Jump to content
Hunterseek

Discutii cu si despre jucatori, off-topic !

Recommended Posts

• Content Creator
Acum 22 minute, Anghel Adrian a spus:

Povestea a inceput de genul "am fost pe ts-ul celor din Dacus, mi-a placut atmosfera si......."

Acum ne spui ca a fost scurt, intens si fara placere, dar pe bani. 

Da, suntem multi care jucam la campanii contra cost, dar o afirmam cu barbatie. 

Subiectul ,,Emil in clanul Dacus,, e un capitol încheiat,am avut satisfactii și ,,succesuri,, frumoase,ii mulțumesc pentru implicarea lui în campanie și îi urez împliniri in activitatea lui viitoare(mai puțin în meciurile contra noastră)!

Din punctul meu de vedere e un bun profesionist și strateg și de abia aștept o confruntare contra lui,sa putem dezbate mai pe larg subiectul ,,ofensiv sau defensiv,,! :)

Și cel mai important,nu judecati,el nu e de la începuturi alături de noi sa fie legat pe viață de proiectul Dacus,nu mi-a cerut niciodată nimic,toate recompensele primite în gold și cuantumul lor fiind stabilit de mine!

Mulțumesc Emil!

• Like 1
  • Thanks 1
  • Content Creator
1 oră în urmă, Emil a spus:

"fundul gol" fiind 71 tancuri si pozitia 68 in clasamentul clanurilor? :P

Bineinteles, meritul nu este doar al meu, este si al jucatorilor, se imparte pe din doua... Eu am avut un "contract" cu DACUS, eu mi l-am respectat si am fost rasplatit pe masura rezultatelor. Subiect inchis.

Eu nu mai imi consum nervii in strategii pe moca de multa vreme. Business first, pleasure after...

Mai este pe aici vreun strateg decent care isi toaca nervii pe gratis?

Ma si eu cand ziceam ca te-ai adus acolo pt lovele ma luai cu atmosfera si ca ce baieti strasnici sunt acolo si ca a fost dragoste la prima vedere. Ce cacat parca sunteti copii mici.  Banuiesc ca daca iti placea asa mult nu mai conta punga cu galbeni a celor din Quiet. Nu e treaba mea si nici nu ma intereseaza dar va dati barbati pe aici si atat va cacati pe voi pt cateva mii de gold.

• Content Creator

Emil prin clanurile romanesti mi-a adus aminte de un personaj.

InfamousActiveAlligator-size_restricted.

Oare ce vorbeste cu noii lui colegi cand cu Zamolxe numai in "cuaieti" in tinea ahahahaha. E si el un "cuaiet" cu contract acum. Ahahahaha

Viata bate filmul fratilor. Emil e ca fotbalistii pe care ii mai arata astia. Sunt la Dinamo si se jura ca sunt caini pana la moarte pana ajung la Steaua si spun ca de fapt ei sunt stelisti inca din scutece.

Edited by alekx
  • Haha 1
  • Content Creator

Rad in fata tastaturii, ca am gasit o faza care mi-a venit in minte si se potriveste cu Zamolxe si cu plecarea lui Emil in Quiet. Stiti ca intre Beleaua, Zamolxe si Emil era iubire mare pe forum. Isi dadeau upvote-uri fara numar iar cei care se luau cu ei in gura, primeau warn-uri sau chiar ban-uri permanente in timp ce Beleaua nu indraznea sa-i zica ceva sefului, ii dojenea asa ca o batranica si le mai tragea cate una la fundulet. Iata-l pe Zamolxe ( i se potriveste si lui Beleaua ) cum ramane cu buza umflata dupa ce Emil ii tradeaza pe o punga mai mare de galbeni si admite ca de fapt il iubeste pe Agentskill si "cuaietii " sunt tovarasii lui.

giphy.gif

Edited by alekx
  • Haha 3
  • Content Creator
3 minutes ago, Gambino said:

Emile ma faci sa-mi schimb parerea despre tine dupa comentariul lasat,e totuși un joc,nu-l privi ca pe o afacere

Dacă îți aduci aminte discutia de pe ts cand vroiați sa vin in NLG. 

• Upvote 1
  • Super Moderator

Inainte sa va mai dati rotunzi pe aici si sa faceti pe lupii moralisti, va recomand sa va tocati nervii facand strategii zilnic intre 2-4 ore, sa aveti rezultate, si pe deasupra s-o mai faceti si pe gratis...

Faptul ca am iesit din DACUS/-NLG-, nu ma impiedica sa stau in povesti cu ei pe TS, sa joc plutoane alaturi de ei, si la nevoie, in functie de timpul disponibil, sa-i ajut in calitate de legionar...

• Upvote 1
  • Content Creator
La 24.11.2017 la 7:33, Emil a spus:

Sa zicem ca unele metode d-ale lui poate lasa de dorit, asta nu e important. Mi se pare interesanta implicarea 110% in recrutarea potentialilor jucatori. Adica, e timp pierdut, sa cauti jucatori buni, sa le trimiti mesaje, sa vorbesti cu ei personal pe TS, etc. Oare cati comandanti de clan sau recrutori se implica asa de mult in acest proces de recrutare?

Pentru chestia asta il admir, in schimb insa nu imi place deloc felul urat in care vorbeste despre clanul din care faci parte (ex: hai la mine in clan deoarece clanul din care faci parte este un clan de prosti, de boti, un clan fara perspectiva, etc.). Adica trebuie totusi sa arati putin respect pentru clanurile rivale din care vrei sa recrutezi jucatori...

Si pt ca mie imi place sa lucrez cu materialul clientului, am luat lopatica lu' fi-miu si am inceput sa sap pe forum. Am gasit niste postari care devin delicioase in contextul actual

Pai mai Emil, vorbeste urat despre clanul din care faci parte, nu arata respect pentru clanurile rivale dar cand ti-a aratat seiful, ti-ai inghitit limba, a curs un pic de saliva si ai apasat cu toata puterea pe butonul join.

giphy.gif

Edited by alekx
  • Content Creator
La 20.11.2017 la 9:32, ZeRO a spus:

Din cate am inteles a fost si pe TS-ul clanului DACUS. I s-a dat cu acelasi flit. Sunt curios cati dintre oamenii pe care ii recruteaza asa au viata lunga la el in clan. Cine e dispus sa plece dintr-un clan in asemenea conditii, cu siguranta va face la fel si in urmatorul, so...

E de apreciat insa ca face eforturi pentru recrutare :D

Zero, un baiat simpatic, l-am vazut o data pe stream si mi-a facut o impresie buna. Are o postare la fel de delicioasa.  Eu cred ca Emil a gresit spray-urile si i-a dat cu ceva parfum cu feromoni, pt ca s-a creat o legatura atunci, invizibila voua, celor de pe ts. Adevar graiesti de plecarea lui Emil. Probabil cand va expira contractul va pleca spre alte zari cum zice si melodia lui Voltaj " Din floare-n floare ca o albinuta vrei sa zbori ".

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Content Creator
La 20.11.2017 la 16:21, vohu_manah a spus:

Sunt curios insa de ce ii face placere sa i-o dea toti din toate unghiurile pe unde-l prind pe ts! Fara sa vreau am asistat, nu ca mi-ar fi facut placere, la momentul in care a avut proasta inspiratie sa vina pe ts la Dacus si sa comunice cu colegii! Din pacate nu l-au ignorat ci l-au insultat la un mod neplacut.

Vohu, la fel un baiat simpatic. Probabil ai avut cateva secunde de neatentie in care nu ai auzit zgomotul galbenilor. In momentele alea se semna precontractul. Si Emil l-a insultat. I-a zis " Du-te ba in *cenzurat* ca nu-mi dai tu atat ".

• Like 1
  • Content Creator
La 23.11.2017 la 21:08, Belleaua a spus:

Se pare ca strategia lui agent_skill din joc cu mesaje de dragoste lasa de dorit .. asa ca omu s-a hotarat sa arate lumii ce bun presedinte e el si vine direct sa discute cu omu pe ts :))) off tare iubitor mai e omu asta :)) sunt curios daca nici cu faza cu ts-u .. ce o sa faca o sa vina cu colindul la toti tankistii ... ne va afla adresa ne va promite milioane etc bla bla bla :)))

Beleaua numai pot de ras sau nu mai pot de ras. Cum e corect? In fine. O postare la fel de delicioasa. Se pare ca lui Emil ii plac colindele. Beleaua exact asa s-a intamplat. Nu stiu ce varsta ai dar inainte de 89 era un serial cu Arabela si Rumburak. Ba ce sa vezi. A disparut Emil ca Rumburak cand a vazut meleoanele "etc. bla bla bla"

Hai ca m-am distrat ca un copil grasut uitat in cofetarie.

• Haha 3
  • Super Moderator

N-am fost recrutat de AgentSKILL, am fost recrutat de Lemongooose (el mi-a trimis si invitatia in clan), cu el am stat la povesti, cu el stabilit termenii "contractului". La intrare am primit o prima de instalare consistenta (desi de obicei se da doar dupa prima luna de stat in clan) si mai urmeaza...

Rezultatele nu au intarziat sa apara, pana acum am condus 3 ofensive si le-am castigat pe toate (2 dintre ele sunt in topicul Printuri din joc din sectiunea Trofee) si mai urmeaza...

P.S.: in QUIET sunt mai multi fosti ARCAN pe care ii cunosc...

giphy.gif