Jump to content
Hunterseek

Discutii cu si despre jucatori, off-topic !

Recommended Posts

pariez ca vor fi si voci care nu sunt de acord ca asta

Pai doar pentru asta se construieste biserica. Sa le poate face icoane acelor voci. Nu?

Hunter cand era Emil in LGEND si postati 100 de poze pe zi in topicul de recrutare ( implicit erau up-uri ) si nimeni nu va cenzura, atunci era bun Emil, nu mai era impartial...la fel ati facut si vizavi de aceasta comunitate, ati avut topic 2 luni si brusc v-ati dat seama ca trebuie sa va deziceti de comunitate pentru ca "promoveaza mod-uri ilegale"

Aici nu generalizez si nu ma refer la intreaga comunitate LGEND, de altfel o comunitate cu oameni de calitate care merita respectati pentru performante, vorbesc despre aceia care au avut o atitudine ipocrita la momentul respectiv.

Toti putem sa gresim, nu cred ca e cineva perfect, totusi incercati sa respectati regulamentul si totul va fi bine.

E normal sa primiti warn daca injurati, faceti flame sau va certati ca la usa cortului. Orice discutie in contradictoriu e bine venita atata timp cat se bazeaza pe argumente si bun simt.

Seara frumoasa.

• Upvote 2

Hunter cand era Emil in LGEND si postati 100 de poze pe zi in topicul de recrutare ( implicit erau up-uri ) si nimeni nu va cenzura, atunci era bun Emil, nu mai era impartial...la fel ati facut si vizavi de aceasta comunitate, ati avut topic 2 luni si brusc v-ati dat seama ca trebuie sa va deziceti de comunitate pentru ca "promoveaza mod-uri ilegale"

First of all nu este vorba despre clanul lui Emilius, oricare ar fi ala.

Daca te uiti, si nu cu atentie, se vede de la o posta cum "moderatorul" se baga singur in discutii, in majoritatea timpului contrazicandu-se cu altii, ca apoi sa se justifice si sa argumenteze cat de nevinovat este el si cat de multa dreptate are el. Cand discutia incepe sa nu-i convina incepe sa ameninte cu warn-uri si d'astea. Inventeaza warn-uri, scoate cuvinte din context, doar ca sa poata da warn ori cum se numeste chestia asta. Sa fim seriosi.  El le face pe toate. Se cearta, acuza, judeca, da sentinte.

Un om care are mereu dreptate, un om care este nepatat si dureros de pur, atat de aplecat sa imparta binele si bunatatea cu cei de pe site.... pai sigur ca te inteleg, cine naiba nu si-ar dori asa un moderator. Un moderator Sfant.

Second, aia cu "dezisul", eu unul nu am fost de acord, am spus-o public.

First of all nu este vorba despre clanul lui Emilius, oricare ar fi ala.

Daca te uiti, si nu cu atentie, se vede de la o posta cum "moderatorul" se baga singur in discutii, in majoritatea timpului contrazicandu-se cu altii, ca apoi sa se justifice si sa argumenteze cat de nevinovat este el si cat de multa dreptate are el. Cand discutia incepe sa nu-i convina incepe sa ameninte cu warn-uri si d'astea. Inventeaza warn-uri, scoate cuvinte din context, doar ca sa poata da warn ori cum se numeste chestia asta. Sa fim seriosi.  El le face pe toate. Se cearta, acuza, judeca, da sentinte.

Un om care are mereu dreptate, un om care este nepatat si dureros de pur, atat de aplecat sa imparta binele si bunatatea cu cei de pe site.... pai sigur ca te inteleg, cine naiba nu si-ar dori asa un moderator. Un moderator Sfant.

Second, aia cu "dezisul", eu unul nu am fost de acord, am spus-o public.

Vino cu niste exemple mai concrete, cu argumente "generale" ai inceput deja sa devii plictisitor...

Ok, ca sa termin asta, toata chestia asta a inceput de la ''contrazicerea'' lui Awa cu Aemilius, din motive stiute de toti, in topicul ''Stiri din clanuri Romanesti''

Totul a inceput cu limbajul lui DAC_LIBER, care ulterior a primit ban, iar dupa aceea Awa si toti prietenii lui din ARCAN s-au luat de Aemilius (inafara de Yndy_ , care este mai diplomat), si probabil s-a amplificat prin faptul ca NOS a atacat stronk-ul lui ARCAN

Si la ultima parte vreau sa ajung, nu o sa stau sa rasfoiesc topicul ''Stiri din clanul Romanesti'' , dar toate declaratiile sunt acolo

Destroyer si Dac_Liber , spunand ca ARCAN se lupta bestial in fata celor din TESLA, 5UPER, BTF pe harta globala, laudandu-se ca ii rup,desi sunt clanuri cu avg de WN8 mai mare cu 600 decat ARCAN

............................Iar acum acelasi Destroyer acuza tot NOS-ul, in special pe Emil, ca de ce le-au atacat fortareata, ca ataca clanuri mai slabe ca ei, ca n-au caracter,ca NOS-ului e frica sa atace clanuri mai bune ca ei, s.a.m.d

Pai draga comunitate ARCAN, dupa numeroasele voastre succese importiva celor din TESLA si 5UPER, NOS trebuia sa fie usor,...............dar n-a fost(15-5, 15-3, 15-7)

Deci trageti voi concluzia despre membrii ARCAN, totusi cu tine Hunterseek nu vad care a fost problema,totul a fost bine si frumos, desi ai un talent de scriitor ironic excelent.

Vreau sa reamintesc ca totusi toti Adminii si moderatorii fac munca asta ''pe de-a moaca'', si vad ca singurii deschisi de aici sunt SuparMan si Yndy.

Si cum a zis Daniel din RO-KO, va mancati tastatura pe degeaba, singurii care ii pot lua titlul de S.Moderator lui Aemilius fiind Adminii, care pana acum sunt foarte multumiti de prestanta acestuia pe forum, cum sunt eu si cum sunt majoritatea de pe forum

Lingusitul nu aduce beneficii. Din punctul meu de vedere dreptatea e undeva la mijloc ! Asa cum am mai spus, nu ne pica nimic daca mai lasam cateodata de la noi, in anumite situatii, pentru a calma spiritele.

• Upvote 1

1 - spam la greu facut de Aemilius

Pe topicul "Stiri din clanurile romanesti" ...  adica acolo unde ar fi trebuit sa apara  STIRI DIN CLANURILE ROMANESTI ...  

Adica ca sa inteleaga si cei cu IQ-ul pe minus,  STIRI  DIN CLANURILE ROMANESTI !!!!!!!!!!!!!

Adica aparitii, disparitii sau fuzionari de clanuri, landinguri sau teritorii castigate/pierdute de CLANURILE ROMANESTI ...

Pe acest topic s-a facut spam la greu ... 90% din postarile off-topic erau facute de tentativa de strateg Aemilius ...

La orice afirmatie facuta de oricare user legat de absolut orice, trebuia Aemilius sa aduca in discutie clanul NOS sau propria persoana ...

2 - frustrare/limbaj agresiv

Cand pe topicul "Stiri din clanurile romanesti" , vin si postez o poza, cu noile teritorii castigate de ARCAN, adica 7 teritorii luate clanului BABA ... 

si apar 3 frustrati, 2 din NOS si unul dintrun clan de boti, care isi arata invidia, suferinta si latura de gaozari ...

intreband ce cauta o poza cu noile teritorii ale lui ARCAN pe topicul "Stiri din clanurile romanesti" 

ei fiind obisnuiti ca pe acel topic sa se discute despre NOS vs F15 ...

e normal sa devii agresiv ... 

Adica eu sunt on topic si 3 frustrati ma intreaba de ce sunt on topic cand ei mereu sunt offtopic ... de piatra sa fii ca sa poti ignora aceste derapaje

• Upvote 1

@ Aemilius

Tu ai o problema grava ... ai nevoie sa iti deseneze cineva:

AWA- 5 mai: "NU am zis ca esti un strateg prost in niciun post , de altfel nu am vorbit deloc despre strategiile tale"

(nu a zis ca esti slab, nu a zis ca esti bun, pur si simplu nu a comentat strategiile tale)

AWA - 28 mai: "Esti un copiator de tactici"

(pe data de 28 si-a spus parerea, ca esti frant in ce priveste strategiile)

Unde ai vazut tu diferenta de parere/opinie ?! ... Unde vezi tu ca s-a sucit cu 180 de grade ?!

@ Aemilius

Nu uita ca atunci cand erai strateg in TA-R3 aveati de 3 ori pe luna cate 2-ua teritorii si alea pe Africa ...

Nu uita ca atunci cand erai in ACSA ati luat primul landing dupa 6 luni, cand a plecat toata lumea de pe global map la campanie ...

O furati 6 meciuri la rand pe Team si SH si cand reuseati sa castigati un meci luati pauza cateva minute ca sa pui filmuletul pe wotromania ...

In TA-RE si LGEND ai rezistat o saptamana ... pe urma ti-ai primit piciorul in fund ...

Bafta ta cu NOS ... pana or sa isi dea si aia seama ce frant esti ca player si ca strateg ...

@  GhostShadow4

1. Totul a inceput de la frustrarea celor 3 ... nu din cauza mea ...

2. Incearca sa comentezi de clanul tau de BOTI care are media de 1 landing castigat pe an ... nu duce grija arcanilor

Dac Liber, unul din posturi l-am sters era insulta clar la adresa lui Aemilius in 8 randuri.

@DAC_LIBER

Vad ca cele 4 umilinte din SH nu ti-au fost de ajuns. Mai vrei?

Din TA-RE am iesit eu, din LGEND am iesit tot eu. Vorbesti in totala necunostinta de cauza, singurul tau scop fiind de a ma provoca.

Si inca nu m-am legat de reroll-ul tau de-a dreptul jenant... Si nici n-as vrea sa ma leg, desi adesea comentezi la adresa scorurilor mele...

Ba mai acuzi pe unu' si pe altu' (jucatori / clanuri) ca-s boti. Mai intai uita-te la tine, la 3000 batalii ai WN8 putin peste 2000. Uite cine-i adevaratu' bot... Si culmea, tu "farmezi" WN8 pe Obj.907. Ai gura mult prea mare pentru nivelul tau penibil de joc...

Auzi la el, ca-s "frant ca jucator si strateg", tu esti pe bune mai? Si bunica joaca mai bine ca tine WoT. :lol:

Tu ce-ai realizat pana acu' in WoT in afara de un reroll cu WN8 de 2000 la 3000 batalii? Nimic, evident... :lol:

• Upvote 1

Dac Liber, unul din posturi l-am sters era insulta clar la adresa lui Aemilius in 8 randuri.

Si warn-ul?

@Dac_Liber, eu apreciez mult comunitatea ARCAN, fiind unul din clanurile de top al romaniei, si succes in tot ce faceti

chiar am vorbit azi cu Awa in-game, si pare un om foarte de treaba,dar sincer nu mi se pare "normal" sa devii "agresiv"...parerea mea