Jump to content
Hunterseek

Discutii cu si despre jucatori, off-topic !

Recommended Posts

Ah si apropo, cu privire la "clanul de boti"

-NLG-:1450WN8

ARCAN:1760WN8

Necontestat ARCAN e mai bun, dar nici NLG nu e de boti :)

oricum, exista oameni foarte buni, dar si cu caracter in comunitatea ARCAN, dar sa spui ca NLG e clan de boti doar pentru ca ti-am adus o remarca e cam rau

Oricum este parerea ta, si daca tu zici ca nu tu ai inceput atunci eu nu mai am ce sa zic :)

Succesuri***

Salut.Eu recunosc,sunt un noob(asa am si id-ul) si clanul meu e de buti.Imi cer scuze fata de toti(arcan,legend si asa mai departe) daca au crezut ca i-am atacat.Nu sunt invidios pe nimeni,sincer va zic.

Am scris aici doar pentru ca dac liber m-a mentionat.In rest,toate cele bune la toti.Eu oricum incerc sa nu mai scriu pe forumul asta,asa ca ati scapat de mine.

@DAC_LIBER

Din... din LGEND am iesit tot eu. Vorbesti in totala necunostinta de cauza, singurul tau scop fiind de a ma provoca.

Corect. Din LGEND ai iesit tu.

Dar dupa ce ti s-a comunicat politicos ca nu mai poti conduce nicio batalie. Nici macar SH de tier 8, in random. Pentru ca ai dat un randament extrem de slab. Si ma opresc aici.

Nu-mi place sa dau din casa, dar prea iti place ipostaza asta de nevinovat si de perfect. E o ipostaza bolnavicioasa.

Replici de genul "da-mi exemple clare, vorbesti la general, ma plictisesti", sunt dezamagitoare. Cine e cat de cat obiectiv a observat deja despre problema ridicata de mine. Doi, nu cred ca am aplecarea ta de a-mi pierde timpul pe internet, sa urmaresc sute de postari sau sa creez alte sute/mii de posturi pe site-uri, doar ca sa ma contrazic.

Asa ca, Zamo, chestiile astea se vad cu ochiul liber, daca in continuare te crezi perfect si crezi ca actionezi mereu cu dreptatea de partea ta, e perfect alegerea ta. Daca posturile mele nu-ti ridica semne de intrebare, e ok. Daca ti se pare normal sa actionezi ca moderator, asa cum o faci, iar e ok. Pentru tine.

Pot doar sa-ti mai zic ce zicea Nichita Stanescu (un fost fotbalist la Barcelona):"Cine are mereu dreptate, moare singur". Iar doctorii ar putea pune un diagnostic, vis-a-vis de persoanele care cred ca au mereu dreptate. Te las pe tine sa gugalesti, daca te intereseaza ce diagnostic ar putea pune doctorii.

Iar cu asta am terminat subiectul.

P.S.

Zilele astea am descoperit ca o gramada de jucatori din LGEND sunt banati pe acest site. Pura coincidenta...

• Upvote 2

@ Aemilus ...

Daca erai vreun super player gen Amerikansky[LGEND] ... mai ziceam sa comentezi ...
Spre deosebire de tine eu recunosc ca sunt un jucator decent ...

Amerikansky:

B-C 25t ... damage/lupta 2779 ... spot/lupta 3,4
Obj 140 ... damage/lupta 3204 ... spot/lupta 2,4
Obj 907 ... damage/lupta 3632 ... spot/lupta 2,8

Jucatori ca tine care au spot per lupta 1,1 - 1,8  cu un tanc mediu, e plin serverul ...
Verifica-ti campere care confuzi mediul cu TD-ul  ce spot/lupta ai cu Obj 430, T-62A, Leopard si B-C 25t ...
Si nu mai comenta de altii care umfla artificial wn-ul cu TD si Cromwell ... ca intre tine si aia nu e nici o diferenta

Eu macar am avut bunul simt sa nu farmez cu ARL, Cromwell, FCM sau mai stiu eu ce TD ... eu oricum nu farmez cu nimic, imi cresc cei 3 tier 9 ca sa imi iau in 2-3 sapt 3 zecari

ps: mai invata sa pui tinta ... rar vezi jucator cu rerol care sa aiba 72% acuratetea loviturilor, poate doar sa traga si cu arty la greu, ceea ce la tine nu e cazul ...

oricum, exista oameni foarte buni, dar si cu caracter in comunitatea ARCAN, dar sa spui ca NLG e clan de boti doar pentru ca ti-am adus o remarca e cam rau

asa am fost educat, asa am fost antrenat ... niciodata nu provoc, niciodata nu atac primul, dar niciodata nu las capul in jos, niciodata nu intorc ca un lache si celalalt obraz ...

cine e domn, il tratez ca pe un domn .... cine greseste, ii "platesc" x 10 ... 

ps: daca nu mi-ati mai pomeni nick-ul, v'asi ramane profund recunoscator ... pt ca nu vreau sa mai postez pe acest forum atata timp cat Aemilius e moderator ... chiar l-am rugat pe Nece sa-mi stearga contul

• Upvote 1

pana cand nu isi vor da toti seama (si moderatori si super moderatori sau simpli utilizatori) ca nu detin adevarul absolut, ca si ei mai gresesc, ca nu e nimeni oerfect, discutia asta va continua inca 20 de pagini.Sau puneti cate doi moderatori din fiecare clan care se cearta pe aici si se vor bana unul pe altul si gata forumul. Suntem oameni nu roboti .Cineva scria odata sa stau linistit ca mai toti au scolile terminate, au familii, alte prioritati sunt oameni cu capul pe umeri.Esti sigur?

@  GhostShadow4

1. Totul a inceput de la frustrarea celor 3 ... nu din cauza mea ...

2. Incearca sa comentezi de clanul tau de BOTI care are media de 1 landing castigat pe an ... nu duce grija arcanilor

Clan de boti ? Frumos limbaj... Bafta celor din comunitatea Arcanilor!

asa am fost educat, asa am fost antrenat ... niciodata nu provoc, niciodata nu atac primul, dar niciodata nu las capul in jos, niciodata nu intorc ca un lache si celalalt obraz ...

cine e domn, il tratez ca pe un domn .... cine greseste, ii "platesc" x 10 ... 

ps: daca nu mi-ati mai pomeni nick-ul, v'asi ramane profund recunoscator ... pt ca nu vreau sa mai postez pe acest forum atata timp cat Aemilius e moderator ... chiar l-am rugat pe Nece sa-mi stearga contul

Pai e simplu... Nu mai posta

editat

Edited by Yndy_
limbaj

Corect. Din LGEND ai iesit tu.

Dar dupa ce ti s-a comunicat politicos ca nu mai poti conduce nicio batalie. Nici macar SH de tier 8, in random. Pentru ca ai dat un randament extrem de slab. Si ma opresc aici.

Nu-mi place sa dau din casa, dar prea iti place ipostaza asta de nevinovat si de perfect. E o ipostaza bolnavicioasa.

Aha, sure... :lol:

Rezultatele LGEND se vad cand nu e Honor la comanda... :lol: Aviz pentru tine (care trimiti bat-uri si medii rusesti sa se bata la hull-down cu IS-7 pe Hidden Village, cu batalia aia m-ai dat pe spate) si altii inca 2 la numar (nu vreau sa le dau numele), care, desi iau de 2 ori bataie in SH pe Northwest (noroc ca au scos harta), incearca la fel si a 3-a oara, doar ca sa nu ia bataie in numar cu sot...

Spre deosebire de tine, eu tin minte bataliile, si nu "generalizez" doar ca sa arat ca nu-s plictisitor.

Iar in ceea ce ma priveste pe mine, m-am oprit din condus si am iesit din LGEND cand am observat specimene (ex: Allgreen si altii) care nici macar nu ma lasau sa vorbesc cand trebuia sa conduc, ca ei e inteligenti, desi n-au condus nici o lupta.

Si daca tot o tii cu datul din casa, spune cum se imparte gold-ul in LGEND, ca tot vorbesti de impartialitatea moderatorilor. Spune te rog cum Quickdragos impreuna cu altii din conducere (exceptie Honor, ca lui nu-i trebuie gold), isi dau cand le vine chef cate 3k gold, ca deh, ceilalti doar nu au acces la trezorerie sa vada tranzactiile...

Chiar nu tineam sa zic asta, dar vad ca nu te opresti. Am iesit si mai scarbit din LGEND, mai ales cand am vazut cum se imparte gold-ul intre cei din conducerea clanului si persoanele din bisericuta lor, ca tie tot iti place sa vorbesti de bisericute. Da prieteni, in LGEND, daca esti din bisericuta conducerii, primesti mai mult gold...

Nu tineam neaparat sa dau din casa LGEND (deoarece ii respect pe Honor, z_Alexander si altii cativa la numar), cat am fost acolo, dar Hunter nu se opreste si ma tot provoaca, asta e... :)

• Upvote 1

@ Aemilus ...

Daca erai vreun super player gen Amerikansky[LGEND] ... mai ziceam sa comentezi ...

OK, super, l-ai dat exemplu pe Amerikansky din simplul motiv ca esti prea praf dupa reroll ca sa te dai exemplu pe tine, GJ! :lol:

Salutari lui Amerikansky pe aceasta cale, ne-am inteles foarte bine in TA-RE, pariez ca pe asta n-o stia DAC_LIBER... :lol:

Acum cat de bomba poti sa fii in WoT, incat sa trebuiasca sa-l dai exemplu pe X ca sa-l ataci pe Y, din simplul fapt ca esti prea penibil ca jucator sa te dai exemplu pe tine in comparatie cu Y... Penibil de-a dreptul, penibil... Macar de gaseai pe unu' din ARCAN, cu atat mai penibil... :lol:

Ba mai ai si tupeul absurd sa vii cu cifre comparative, cand tu abia ai 2000 damage pe Obj.907... Inca o data si mai penibil...

Aemilius, nu am avut niciodata nimic personal cu tine, ba chiar din contra... te-am considerat mereu un om echilibrat, un jucator bun, un FC bun. Nu stiu ce s-a intamplat cu tine, dar trebuie sa te corectez.

Nu.

Ai iesit din LGEND pentru ca nu mai aveai loc sa conduci nici o batalie. Ti s-a dat sansa sa conduci primele saptamani iar performanta ta ca si FC a fost sub asteptari. Asta pot s-o confirme toti cei din clan la momentul respectiv. Ai iesit pentru ca mai mereu era un FC mai capabil decat tine disponibil sa conduca. Cel putin asta simteam eu, ca simplu jucator in clan. Nu aveai sansa sa ai rolul de FC atat de mult cat ti-ai fi dorit, asa ca ai parasit clanul. Nu poate nimeni sa zica ca esti slab, dar pentru LGEND erai sub asteptari. Oricum, nu conteaza asta... ai iesit. Nimeni nu a plans dupa nimeni.

Legat de gold, acesta se imparte printr-un sistem transparent. E chiar penibil sa te plangi tu aici despre cum se imparte goldul in LGEND cand nimeni din LGEND nu se plange de acest lucru. Daca chiar te intereseaza, Quickdragos are un bonus de gold datorita faptului ca intra in fiecare batalie de CW si face lista cu cei care participa si cu rezervele. E o munca in plus care trebuie rasplatita si toti cei din LGEND intelegem acest lucru. Ti-ai gasit tu sa-l dai exemplu pe Quickdragos... LOL.

tom_Cat face o treaba extraordinara ca trezorier si nimeni nu se poate plange de acest lucru. Nu exista 1 gold alocat aiurea. Daca unele persoane primesc mai mult gold, acesta se da ori in avans, ori datorita castigarii unor concursuri din interiorul clanului, participarii la atacuri de noapte, sau pur si simplu cei cu "prea mult gold" prefera sa cedeze o parte din goldul lor jucatorilor care nu-si permit sa bage bani in WOT (da, avem si liceeni). Plata in gold se face pe activitate, iar ce e castigat de tine, al tau ramane. Nu s-a bagat nimeni in goldul nimanui, niciodata.

As publica aici link-ul cu tabelul Excel cu gold-ul (la care au acces toti cei din clan), dar mi-e ca dau mai mult decat trebuie... asa ca-l las pe Hunter s-o faca, daca considera necesar acest lucru.

Ah, si legat de performantele noastre in SH-uri... majoritatea le jucam la free play si la farm credite si cu toate astea scoatem winrate mai mare decat atunci cand ne conduceai tu. Da, s-au schimbat multe intr-o luna. S-a mai maturat clanul.

Acum, nu stiu de unde s-a ajuns la toate discutiile astea... n-am mai urmarit atat de des forumul, dar serios... ti-ai gasit sa te iei de cum se imparte goldul in LGEND!? 

Acum ma astept sa incepi sa zici cat de slab team player sunt si cum sunt banat saptamanal in joc pentru rage in random, cum sunt statpadder pentru ca joc tancurile de X cu ratii, sau cum am zis ca nu voi mai accesa niciodata acest forum si ar trebui sa fiu banat permanent si pe acest cont. Le stiu pe toate astea si am puterea sa-mi recunosc punctele slabe si greselile.

micKee.

• Upvote 1

Intrebare foarte clara adresata adminilor:

Cat mai lasati un moderator sa arunce cu mizerii in clanuri si oameni?!?!?!

Exemple numai de pe aceasta pagina:

Pe DAC_LIBER il face "prea praf"

Despre LGEND numai minciuni...

Doar de curiozitate te intreb: ti s-a comunicat direct si foarte clar, de cei din conducerea LGEND ca nu mai ai voie sa conduci? Iar dupa un timp, caci nu te puteai abtine, ti s-a mai spus inca o data (pentru ca te tot bagai sa conduci SH-uri de 8 in random)??? Ia spune mai viteazule. Dupa care ai plecat. Cum spui tu, in nebunia ta, pentru ca asa ai vrut tu.LOL

Ce fel de editat esti se vede acum. Pentru mine nu e nicio surpriza. Goldul in LGENd se imparte super transparent, nu exista nicio bisericuta, *cenzurat*. Chiar se acorda gold in avans, cum a fost pentru Quickdragos, amaratule. Si nu doar pentru el. Ba mai mult, cei din comanda au renuntat la gold si l-au impartit jucatorilor, cum a facut Iepuras si nu mai tin minte cine. Chiar Iepuras si Xav au dat din goldul lor, organizand un concurs pentru jucatori. Esti doar un *cenzurat* care arunca, din disperare, cu mizerii in toti si in toate.

Cum iti permiti tu sa-i judeci pe Field Commanderii din LGEND, cand tu ai fost scos din functia de FC pentru ca erai extrem de slab. Adica din ce postura emiti pareri? Din postura unui om indepartat din functia, pentru ca ai dat rateu dupa rateu, vii acum si dai note altora? Tu nu vezi cat de ridicol esti? Chestia asta este domeniul nesimtirii si, in mod cert, tine de domeniul medical.

Despre mine, lol, poti sa spui ce vrei, mi se rupe. Total. In momentul asta wot nu-mi mai spune nimic.

Dar, pentru un minim adevar, *cenzurat*, de cand sunt in LGEND cred ca am condus maxim 10 lupte. Si alea la SH de 8, in random. Niciodata la tier 10, *cenzurat*. Si, oricum, m-am lasat de condus de vreun an si ceva, daca nu mai mult. Nu ma mai pasioneaza. Iar acum, din lipsa interesului si din lipsa practicii, sun un FC de rahat. Si poate eram si inainte, cui ii pasa? Tie? LOL Macar pe mine nu m-au dat afara din functia de FC din niciun clan, ahahahahahah.... amaratule.

Deci, cat timp mai poate un moderator sa arunce cu noroi in oameni si in clanuri, pe acest site?

Cum este posibil ca un *cenzurat* sa vina si sa zica orice despre un clan, sa incerce sa-l descrediteze, fara nicio dovada, iar nimeni sa nu ia nicio masura???  Inteleg ca este normal, pentru voi adminii. Bravo.

Atat de mult jeg...

Edited by CatalinHP
  • Upvote 5

Observ din ce in ce mai multe postari si aruncari de cuvinte grele la adresa lui Aemilius_Dracula. Pe aceasta cale ii rog pe cei ce au un dinte impotriva lui sa o faca in mod democratic daca tot vor ceva, fara insulte si fara can-can. Faceti un topic dedicat lui, eventual cu un poll, si gata....datorita acestui mic razboi, intins ca ciuma pe mai multe topice, forumul a devenit un flame continuu.

Multumesc pentru intelegere....sau nu !

datorita acestui mic razboi, intins ca ciuma pe mai multe topice, forumul a devenit un flame continuu.

Multumesc pentru intelegere....sau nu !

Pai voi ati tot mutat posturile astea de pe un topic pe altul. LOL

Nu noi.

Si, daca sunt atat de multe, de ce il mai mentineti ca admin?

Dar intrebarea si mirarea mea este cum poate sa vina un moderator (care trebuie sa fie impartial si cat de cat corect) si sa emita judecati vis-a-vis de jucatori, field commanderi si cam toata lumea de pe acest site?

Este normal ca un moderator sa minta atata timp si sa spuna ca el a hotarat sa nu mai conduca in LGEND (sunt atatea posturi in care Zamo a afirmat asta)??? Iar apoi, dupa ce m-am abtinut timp indelungat, relatez adevarul despre cum a fost scos din functie (cu dovezi, martori), el sa vina si sa spuna cat de slabi sunt FC din LGEND??? Sa genereze atacuri la persoana si la clan?

Chiar daca nu ar fi fost niste minciuni amarate, ESTE NORMAL CA UN MODERATOR SA RASPUNDA CU ATACURI LA PERSOANA SI LA CLANURI????

Astept un raspuns. Da sau nu. Atat.

Vreau sa stiu ce opinie aveti, voi, cei care manageriati acest site. Atat admini cat si moderatori.

Va multumesc.