Jump to content
Hunterseek

Discutii cu si despre jucatori, off-topic !

Recommended Posts

2 hours ago, vohu_manah said:

Anulati ban-ul sa nu ne plictisim :-)

Nu ne plictisim,putem sa ne delectam cu recrutari in clan si bazar,cele mai active.

Salut

Revin cu o postare despre clanul QUIET care da dovada de o frustrare iesita din comun. Actiuni nesabuite, afirmatii nefondate si injurii. Mai pe scurt in urma unui conflict dintre mine si clanul QU1ET (clanul2) a degenerat in probleme intre mine, clanul meu si toata comunitatea QUIET. 

Sincer sa fiu cred ca sunt atat de dezorientati unii dintre ei incat nu stiu pe cine sa mai dea vina si ce sa mai faca. In urma unui atac de al meu adresat direct printr-un livestream pe yt clanului QU1ET comender ul AgentSkill a inceput sa ameninte ...mai intai pe mine "o sa ma asigur ca nu vei mai juca in nici un clan" iar apoi invitat pe ts sa discute cu Agentskill, executivul din NLG a fost insultat si amenintat ca daca eu nu voi fi dat afara, clanul NLG  acesta va avea de suferit. 

Ulterior a urmat o succesiune de actiuni disperate al comunitatii prin care au incercat sa gaseasca o solutie dar au esuat datorita Comportamentului /Atitudinii si Limbajului. Printre altele au facut un model standard (cu print cu mesaje etc) pe grupul lor unde sa mi se dea report filmuletelor pe YT ...EVIDENT au esuat.  

In momentul in care eu faceam unul din livestream uri a aparut in chat un user AgentSKILL care bineinteles a inceput sa caute discutii pe tema asta in conditiile in care eu am spus ca voi inceta. Desigur au tinut sus si tare ca eu am fost in spatele acestului lucru, ca a fost o inscenare de a mea. Evident NU. 

De asemenea in luptele random gasim jucatori din clan care ataca impulsiv fara sa le pese doar pentru a distruge un jucator din clan pe motivul " te-am facut". 

Aseara pe cand eu unul eram la detasament cineva a intrat pe ts-ul lor folosind nickname ul : "danielscotzianul" ( nu este al meu) , si a dat ban cred ca tututror celor de pe server. Solutia lor a fost sa trimita mesaje prin care ma ameninta " vin si iti rup gatul handicapatule". Un singur membru din clanul acela a venit sa discutam pe cale amiabila REDBLAST unde am explicat ca nu am fost eu si putea fi oricine. 

Prin urmare clanul QUITE nu are nici un drept sa interzica unui player sa joace jocul, unui clan sa activeze si mai presus de toate sa dea vina pe cineva fara dovezi. 

Clanul NLG nu are nici o implicare si singura implicare a fost de a remedia problema iar ulterior au devenit victime in fata lui AgentSkill. 

Eu la tot ce am spus mai sus am dovezi(voi atasa evidente pentru ceea ce am zis doar pentru a evita comentarii inutile) 

Nu mi se pare corect ca un clan romanesc sa se comporte cu atata aroganta si sa ameninte pe toata lumea. Sunt de parere ca acolo sunt playeri foate buni care isi vad de treaba lor dar cei din conducere dau dovada de nesimtire. Ba chiar am inteles de la o sursa ca ar folosi modul TUNDRA dar nu voi insista pe subiect pentru ca nu am evidente clare. 

Livestream 1 : 

Livestream 2: 

Livestream 3 : 

shot_002.thumb.jpg.fb4ccebf2a91daa26dd1aae2a1c8077e.jpg

shot_004.jpg

• Upvote 2

34 minutes ago, danyel_2008xxxl said:

Danielscotzianul94 : Stii doar sa pozezi in victima,arunci cuvinte urate iar apoi vii și te plângi prin video,sau pe vreun forum. Invata sa joci si lasă victimizarea asta. Mai bine uita-te si la un tutorial,de la WG,unde te învață cum sa tragi in weekspot,ce muniție sa folosești s.a.m.d. 

p.s. te plangi ptr ca in acel meci,ai tras 8 (OPT) focuri,ai nimerit decat 4, si doar 2 au intrat. JALNIC!

Fără titlu 2.jpg

Fără titlu.jpg

Una la mana .... eu pe livestream vorbesc vulgar si 2 la mana ....faptul ca voi doi ati sarit pe mine acolo doar ca sa faceti toata treaba asta este de 2 lei =))) chiar vorbeam cu plutonul si ziceau si ei sa vezi tu ca aia 2 o sa se sinucida doar ca sa te omoare pe tine ...:))) Deaia ai 46 win rate ...ca te sinucizi ...ce era sa fac daca ai facut push cu un e100 si e5 pe mine? doar ca sa te sinucizi?? 

Alta intrebare? 

Edited by DaNy ZuZu
  • Upvote 1

Bine ca il banati pe dac, dar de balamucul de mai sus nu spuneti nimic. Macar faceti treaba pana la capat

• Upvote 1

2 minutes ago, danyel_2008xxxl said:

Nu stau sa ma cert cu cineva care ,,poate injura" ca e ,,dreptul " lui,isi editează postările, sau mai stiu ce tâmpenii spune pentru a fi el indreptatit. Un admin,sa stearga aceste conversatii,deoarece nu sunt ,,stiri din clanurile romanesti". Multumesc!

Da tu stii doar pe privat :)) Hai te rog sa lasam si pe altii sa comenteze daca doresc ...si sa stii si tu intr-o bataie ala care loveste primul este vinovat ...in cazul de fata tu ai fost cel care a intrat in discutie si a tinut musai sa comenteze....asa ca ura si la gara!

Adevărat Știri din clanurile românești.... 2 copii ( în prisma comportamentului arătat)  ce se înjură și amenință într-o lume virtuala alături de câțiva moderatori ce l-ar face mândru pe Tovarășul dacă am mai trai în vremurile sale,  fac din aceasta secțiune una mai demna de urmărit decât știrile de la ora 5. Keep it up.  Comunitatea românească este mandra de acest forum 

• Upvote 2

5 minutes ago, Nameless47 said:

Adevărat Știri din clanurile românești.... 2 copii ( în prisma comportamentului arătat)  ce se înjură și amenință într-o lume virtuala alături de câțiva moderatori ce l-ar face mândru pe Tovarășul dacă am mai trai în vremurile sale,  fac din aceasta secțiune una mai demna de urmărit decât știrile de la ora 5. Keep it up.  Comunitatea românească este mandra de acest forum 

Acea chestie era doar un mic detaliu din toata treaba. Dar e ok fiecare intelege cat vrea si ajunge pana unde poate. :) Ideea de baza era alta

sunteti amandoi penibili.. abia am scapat de subiectul AgentSkill pe topicul asta.. si acuma ii luati voi locul?

Acum 44 minute, RO_DanyeL a spus:

sunteti amandoi penibili.. abia am scapat de subiectul AgentSkill pe topicul asta.. si acuma ii luati voi locul?

Subscriu:Agent 007 chiar e penibil,nu sunt necesare dovezi ca sa ne dam seama ca poate fi mai penibil de atat.

Imnul clanului Quiet pentru random: doar refrenul face tot :D 

Si ti-am promis c-o sa te iau, o sa te iau cu mine
Dac-ar fi sa Mooooorr  :lol:

Si asta e tipic astora Kamikaze.

Edited by haua26
  • Upvote 1

1 hour ago, RO_DanyeL said:

Daca ai fi citit prima postare ai intelege despre ce este vorba...dar asa ..aruncam un ochi...aaaa sunteti penibili ...pai daca e asa cu nenea agent nu trebuie sa faca nimeni nimic? il lasam asa sa isi bata joc de noi? 

nu isi bate joc de nimeni.. nu are autoritate... nu are nici un fel de instrument prin care sa poata face ceva... e doar un no lifer care bate din gura

Tu esti penibil pentru ca, chiar iti ocupi din propriul timp.. in care ai putea face orice altceva, facand videoclipuri si live-uri in care sa ne spui noua cat de cacat e QUIET si agentskill..

Cea mai eficienta solutie, e blacklist.. dar din moment ce tu nu recurgi la asta, in mod clar iti face placere sa continui drama asta patetica

Edited by RO_DanyeL
  • Upvote 1

Eu il am pe AgentSKILL in black list dintotdeauna. Nu stiu cand si cum a ajuns acolo, dar cert este ca n-am avut niciodata probleme cu el, de cand e acolo... cel putin. :) Din ce citesc eu pe aici, mi se pare super amuzant si posibil ca acest AgentSKILL sa fie cel mai bun troll care a existat vreodata in jocul asta. La cata energie si nervi s-a consumat pentru el, e incredibil.

Edited by _micKee_
  • Upvote 2

Domnilor ...

O vorba veche spune asa " odata ce ai murit , si toti cei ce te cunosc mor si ei , este ca si cum nu ai fi existat" .. acum parafrazand si revenind spre subiectul nostru pe ordinea de zi :

- Voi astia care tot postati pe aici, ati fcut din QUIET si Agentskill ceva, deoarece fara voi postaci mici , acest personaj era un nimeni .

- O veche regula de marketing spune ca "" reclama pozitiv asau negativa tot reclama e "" si culmea este ca in 80% din cazuri aia negativa are un impact mai maire decat cea pozitiva..aici puteti vedea reclama facuta de EMAG cu site-ul lor de BF care tot vinde an de ani plasme cu 15 lei .

- Agenskill intra zilnic cate 2-3 ore pe acest forum fara sa posteze si citeste si se simte mandru de cata frica a inceput sa va insufle ...asa ca posturile voastre ii dau mai mare satisfactie decat va asteptati .

- Atitudinea lui de conducator extremist atrage o gramada de extremisti spre clanul sau indiferent de discutiile pe care voi le postati aici ..tocmai acele discutii din care rezulta idei de genul "" frate omu are qaie""...""ba asta tine cu oamenii lui"" si alte ineptii , ii aduc lui oameni in clan .

-WG a avut grija ca nici macar  caii de la bicicleta sa nu iti poata fi luati de alt clan sau personaj in joc .Sunteti niste victime sigure ...

- @Qvidiu ...ba bro ...cum poti ba sa pici in plasa aluia si tu si sceptik ? pai asa v-am invatat eu ? plangaciosi ?

- Holy si Catalin ..incepeti demersurile pentru ridicarea banului lui Zamolxis...fara el viata E pustiu ...si s-ar putea sa vina Agentskill peste voi ...vorbesc serios .

-Mikeee ..aduna oamenii de la funclub si pregateste-i pentru o lovitura de stat , bucatarii intra primii ca sunt dispensabili .

...unde dracu e muppets show cand ai nevoie de ei ....(Alexk si supar)

• Upvote 5

Ne trebuie o campanie  noua repede sa avem drama care sa duca la masurarea epeen-urilor ofc.

• Upvote 1

2 hours ago, RO_DanyeL said:

nu isi bate joc de nimeni.. nu are autoritate... nu are nici un fel de instrument prin care sa poata face ceva... e doar un no lifer care bate din gura

Tu esti penibil pentru ca, chiar iti ocupi din propriul timp.. in care ai putea face orice altceva, facand videoclipuri si live-uri in care sa ne spui noua cat de cacat e QUIET si agentskill..

Cea mai eficienta solutie, e blacklist.. dar din moment ce tu nu recurgi la asta, in mod clar iti face placere sa continui drama asta patetica

Am facut deja asta :)