Jump to content
Hunterseek

Discutii cu si despre jucatori, off-topic !

Recommended Posts

10 hours ago, Anghel Adrian said:

Am vazut in seara asta niste meciuri superbe!  focus fire, share damage si hp, discutii dupa meci pentru imbunatatirea strategiilor si a erorilor individuale.  Dacus a maturat pe jos cu cei din clanul SERPE.

Felicitari baieti si asteptam e replay-urile

Aseara am condus iar o Ofensiva la carma DACUS. Au maturat pe jos cu SBITE, un clan de nivelul lor. Dupa aia eu am iesit de la ei si am intrat la NLG ca s-a pus si acolo de o Ofensiva...

Ofensiva condusa de mine o gasiti de la min. 11:00 si pana la min 46:00

shot_006.jpg

18 minutes ago, Emil said:

Dupa aia eu am iesit de la ei si am intrat la NLG ca s-a pus si acolo de o Ofensiva...

Si cu NLG cum a mers ? 

33 minutes ago, Emil said:

Aseara am condus iar o Ofensiva la carma DACUS. Au maturat pe jos cu SBITE, un clan de nivelul lor. Dupa aia eu am iesit de la ei si am intrat la NLG ca s-a pus si acolo de o Ofensiva...

shot_006.jpg

Am văzut Emil. Dar lupta cu Serpe merita văzută. Strategii magnifice, team player superb și plin clanul de clarvăzători. Sa te uiți la mine 8:23 pe Ensk (a 2 lupta). Unul ii spune la 113 sa plece de pe verde ca are tanc lângă el, minune.... în 4 sec chiar a apărut tancul lângă el. Și multe altele. Chiar merită văzut, eu am renunțat la pro league pentru ei:) 

• Haha 1

19 minutes ago, OmniaLiviu said:

Si cu NLG cum a mers ? 

Desi NLG si-a luat macelu', tu ai iesit primu' la damaj... :SHY:

Just now, Anghel Adrian said:

Am văzut Emil. Dar lupta cu Serpe merita văzută. Strategii magnifice, team player superb și plin clanul de clarvăzători. Sa te uiți la mine 8:23 pe Ensk (a 2 lupta). Unul ii spune la 113 sa plece de pe verde ca are tanc lângă el, minune.... în 4 sec chiar a apărut tancul lângă el. Și multe altele. Chiar merită văzut, eu am renunțat la pro league pentru ei:) 

M-am uitat si la SERPE... Cum s-ar zice prin Ardeal: "s-au facut de mandra minune"... Asta e, mai si castigi, mai si pierzi...

Acum 37 minute, Emil a spus:

shot_006.jpg

Esti platit in gold pe batalie sau ai gasit clienti pentru fabrica ta de conturi? Alte motive nu gasesc de ce ai face strategia la niste jucatori slabi si sa bati alti slabi. Cand mai pui si tu niste raplay-uri cand bati niste movalai, ca astea pe care le pui tu sunt plictisitoare.

Ultimul meci de pe Mines din filmul pus de tine e misto. Comandantul clanului a fost surprins in fata calculatorului facand asa

standupjoker.gif

A se observa ca el joaca mereu la cw cu un tricou in culorile clanului.

• Haha 1

5 minutes ago, alekx said:

Esti platit in gold pe batalie sau ai gasit clienti pentru fabrica ta de conturi? Alte motive nu gasesc de ce ai face strategia la niste jucatori slabi si sa bati alti slabi. Cand mai pui si tu niste raplay-uri cand bati niste movalai, ca astea pe care le pui tu sunt plictisitoare.

Am si replay-uri in care bat "movi". Dar, "movii" se bat cu "movi" si "verzii" se bat cu "verzi", asa sta treaba in WoT. Nu merge box intre categoria pana si cea grea...

Joc cu DACUS ca-mi plac baietii si socializarea din clan.

20 minutes ago, alekx said:

Ultimul meci de pe Mines din filmul pus de tine e misto. Comandantul clanului a fost surprins in fata calculatorului facand asa

standupjoker.gif

A se observa ca el joaca mereu la cw cu un tricou in culorile clanului.

Și eu joc cu verzi, dar pe mine nu ma primesc movalaii. Jucam pentru ca în clanurile noastre nu se fac advance-uri când avem noi pofta de joc. Tu vorbesti?  nici pluton nu joci:)

P.S. Vinde M53/55 pentru ca îți scade wn-ul și ajungi sa dai probe pentru a intra în DACUS 

Edited by Anghel Adrian

Ce-ai ma cu m53? N-am mai jucat cu arty cred ca de 1 an. Nici nu stiu cum e de cand au terminat astia cu arty. Am dat 3-4 jocuri cu Lowe sa mai fac niste credite si 3-4 cu foch b. Asta in 2-3 saptamani. Poate la iarna sa ma reapuc si eu usurel de random.

Uite, daca mai intru, o sa te invit la un pluton sa-mi arati ce ai invatat in Lgend.

Acum 27 minute, Emil a spus:

Am si replay-uri in care bat "movi". Dar, "movii" se bat cu "movi" si "verzii" se bat cu "verzi", asa sta treaba in WoT. Nu merge box intre categoria pana si cea grea...

Joc cu DACUS ca-mi plac baietii si socializarea din clan.

Pai din alea mov cu mov.

Emil joaca alaturi de noi pentru ca se simte bine in grupul nostru,iar baietii l-au acceptat in grup imediat pentru lipsa de fitze si decenta aratata...

Datorita rezultatelor obtinute cu Dacusul,am hotarat sa ma revansez si sa ii organizez 2 sesiuni de autografe saptamanale,intr-un cadru solemn in care o sa ii inmanez diploma de cel mai bun strateg roman,iar dupa primirea diplomei va acorda si autografe celor ,,Tari si defuncti,, care prea se intereseaza ei de ce facem noi si cum interactionam!

Pe mine nu poate decat sa ma bucure interesul aratat si de aici putem observa si programul incarcat pe care il au unii playeri in clanurile lor care dau pe dinafara de atata activitate,daca ei isi permit seara sa urmareasca alte clanuri...

Ca si idee,Emil in ultimele zile a doborat 3 clanuri cu wn8 intre 1550-2000,alte 2 clanuri cu wn8 2200+ si o remiza cu -WIN-,wn8 1850...

Cam asta e nivelul lui de strateg,iar voi ati face bine sa va spalati pe fata inainte sa il ,,intepati,, si sa va adresati cu apelativul de SIR pentru wn8-ul personal!

Asa ca haita tare,aport tata,aport! 

Edited by ZamolxisDeus

16 minutes ago, ZamolxisDeus said:

Emil joaca alaturi de noi pentru ca se simte bine in grupul nostru,iar baietii l-au acceptat in grup imediat pentru lipsa de fitze si decenta aratata...

Datorita rezultatelor obtinute cu Dacusul,am hotarat sa ma revansez si sa ii organizez 2 sesiuni de autografe saptamanale,intr-un cadru solemn in care o sa ii inmanez diploma de cel mai bun strateg roman,iar dupa primirea diplomei va acorda si autografe celor ,,Tari si defuncti,, care prea se intereseaza ei de ce facem noi si cum interactionam!

Pe mine nu poate decat sa ma bucure interesul aratat si de aici putem observa si programul incarcat pe care il au unii playeri in clanurile lor care dau pe dinafara de atata activitate,daca ei isi permit seara sa urmareasca alte clanuri...

Ca si idee,Emil in ultimele zile a doborat 3 clanuri cu wn8 intre 1550-2000,alte 2 clanuri cu wn8 2200+ si o remiza cu -WIN-,wn8 1850...

Cam asta e nivelul lui de strateg,iar voi ati face bine sa va spalati pe fata inainte sa il ,,intepati,, si sa va adresati cu apelativul de SIR pentru wn8-ul personal!

Asa ca haita tare,aport tata,aport! 

Emil este jucător foarte bun și FC bun, noi ne tachinam din alte motive. Tu ai în clan prea mulți jucători pudici, stau prost cu penetrarea și numai tu ii poți învață în camera......... de antrenament:D

Acum 8 minute, vaahian a spus:

Nu uita sa faci si pentru tine o diploma de cel mai penibil comandant roman

Unii dintre voi mai au de mancat pana sa invete cum se conduce si ridica un clan,de la zero cum l-am ridicat eu si cum am disciplinat o masa de playeri care au trecut prin clanuri ca fostul tau clan Vaahian si nu au invatat nimic de acolo!

Sunteti ai naiba de tari in gura pe forumuri,dar cand conduceti anumite clanuri sunteti penibil de slab pregatiti...

Dar e scuzabila treaba,nu toti suntem inzestrati intelectual in mod egal si nu pot judeca niste oameni pentru simplul motiv ca ADN-ul e diferit...

Tovarasi, permiteti-mi sa-mi fac autocritica: intr-o seara, manat de curiozitatea mea de nestapanit ( si tot nu mi-a spus alekx ce vecina are) si de desele dispute pe care le-am avut cu Zamolxis pe forum am hotarat sa apuc lupusorul dacic de coa...da si sa intru pe ts-ul Dacus sa vad care-i treaba pe acolo..tot asa comunist e comandantul si verbal, cu coechipierii sau doar aici pe forum da din gura ?! 

Conluzia mea e simpla tovarasi : NU !

• Haha 1
  • Upvote 1

Mai taca! Daca iti zic eu cum se ridica clan de la 0 nu mai esti asa tare in gura. Eu am adus jucator bucata cu bucata si nu din aia cu 1200 wn8 ci din aia cu 2500-3000. Clanul a ajuns la 100 in 11 luni. Atat a durat sa aduc crema comunitatii romanesti. In timpul asta de 11 luni am refuzat sute de jucatori. Printre ei si unii ca tine asa amarati cu 1000 wn8 carora insa le raspundeam cu politete ' din pacate nu indeplinesti cerintele' nici macar pt clanul 2. Asa ca nu mai spune tu si te bate tu cu mana in piept cum ai facut tu mare clan. Ai facut un clan slab si asta spune statistica, nu spun eu. Inainte ziceai si te laudai cum crosetezi tu strategii de lupta cum calauzesti tu clanul spre victorie. Acum te lauzi cu strategiile altuia. Dar ce ai draga? Esti impotent? Il trimiti pe Emil la femei in locul tau? Unde sunt strategiile tale marete? Emil am inteles, e invitatul vostru dar nu te mai lauda cu strategiile lui. Esti penibil. Nu ai zis tu ca faci si ca dregi? Noi suntem expirati, prosti, batrani. Fa tu mai multe. Eu vad ca deocamdata te bati in liga a 4-a si chiar si acolo ti-o furi grav cand nu e Emil sa penetreze. Tancurile bineinteles. Voi mai slabut cu penetrarea. Se vede si in batalii cat de bine stiti sa trageti si cum stiti sa pozitionati tancurile pe harta. Asa ca mai usor cu gura mare. Mai bine inveti sa joci mai bine desi la cate batalii ai e mai greu si vino dupa aia sa ne dai peste nas cu un wr demn de un clan ca lumea. Zici ca esti un mucea din spatele blocului care zice ca vine la bataie cu Emil care are 2 m si ii bate pe toti. Penibil!

Clan mai de la 0 ca mine nu o sa mai faca nimeni ca nu e nimeni chiar asa nebun. Doua saptamani am fost 2 insi in clan.Zi de zi ne salutam pe chat doar noi 2. Ca sa gasesc jucatori romani buni am luat la puricat toate cele 14.000 clanuri existente atunci. Am rasfoit zeci de pagini pe site-ul wot sa aleg clanurile romanesti. Gasisem atunci vreo 200 si ceva. Dupa aia ia fiecare clan in parte si identifica jucatorii buni si explica-le ce vrei sa faci. Nu exista noobmeter, wot-life si altele ca astea care mi-ar fi usurat munca insutit. Luni de zile nu jucam nici un random. Vorbeam cu jucatorii si alti zeci imi scriau in joc sa-i primesc. 99% nu se incadrau in cerinte. Nu am cunoscut pe nimeni dinainte, sau cunosteam dar nu era ce doream eu pt performanta in wot. La 30 de insi deja aveam vreo 4-5 teritorii.

Asta inseamna de la 0 si pentru performanta mai Zamolxe. Nu o sa intre jucatori buni la tine pt ca tu nu le asiguri un wr satisfacator. Trebuie sa ai ceva la cap sa ai, sa zicem 2500 wn8 si sa-ti iei bataie 70% din meciuri. Aia buni se duc langa aia buni. Aia buni o sa vada gafele pe care le faci la strategii pt ca nu poti mai mult si o sa se duca invartindu-se. Daca vrei sa intelegi niste chestii. Daca nu, grandoarea si autostima bata-le vina.

Edited by alekx
  • Haha 1
  • Upvote 5

1 minute ago, Catalin. said:

Tovarasi, permiteti-mi sa-mi fac autocritica: intr-o seara, manat de curiozitatea mea de nestapanit ( si tot nu mi-a spus alekx ce vecina are) si de desele dispute pe care le-am avut cu Zamolxis pe forum am hotarat sa apuc lupusorul dacic de coa...da si sa intru pe ts-ul Dacus sa vad care-i treaba pe acolo..tot asa comunist e comandantul si verbal, cu coechipierii sau doar aici pe forum da din gura ?! 

Conluzia mea e simpla tovarasi : NU !

Cand il vezi pe forum crezi ca voteaza cu un partid doar pentru faina si ulei. E ok omul dar tot nu intru in DACUS pentru performanta.

• Haha 2