Jump to content
Hunterseek

Discutii cu si despre jucatori, off-topic !

Recommended Posts

Sunt constient de asta, la fel se intampla si la mine. Cand ai 4 albastri in echipa, te astepti sa faca ceva, nu doar tu ci toata lumea pentru ca deh, culoarea impune anumite standarde. Ori, cand 1 albastru da doar sub 300 damage cum a fost in lupta respectiva, altul putin peste 300... nu prea ai ce admira la el. 

La fel si tie.

vezi ? asta te duce in jos ;) ce relevanta are culoarea altor playeri ( tipic romanesc , sa ne uitam in gradina vecinului , sa vedem cat de mare e vaca , capra , oaia ) in loc sa ne crestem noi animalele din "ograda " ... :)

O fi gandire de lamaita, n-o fi... nu conteaza. Dar e penibil cand 1  din astia care ati inventat mersul pe jos dati chix. 

O fi gandire de lamaita, n-o fi... nu conteaza. Dar e penibil cand 1  din astia care ati inventat mersul pe jos dati chix. 

Care e mai penibil:

-unul care din 10 meciuri are 2 fail-uri (gen albastru/mov)

sau

-unu care din 10 meciuri are 8 fail-uri (gen lamaitele);

Nu exista jucator care sa nu dea chix atat timp cat exista arty in joc.

jucatorii rosii, galbeni si verzi nu inteleg ca diferenta dintre ei si jucatorii albastri si mov nu e data de MECIUL ala in care un jucator galben a dat 5k damage si movaliul a dat 400. 

Toti jucatorii galbeni sunt capabili sa aiba meciuri mari din cand in cand. Un exemplu este castigatorul de la concursul lui Quickybaby de 300k subscribers. 1000 wn8 si a dat 11k dmg cu E100.(

) Mai mult decat am dat eu vreodata cu un tanc. Probabil n-o sa dau niciodata 11k. Problema e ca meciul ala grozav a fost o exceptie. 

Jucatorii galbeni si verzi au meciuri bune din cand in cand. 

Jucatorii albastri au meciuri bune des.

Jucatorii mov au meciuri bune CONSTANT.

De-asta clanurile mari cauta jucatori mov. Pentru ca jucatorii mov stiu sa se adapteze constant la situatie si fac meciuri bune CONSTANT. Te poti baza pe ei. Nu pentru ca au alta culoare. 

Problema multora din jucatorii galbeni si verzi este ca isi aduc aminte doar de meciurile alea bune pe care le au o data la 30 de partide si ignora faptul ca in restul timpului au meciuri slabe. 

Daca nu ar ignora, probabil ca ar incepe sa-si imbunatateasca jocul si astfel n-ar mai fi galbeni!

pai asta e problema, cand le atragi atentia cum sa isi imbunatateasca jocul spun ca nu ii intereseaza, ei joaca de placere, "nu pentru statisici". Ce placere o fi sa mori repede si sa stai pe bara, nu stiu. 

DA!

Aveti dreptate!

Deja imi vine asa o scarba... Sa ignori ce?

Daca o sa mai intru pe aici, eu "LAMAIA" o sa vin si cu argumente mai solide. Cel mai puternic adevar este ca nimeni nu asculta! Asa ca reluari si discutii de gen "uite-ti movul ce face" nu va intereseaza. Ignore total. Spuneti doar ca stie jocul. Egoismul la rang de arta...

Sau, probabil, in jocul asta, chestie de noroc in orice, eu nu am intalnit movi decat profitori, egoisti, spammeri, blockeri, mincinosi, injuriosi si nu-mi vine alt invectiv... Eu sunt singurul ghinionist de pe planeta... Si ii urmaresc in fiecare meci! Niste carnati care daca nu au noobi sa moara in fatza se caca pe ei.

Totul este chestiune de resurse hardware, viteza internet si penetrare. Nici macar armura nu conteaza cat timp exista "goldul" luat pe arginti. Cunoasterea hartilor... week spot... sigur ca da! Alea 2 meciuri de care vorbiti dati vina pe RNG si intotdeauna spuneti ca el favorizeaza noobii din motive comerciale... manca-mi-ati ***a!

• Upvote 1

Mane, oldman, n-o mai lua atat de personal.

Cei care zic ca noobi sunt ajutati de RNG sunt la fel de prosti ca cei care zic ca cei movi sunt movi din noroc. RNG nu ajuta pe nimeni mai mult sau mai putin.

Toata treaba sta in cum citesti batalia, cum anticipezi ce se va intampla si cum decizi ce sa faci in lupta... ce flanc sa ajuti, sa capezi, sa faci def, sa fi agresiv, pasiv, cand sa iti conservi HP si cand sa faci share la HP, etc.. Si da, fps-ul (sub 40) si pingul au un rol destul de important. Aici iti dau dreptate, eu joc ba de pe netul de pe telefon, ba de pe wifi... iar diferenta e de vreo 1000 wn8. Pe wifi scot lejer sesiuni de 3.7-4k, iar pe telefon ma chinui sa scot un 2.7-3k. Problema cu pingul apare la snapshoturi... daca nu dai snapshoturi nu prea conteaza ce ping ai, atat timp cat se misca cursiv. Munitia gold e o chestiune de a stii cand sa o folosesti si cand nu. Foarte putini intra full gold, iar daca nu folosesti gold din "principii" gresesti foarte mult pentru ca ajunge sa fie mai profitabil goldul decat munitia standard. Multe meciuri se pot castiga cu un shot penetrat.

• Upvote 2

Fps-ul conteaza foarte mult in jocul asta si asta o spun ca si unu care atunci cand am 25-30 fps, sunt al dracu de bucuros (in rest 14-20 )

E destul de greu sa nimeresti ceva cateodata ,atunci cand nu mai vezi nimic cateva secunde , tragi dracu asa din amintiri si speri la cele bune

Acum o sa vina unul, altu si imi spune sa cumpar pc(laptop ) bun ----- o sa o fac atunci cand termin cu ratele la banci ......etc   ---- pana atunci ma chinui asa cum pot ,ca imi place jocul si altceva nu ma pasioneaza in materie de internet gaming

Am un prieten care are un pc bun (joaca cu peste 100 fps ,e galben in crestere ) si am jucat de cateva ori la el --- frate ziceai ca sunt in cu totul alt joc , nava spatiala nu alta

Am fost in meciuri in care cei movi nu au facut mare lucru, dar si meciuri in care au tocat toata echia adversa ( mult mai des )

Pna la urma aceste culori de la xvm ( nu folosesc ) in mare parte iti arata cat de bine te pricepi la acest joc si da cei movi sunt mai buni ca noi restul curcubeului

Asa ca atunci cand ii prindem in random focus pe ei frate la greu  , sa se sature de atata mov  

Ps . astept sa l prind in joc si pe domnul unicum din Lgend, care e foarte activ aici pe forum  : pe Honor si Iepuras i am prins pe Sand River si i am umplut de GOLD ( eu cu E1  si ei cu E75 - VkB) si mi a placut :)))))

Ps . astept sa l prind in joc si pe domnul unicum din Lgend, care e foarte activ aici pe forum  : pe Honor si Iepuras i am prins pe Sand River si i am umplut de GOLD ( eu cu E1  si ei cu E75 - VkB) si mi a placut :)))))

Nu stiu mane cine esti, dar eu mor in 2/3 lupte... deci nu cred ca e cine stie ce realizare daca ma praduiesti. :) Trage cu ce vrei tu, fa ce vrei tu... eu o sa-mi vad de treaba sa castig runda.

mda, nu inteleg de unde atata ura pentru cei mov sau alta culoare din joc frate au 2 tunuri pe tanc???mai bine te lasi de jocu asta decat sa joci asa frustrat care mai e farmecu???eu cand intru in lupta si vad 3 arty si harta deschisa zic direct ca am S@#% p@#% focus blana pe mine chiar daca le echipa lor va pierde ei sunt multumiti ca *cenzurat* am dat unu bun jos No COMM

din pacate , frustrarea a atins cote alarmante ( mai ales in randul romanilor ) , mereu o sa apara unu : aa , ala e mov , e camper imputit si rupe linia rosie ... aa , ala albastru sta numai in tufis si nu face nimic ... aaa , verde bla bla bla bla ... pentru toti frustrati , opriti xvm-ul , opriti c***ul ala ce arata sansele , si incepeti sa jucati ! lasa-ti pe aia movi/albastri/verzi , nimeni nu este responsabil sa va care jocul ... cautati sa va faceti treaba cat mai bine , voi insiva  !

• Upvote 1

Nu stiu mane cine esti, dar eu mor in 2/3 lupte... deci nu cred ca e cine stie ce realizare daca ma praduiesti. :) Trage cu ce vrei tu, fa ce vrei tu... eu o sa-mi vad de treaba sa castig runda.

Ce am spus, am facut o la modul de gluma, in nici un caz nu vanez jucatorii unicum --- nici nu am cum sa vad care ce culoare are fiecare ,atata timp cat nu folosesc xvm in joc , pur si simplu imi vad de joc 

Tu faci parte din cel mai bun clan romanesc pe care eu unu il apreciez , asa ca nu ma intelege gresit 

De cate ori am ocazia ma uit pe twitch (Lgend tv ) atunci cand Honor sau Zet fac stream si invat lucruri noi