Jump to content
Hunterseek

Discutii cu si despre jucatori, off-topic !

Recommended Posts

• Content Creator
Acum 16 ore, ZamolxisDeus a spus:

Și tocmai pentru că este un joc și vrem să îl vedem spectaculos și să îl jucam de plăcere trebuie ca fiecare tanc să își joace rolul...LIGHTUL NU E TD!

Tinand cont ca ~75% din harti sunt de "oras" spor la facut assist dmg cu un LT!

Din punctul meu de vedere doar doua harti mai sunt bune de a scoate la iveala calitatile unui LT si anume Malinovka si Prohorovka.

Pe restul, un spot agresiv la inceput de meci si dupa aceea dumnezeu cu mila....

• Content Creator
Acum 3 ore, catalinike a spus:

.in loc sa apreciati ca inca mai sunt clan-uri mici/mari romanesti care inca le pot pune bete in roata la granzii europei...

Bravo lor pentru asta!

Dar sa nu vina sa-mi bage aceeasi placa cu locul ocupat in ultima campanie!

E ca si cand as veni eu sa ma laud ca am luat locul doi la un maraton dar ca participanti am fost decat eu si cu mine!.... Aici e problema.

Au luat locul 6, bravo lor! Dar sa stea in patratica lor cu acel loc ocupat pentru ca nu prea e de laudat daca te uiti la detalii.

• Content Creator

Acum 2 ore, Patria_Hotilor a spus:

Bravo lor pentru asta!

Dar sa nu vina sa-mi bage aceeasi placa cu locul ocupat in ultima campanie!

E ca si cand as veni eu sa ma laud ca am luat locul doi la un maraton dar ca participanti am fost decat eu si cu mine!.... Aici e problema.

Au luat locul 6, bravo lor! Dar sa stea in patratica lor cu acel loc ocupat pentru ca nu prea e de laudat daca te uiti la detalii.

Mă laud cu munca mea și a băieților mei când vreau...e de bine că am cu ce mă lăuda!

Pentru atacurile murdare asupra mea și Dacus,fac asta!

Sunt aici pe site și oameni de calitate dar sunt și câțiva hateri de te minunezi de ce ADN bolnav au!

Ura face rău sănătății daca nu știați,în viață e bine sa fii zâmbitor,vesel și cald cu cei cu care interacționezi, indiferent că îi cunoști in RL sau virtual!

Viața e mult prea scurta ca să o tii ocupată cu ,, hatereli ieftine ,, ...

Uitati-va cine a dat tonul atacurilor,același om care îl ataca și pe Gelu,același om care dacă vine cineva pe site cu orice propunere are grijă să îi arate că el e tare și are wn8 mare ,dar de fapt e un complexat care toacă frunza la câini degeaba!

• Upvote 1
  • Content Creator
6 hours ago, catalinike said:

Mda ma da ce gusteri sunteti si voi mai fratilor....sunt playeri si playeri....ca de aia e joc F2P in pana mea.. .in loc sa apreciati ca inca mai sunt clan-uri mici/mari romanesti care inca le pot pune bete in roata la granzii europei...voi va certati intre voi ca tiganii pt o bucata de "fer" ..dar intradevar o comunitate romaneasca fara putin cancan nu se "vinde"....hai sa incercam " sa dam toti mana cu mana..." poate mai stiti continuarea....

CU 45% WR ce bete in roate au pus?

Aaaaaa ca aia mari nu se oboseau sa joace si doar farmau gold si nu fugeau dupa task-uri/misiuni ca sa termine sezonul pe nu stiu ce loc ca sa primeasca ce? Aaaaa acelasi camo ca top 100 sau cat o fi?

Sa vedemfarm vreo 6-8k pe zi fara batai de cap si poate o lupta doua daca dau navala astia de vor sa puna bete-n roate vs mult mult lupte cu WR de bot dar top 10. Sigur, pune numa bete-n roate.

sa vedem interesul a doua dintre clanurile de top la momentul actual. Fame locul 60 vad si CSA pe vreo 20 si ceva. Da, astia mari cred ca au fost impiedicati sa joaca de Dacus. De asta au terminat asa prost sezonul . Faptul ca nu au avut nici un interes sa joace nu are a face cu nimic. Eu cred ca Dacus i-a atacat subliminal si i-au facut sa nu joace. Si flacara violet tot bete-n roate pune. 

@alekx au ratat sansa. Navi din cate stiu se retrag din ESports WOT.

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/634928-navig2a-quitting-esports-in-wot/

Si mai sunt alte cateva: "Other teams quitting (Virtus.pro, PENTA sports, HELLRAISERS, etc). "

Edited by Raffy5
  • Content Creator

La aia din top 10 te-ai uitat?

Cu ei jucam seară de seară și asta e și cauza procentajului...Nici pe ei nu i-a interesat campania?

Vorbiți numai aiureli și v-am mai spus vă dați cu părerea despre lucruri pe care nu le stăpâniți!

56 minutes ago, ZamolxisDeus said:

Mă laud cu munca mea și a băieților mei când vreau...e de bine că am cu ce mă lăuda!

Pentru atacurile murdare asupra mea și Dacus,fac asta!

Sunt aici pe site și oameni de calitate dar sunt și câțiva hateri de te minunezi de ce ADN bolnav au!

Ura face rău sănătății daca nu știați,în viață e bine sa fii zâmbitor,vesel și cald cu cei cu care interacționezi, indiferent că îi cunoști in RL sau virtual!

Viața e mult prea scurta ca să o tii ocupată cu ,, hatereli ieftine ,, ...

Uitati-va cine a dat tonul atacurilor,același om care îl ataca și pe Gelu,același om care dacă vine cineva pe site cu orice propunere are grijă să îi arate că el e tare și are wn8 mare ,dar de fapt e un complexat care toacă frunza la câini degeaba!

Daca te referi la mine, nu-mi amintesc sa-l fi atacat pe Gelu. La fel, n-am spus nimic de WN-ul meu de ani de zile. Nici macar nu stiu de unde stiti ce WN am. LOL! 

Dar chiar nu e nici un jucator bun care sa aprecieze 46% WR in CW? Vad ca toata lumea te ia peste picior. Of, of... parca esti scris de Caragiale. De la prima postare aici ai devenit clovnul forumului. 

• Content Creator
11 minutes ago, ZamolxisDeus said:

La aia din top 10 te-ai uitat?

Cu ei jucam seară de seară și asta e și cauza procentajului...Nici pe ei nu i-a interesat campania?

Vorbiți numai aiureli și v-am mai spus vă dați cu părerea despre lucruri pe care nu le stăpâniți!

1. Aia buni din top 10 au cu vreo 75% mai putine lupte ca voi si cu vre +20% daca nu si mai bine WR. Deci voi sunteti acolo din cauza CANTITATII nu a CALITATII. Cu 45% WR nu esti clan bun.

2. Pe aia de ce nu ati reusit sa ii impiedicati? Aaaaaa pai daca clanul tau e bun si se batea cu aia buni de ce nu aveti WR mai mare? Pentru ca aia buni va dadeau la nana ---> nu clan bun.

Si ce nu stapanesc? E simplu, ati luat locul 6 jucand mult mai multe lupte. Repet pentru a nu stiu cata oara ca poate iti intra in capul ala care e in zamo fantasty land - CANTITATEA a adus acel loc 6. CALITATEA LIPSESTE CU DESAVARSIRE.

• Thanks 1
  • Content Creator

Pe roman il framanta de cand se naste si pana moare ”capra vecinului”.Fratilor ,nu va opreste nimeni sa postati pe acest forum realizari ale clanurilor din care faceti parte.Dar ce sa vezi.....multi care ”fac misto”de clanul Dacus fac parte din clanuri inactive(ca sa nu le zic mai rau)si n-au cu ce sa laude.Asa ca,mai bine dam cu ”mistoul”,ca altceva......n-avem.

P.S.Wot este un joc,tratati-l ca atare,nu mai fiti asa ”patimasi”.

• Content Creator

Pentru tine Windu 45%WR e un win rate bun? Arata asta ca acel clan e un clan bun?

Chiar vreau ca WG EU sa asculte de cele cerute de Contras si sa vad clanurile mari cum o sa aiba interes sa joace, gen primul loc 500k, locul 2 300 etc.... Si sa-i vad atunci pe Dacus ce top 10 mai vad ei.

• Content Creator
Acum 9 minute, Raffy5 a spus:

Pentru tine Windu 45%WR e un win rate bun? Arata asta ca acel clan e un clan bun?

Chiar vreau ca WG EU sa asculte de cele cerute de Contras si sa vad clanurile mari cum o sa aiba interes sa joace, gen primul loc 500k, locul 2 300 etc.... Si sa-i vad atunci pe Dacus ce top 10 mai vad ei.

Indiferent de premii noi o să jucăm...

Nu jucăm pt gold,jucam pt că ne place jocul!

Și acum mai am o motivație!

Îmi propusesem pt sezonul 6 o implicare moderată cu clanul ,dar pentru rautacismele voastre implicarea va fi totală.

Și cum am mai spus și în iarnă,discutam la sfârșitul sezonului nr.6 și vedem daca a fost accident sau nu clasarea noastră! 😂

Poate la sfârșit de sezon o mai punem de o petrecere aici, bineînțeles cu Dj mickee pe felie,explicând cat de slabi suntem și atunci...

• Upvote 1
  • Content Creator
Acum 8 minute, Raffy5 a spus:

Eu n-am adus in discutie problema win rate,ci activitatea clanurilor(in cazul de fata Dacus).Asa cum e el ,un clan ”mediocru”,dar are activitate pe care o afiseaza pe acest forum.Bravo lor,daca restul jucatorilor ”rup randomul” nu este vina celor din Dacus ca au ajuns pe un loc asa de sus.Ma repet,este loc pentru toti sa postati realizari ale clanurilor voastre,asa se progreseaza,nu stand si criticand ca uite ce win rate are ala.

Bafta la killuri in continuare.

• Upvote 2
  • Content Creator
Acum 20 minute, Mace Windu a spus:

Eu n-am adus in discutie problema win rate,ci activitatea clanurilor(in cazul de fata Dacus).Asa cum e el ,un clan ”mediocru”,dar are activitate pe care o afiseaza pe acest forum.Bravo lor,daca restul jucatorilor ”rup randomul” nu este vina celor din Dacus ca au ajuns pe un loc asa de sus.Ma repet,este loc pentru toti sa postati realizari ale clanurilor voastre,asa se progreseaza,nu stand si criticand ca uite ce win rate are ala.

Bafta la killuri in continuare.

Cum am spus,există și oameni de calitate aici care înțeleg perfect ce transmit!

• Content Creator

E greu sa raspunzi la intrebare?

Este un clan cu WR de 45% din +1k lupte un clan bun sau nu????

De ce ne fofilam?

Si ca sa raspund - clanurile in care am fost cand au jucat in campanie (unde se castiga tanculete - ce ne interesa) - au prins mereu loc cu licente pentru toti cei care au vrut si au jucat, nu a ramas nimeni pe afara. Iar cand se castiga gold pe GM clanurile din care am facut parte se bateau si aveam gold sa-mi cumpar luna de premium dar sa-mi si ramana pentru un tank din joc daca vroiam sa-l cumpar.

Si chiar si atunci nu ma laudam ca uite ce tare am fost noi. Daca tot il fraeca pe zamo - RGT a jucat sezonul 6 in vreo 300 de lupte impartite la T8 si T10 cu un Wr total de vreo +60%. Au jucat si la T8 sa ajute clanul frate/sora sau ce masa o fi _RGT_. Au jucat 300 si ceva de lupte desi interesul pentru sezon era 0, eu unu daca am jucat 10 lupte in tot sezonul 6 desi nu cred.

Asa ca atunci cand clanurile in care am jucat au avut interes si au jucat au obtinut rezultate bune si cu un WR net superior celor din Dacus.

Deci raspunzi sau nu, e un clan cu 45%WR din +1k lupte un clan bun sau nu????????? Simplu, da sau nu.

Locul 6 au luat ca aia mai mari dormeau si nu isi bateau capul intr-un sezon care la final nu aducea nimic in plus, iar pentru ei era mai bine sa farmeze gold cu minim de lupte - no stress.

Si daca e ceva de postat, postezi cand ai si cu ce sa te lauzi, nu cu loc 6 cu 45%WR intr-un sezon in care ma repet si eu multe clanuri mari nici nu au jucat pentru ca - well la ce mama masi sa joci? Sa tragi ca migu 2 luni si ceva pt ce? Un camo si gold cat pt o luna.

De vreo 2 ani nu am mai dat bani la WG si am avut mereu zile premium - toate cu gold castigat din CW, ESL am jucat o perioada cand premiile erau mici si pentru foarte putin timp. In silver juma de sezon ca apoi au omorat si competitia aia.

• Content Creator
Acum 2 minute, Raffy5 a spus:

E greu sa raspunzi la intrebare?

Este un clan cu WR de 45% din +1k lupte un clan bun sau nu????

De ce ne fofilam?

In primul rand,nu ma fofilez,nu am de ce.In al doilea rand,daca citeai atent,am catalogat clanul Dacus ca fiind un clan mediocru.

Astept si de la tine un replay.....ceva,ca sa putem invata si noi ceilalti o strategie de lupta,un setup ptr. o echipa de cw,asta intereseaza jucatorul,nu win rate sau wn8.

Bafta in continuare.

• Thanks 1
  • Upvote 1
  • Super Moderator

Imi cer scuze ca intervin.

Zamolxis, de cand ai fost debanat 99,9% din postarile tale sunt despre DACUS ( realizari, laude..etc). Acum discutiile si postarile incep din nou sa alunece pe o panta ce duce foarte usor la flame si jigniri. Propun schimbarea subiectului in acest topic; numele este " Discutii cu si despre jucatori, off-topic" , nicidecum " Realizarile DACUS si planurile de viitor ale DACUS" . Si nu vreau sa accept monopolizarea topicului si iritarea celorlalti membrii ai forumului. Inteleg ca DACUS face si drege si castiga; de asta iti voi crea un topic in sectiunea "Clanuri" -> "Discutii despre clanuri" , unde poti posta ce  vrei tu despre DACUS. Cine va fi interesat, va intra acolo si veti dezbate acele realizari ale clanului. Cine nu...nu. Celelalte topicuri vor ramane curate. Sunt sigur ca poti fi on-topic si poti discuta si altceva in afara de "maretele realizari ale clanului DACUS ". 

L.E. : gata, uite...  http://www.wotromania.ro/forum/topic/6192-clanul-dacus-discutii-despre/

• Haha 1
  • Upvote 1