amenintau-si-se-injurau

Și tu Brutus?

La TA-RE mă așteptam,are creierul odihnit,iarăși la mickee mă așteptam...

Dar și tu? 😂

Măcar ești amuzant,nu ești un trist!

• Moderator
Acum 3 minute, ZamolxisDeus a spus:

Și tu Brutus?

La TA-RE mă așteptam,are creierul odihnit,iarăși la mickee mă așteptam...

Dar și tu? 😂

Măcar ești amuzant,nu ești un trist!

Pai daca le ridici la fileu .....ce vrei sa nu te execut ?? :))

• Haha 1
  • Super Moderator
Acum 6 ore, Awa a spus:

Serios ?

9...ai numit doar 9...noroc ca nu lucrezi in domeniul financiar/contabil/bancar ca dadeau aia faliment...

DISCUTIILE DESPRE DACUS S-AU MUTAT AICI : http://www.wotromania.ro/forum/topic/6192-clanul-dacus-discutii-despre/?tab=comments#comment-69806

• Membru Activ
On 8/10/2017 at 0:12 PM, Catalin. said:

Imi cer scuze ca intervin.

Zamolxis, de cand ai fost debanat 99,9% din postarile tale sunt despre DACUS ( realizari, laude..etc). Acum discutiile si postarile incep din nou sa alunece pe o panta ce duce foarte usor la flame si jigniri. Propun schimbarea subiectului in acest topic; numele este " Discutii cu si despre jucatori, off-topic" , nicidecum " Realizarile DACUS si planurile de viitor ale DACUS" . Si nu vreau sa accept monopolizarea topicului si iritarea celorlalti membrii ai forumului. Inteleg ca DACUS face si drege si castiga; de asta iti voi crea un topic in sectiunea "Clanuri" -> "Discutii despre clanuri" , unde poti posta ce  vrei tu despre DACUS. Cine va fi interesat, va intra acolo si veti dezbate acele realizari ale clanului. Cine nu...nu. Celelalte topicuri vor ramane curate. Sunt sigur ca poti fi on-topic si poti discuta si altceva in afara de "maretele realizari ale clanului DACUS ". 

L.E. : gata, uite...  http://www.wotromania.ro/forum/topic/6192-clanul-dacus-discutii-despre/

Fii larguta domnisoara, de ce vezi numai "raul" de Zamolxis? Cei care fac flame la ce zice el sunt scutiti de reguli sau cum? Ah, stai, poate si tu esti hater la adresa lui si atunci nu poti sa fii obiectiv in moderarea unui forum. Hai ca ajung la aceeasi concluzie, lui i-am spus-o in privat, dar v-o zic si voua. Ati ramas 10-15 oameni pe un forum pustiu, care nu-si mai merita numele de wot Romania. Nu faceti nimic decat flame si dati cu hate in tot ce misca. In rest, continut relevant pentru "comunitatea romaneasca" zero. Ba, stiti voi, in timp ce scriam asta mi-a venit o idee. Mutati-va in parlament sau la guvern, ca sunteti fix la fel ca aia, o clica de "jmekeri" care se vad stapani peste un amarat de forum.

Legat de clanul lui Zamolxis sunt cu ei aproape de la inceputuri, si da, suntem un clan sub medie (chiar daca Zamolxis se viseaza FAME de Romania si n-are dreptate) cu WR slab si fara prea multe realizari. Dar stiti ce? Este un clan linistit, care apreciaza mai mult calitatea omului de a fi OM, decat WN8-ul. Pentru noi acel loc 6 la campanie a insemnat multa munca si pasiune, iar el se mandreste cu treaba asta pentru ca e sufletist si ofticos.

Poti sa-mi stergi postul (cum ai mai facut, cred ca lucrezi la CNA de iti permiti), sa-mi banezi contul, sau sa faci ce vrei tu...vad ca te deranjeaza exprimarea libera. O zi faina!

giphy.gif

• Upvote 5
35 minutes ago, ZeRO said:

Legat de clanul lui Zamolxis sunt cu ei aproape de la inceputuri, si da, suntem un clan sub medie (chiar daca Zamolxis se viseaza FAME de Romania si n-are dreptate) cu WR slab si fara prea multe realizari. Dar stiti ce? Este un clan linistit, care apreciaza mai mult calitatea omului de a fi OM, decat WN8-ul. Pentru noi acel loc 6 la campanie a insemnat multa munca si pasiune, iar el se mandreste cu treaba asta pentru ca e sufletist si ofticos.

giphy.gif

Nota 10 pt. reply! +1 Asta trebuia sa zica si Zamo si toate erau bune si frumoase.

Pari un om cerebral si cu siguranta ti-ai dat seama de ce Zamolxis a devenit o caricatura pe aici. Si-a facut-o cu mana lui.

• Membru Activ
8 minutes ago, _micKee_ said:

Nota 10 pt. reply! +1 Asta trebuia sa zica si Zamo si toate erau bune si frumoase.

Pari un om cerebral si cu siguranta ti-ai dat seama de ce Zamolxis a devenit o caricatura pe aici. Si-a facut-o cu mana lui.

Chiar daca mi-e comandant, e in fisa postului sa ma cert cu el aproape zilnic cand face pe Kim Jong Un :NINJA:

• Haha 1
  • Content Creator
Acum 1 oră, ZeRO a spus:

Chiar daca mi-e comandant, e in fisa postului sa ma cert cu el aproape zilnic cand face pe Kim Jong Un :NINJA:

M-ai dat de gol dracu' !

Potoleste-te postacule sau vei suporta consecințele!

Cu Kim nu te poți juca!

• Content Creator

Mai oameni buni ce dracu aveti mai ? Ati stat mult in soare la mare si va prieste . Ce tot aveti cu wn8 omului sau cu win rate ? Clanul nu se bazeaza domnilor pe 1 2 3 membri .. Clanul sta in baza a  100 de membri . Si pe mine m-au deranjat cateva persoane din DACUS dar asta nu are nici o relevanta cu activitatea clanului si binenteles progresul clanului . Bravo domnilor din DACUS ca au terminat pe 6 si pacat ca nu au terminat pe 1 ca eu unu sunt satul  de FAME , KAZNA si care dracu mai sunt . Si pe mine ma deranjat retardu ala de gaboanta care nici macar nu e contu lui dar nu am treaba cu comandantul DACUS sau cu nimeni alcineva . Si domnu Adrian eu stimez cu sinceritate  si nu uit ca pe vremuri clanul TA-RE a fost The Best dar asta nu inseamna ca trebuie sa arunci cu noroi in x sau y . In loc sa explici sa ajuti sau sa arati tu jignesti provoci sau intarati lumea cea ce mie unul nu mi se pare frumos . Noi in loc sa ne apreciem . sa ne unim  si sa ne respectam ne mancam intre noi . Nu degeaba suntem  considerate  zdrente de cea mai joasa speta . Eu unu la orce campanie sau tpt ce tine de WG unde sunt clanurile ROMANESTI in top ma bucura enorm  . Din punctul meu de vedere sunt mandru ca sunt ROMAN si vad clanuri romanesti in top indiferent de numele clanului sau de persoanele care sunt in clan . Sa aveti o zi faina si scuze de greselile gramaticale  .

• Content Creator
1 hour ago, Gabi1985 said:

Mai oameni buni ce dracu aveti mai ? Ati stat mult in soare la mare si va prieste . Ce tot aveti cu wn8 omului sau cu win rate ? Clanul nu se bazeaza domnilor pe 1 2 3 membri .. Clanul sta in baza a  100 de membri . Si pe mine m-au deranjat cateva persoane din DACUS dar asta nu are nici o relevanta cu activitatea clanului si binenteles progresul clanului . Bravo domnilor din DACUS ca au terminat pe 6 si pacat ca nu au terminat pe 1 ca eu unu sunt satul  de FAME , KAZNA si care dracu mai sunt . Si pe mine ma deranjat retardu ala de gaboanta care nici macar nu e contu lui dar nu am treaba cu comandantul DACUS sau cu nimeni alcineva . Si domnu Adrian eu stimez cu sinceritate  si nu uit ca pe vremuri clanul TA-RE a fost The Best dar asta nu inseamna ca trebuie sa arunci cu noroi in x sau y . In loc sa explici sa ajuti sau sa arati tu jignesti provoci sau intarati lumea cea ce mie unul nu mi se pare frumos . Noi in loc sa ne apreciem . sa ne unim  si sa ne respectam ne mancam intre noi . Nu degeaba suntem  considerate  zdrente de cea mai joasa speta . Eu unu la orce campanie sau tpt ce tine de WG unde sunt clanurile ROMANESTI in top ma bucura enorm  . Din punctul meu de vedere sunt mandru ca sunt ROMAN si vad clanuri romanesti in top indiferent de numele clanului sau de persoanele care sunt in clan . Sa aveti o zi faina si scuze de greselile gramaticale  .

La acel 45% WR al tau normal ca o arzi pe : Statisticile nu reprezinta jucatorul adevarat.

• Content Creator

Andi tie nu are rost sa-ti dau explicati deoarece tu ataci orce persoana ca si Adrian . Ia vezi nu are loc Skill si pentru tine in cea mai longeviva .... ? Iti dau replica dupa data de 15 septembrie cand te trimite maicata la scoala sa pui botu pe carte ca ai luato pe aratura de la atata wot . De aia multa lume nu mai posteaza in acesta comunitate  , deoarece daca cineva isi zice parerea sau oftu gata .... ala e prost , retardat si etc. Eu zic sa-ti vezi de treaba ta . Cand te voi mentiona ma pupi linistit unde vrei tu copilu . Pana atunci mult succes la joc .