Jump to content
Hunterseek

Discutii cu si despre jucatori, off-topic !

Recommended Posts

• Membru Activ
10 minutes ago, raptorlvm said:

Lemongose ce faci tata bagi PSD  ul in clan ? Ca si pe Emil l-ai facut psd-ist .Ori suntem cu principii ori nu mai suntem .

Vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca-s pesedisti :rolleyes:

Sa vedem ce se va intampla cand raman recrutorii de la ei fara buget de salarii sau de pensii. Cu toate ca nu ma asteptam ca Emil sa mearga acolo, nu vad ce e rau in a-i lua banii unuia care vrea sa ti-i dea.

• Haha 3
  • Content Creator
Acum 3 ore, Gambino a spus:

Nu-l mai pupa mah atata-n cur,cata vreme cuvantul lui e zero,asta e emil,sa vândut mereu la cui da mai mult,vorbind cu el pe ts parea o cu totul alta persoana,acum imi aduc aminte de discuții cu vreo doi ani in urmă, arcan,lgnd,ta-re si samd, m-am lamurit,alexx mare dreptate avea acum vreo doi ani si supar la fel,el crede ca  sau uitat.Ps.emile niciodată nu ai avut si tu coloana vertebrala,te-ai vandut la care a dat mai mult,apropo vezi ca lgndul, mare parte cand au plecat,au plecat ca aveau ceva cu tine și chiar si așa eu ti-am tinut partea si acum ma acuzi ca eu am dat jucatori afara,coloana vertebrala emile asta iți trebuie,până sa ajung eu in nlg,Nlg era un clan care nu avea nici măcar o echipă de sh,intreabal pe Ovidiu si apoi acuza ca din cauza mea Nlg a cazut,o sa vezi cand de săptămâna viitoare o sa refac o gasca a noastră, cu câți din băieții din arcan in quiet ramai 😂😂

Nu-l pup Gambino in cur,dar am făcut o treabă bună și a muncit în folosul clanului meu,iar eu unde pup de obicei nu scuip și invers!

A fost o treabă atât de bună încât de când ne dam la advance cu 907 avem peste 70% winrate(chiar și fără Emil) și sunt nerăbdător să întâlnesc Quiet in vreo campanie sa le dau răspunsul meu la campania lor de recrutare cashpower! :)

Alta e curiozitatea mea,după ce mr.Gooose nu o sa mai pompeze cash,cati dintre noile achiziții or sa ii rămână fideli,el în naivitatea lui mizează cred pe fidelitate! :)

Și dacă tot e sa o dam pe mârlănii,o sa fac și eu un sondaj de opinie prin Quiet sa vedem câți dintre oamenii lui stabili au primit recompense la nivelul celor oferite acum ,,noului val,, ,sa ii întrebăm pe playerii mai vechi ai Quietului daca sunt de acord cu diferențele de recompense majore între cei noi și cei vechi, pentru că normal ar fi ca Gooose sa ii stimuleze pe toți consistent!

Asta așa,că celor din Quiet prea le place sa își bage coada in ograda altora și de ce nu ar fi ok și viceversa!

• Content Creator

Esti mai tanar si peste ani cand vei mai capata ceva experienta in viata, vei vedea ca banii nu inseamna chiar totul in lumea asta. Esti barbat dracului, nu centurista. Pana la urma unui jucator bun ce ii trebuie in wot? 2500 gold pt premium, nu? Hai 3000 sa mai ai si pt altele. Asta inseamna 40 de lei nu? Poate gresesc ca nu am mai luat de ani de zile. Adica pe un pachet de tigari dai 15 lei pe zi dar pt un joc pe care il joci, ca iti creeaza placere si te atrage nu dai 1,5 lei pe zi? Nu da bine sa-i iei banii unuia cu care te balacareai cu cateva zile inainte. Astea sunt parerile mele si principiile mele. Sa zicem ca apare o oferta si mai mare. Se duce Zamolxe suparat si rupe usa CAR-ului. Ce face acum? Pleaca de la aia si vine inapoi la voi? Ce a fost de rahat, a fost chestia cu m-am dus pt atmosfera, oamenii sunt primitori si simpatici etc. Cand se vede clar ca omul se duce unde ii e mai bine financiar si nu conteaza oamenii cu care petrece timpul.

• Thanks 2
  • Upvote 3
  • Content Creator

Tu tot nu intelegi. Ala din Quiet putea sa vina si cu valiza. Daca Emil spunea adevarul ca a venit pt atmosfera si i-a placut de voi, nu pleca. Bravo aluia ca a dat cu banii. L-a pescuit pe Emil. Nu zice nimeni sa scuipi dar cel care a gresit si in ochii multora s-a facut de ras, a fost tot Emil, nu ala din Quiet. Lasa cash-ul aluia. Tu vezi ce mai recrutezi sa nu ti-i ia si pe aia ahahaha. Si tu tot nu pricepi, ca prin aroganta, lauda aiurea aratata fata de multi aici pe forum, l-ai intaratat pe ala de l-a dorit si i-a oferit mai mult decat puteai tu.

• Content Creator
Acum 18 minute, alekx a spus:

Tu tot nu intelegi. Ala din Quiet putea sa vina si cu valiza. Daca Emil spunea adevarul ca a venit pt atmosfera si i-a placut de voi, nu pleca. Bravo aluia ca a dat cu banii. L-a pescuit pe Emil. Nu zice nimeni sa scuipi dar cel care a gresit si in ochii multora s-a facut de ras, a fost tot Emil, nu ala din Quiet. Lasa cash-ul aluia. Tu vezi ce mai recrutezi sa nu ti-i ia si pe aia ahahaha. Si tu tot nu pricepi, ca prin aroganta, lauda aiurea aratata fata de multi aici pe forum, l-ai intaratat pe ala de l-a dorit si i-a oferit mai mult decat puteai tu.

Mai mult de atât ce dracu de strateg să îmi mai fure,pe mine? :)

Mai am 2 băieți care învață,singurul strateg cu acte în regulă am rămas eu!

Dar sunt scump, m-aș duce in Quiet cu condiția să schimbe numele la clan în Dacii iar Skill și Gasca pe lămâie sa mi se adreseze cu apelativul ,, Stăpâne,, ! :)

• Haha 1
  • Super Moderator

Ce drame, ce cuvinte, ce reactii la cald, ce explicatii, ce acuze...pentru ce ? Ca a plecat Emil din Dacus in Quiet pe bani mai multi ? Wtf, daca lucrezi de 10 ani cu aceeasi echipa la munca si maine vine un angajator si iti ofera de 2 ori mai mult sa faci acelasi lucru ii zici " scuze boss, mie imi place atmosfera aici, nu merg, am si prieteni printre colegi, ies cu ei la o bere" ???? Cam asa gandeste Emil si voi prea despicati firul in patru si nu sunteti sinceri ( Emil included).

Ce nu mi-a placut : 

- Emil, esti duplicitar in declaratii si incerci sa te eschivezi prin niste expresii care nu te prind deloc si au efectul opus celui dorit; fii sincer si realist in declaratii, nu o da la intors..spune simplu " pentru gold" la orice intrebare legata de migrarea ta dintr-un clan in altul si e ok, nu-ti va mai sari nimeni in cap.

- Zamolxis, incet incet reiese din postarile tale ca iti pare rau ca a plecat Emil, ca nu te asteptai sa plece la "cel mai mare dusman Dacus" si ca e o lovitura care ti-a clatinat un pic orgoliul personal si planurile de viitor ( asta este, un sut in fund e un pas inainte). Asa ca postarile de genul " a fost doar un contract pe care Emil l-a respectat"...etc, nu mai tin.

- Alekx, Gambino, Raptor and co. - e clar ca Emil nu va e pe plac si ca v-a deranjat in trecut  cu vorba , cu fapta, cu gandul ( amiiiiiin ), drept pentru care il atacati la fiecare gest mai iesit din comun pe care il face.......daca o faceti in limita bunului-simt, cu dovezi si argumente...e ok , GG ; nu e ok ca Emil incearca sa para ce nu e si foloseste anumite expresii care, in opinia lui, ii fac imaginea de dur...nu mai fa asta Emil, nu te prinde deloc.

• Upvote 1
  • Super Moderator

Faptul ca sunt atacat la orice "colt de strada" de anumite persoane, spune ceva, nu despre mine, ci despre ei... Unii trateaza acest joc mult prea serios si urasc prea mult un om pe care nici macar nu-l cunosc... Ce pot sa zic mai mult?

Din partea mea, va puteti lua de mana si sa faceti o hora a haterilor. Important e ca in orice clan am fost, am facut treaba si nu sunt recompensat pe ochi frumosi.

Acestea fiind spuse, va salut din mers...

• Upvote 1
  • Super Moderator

@alekx, ti-ai gasit omul caruia sa-i faci morala. Tu nici macar nu ma cunosti in viata reala, ce fac, ce anturaje am eu, etc. Iti dai cu parerea din lipsa de ocupatie cel mai probabil. ASTA ESTE UN JOC, si personal (la bere) m-am intalnit cu 3 persoane (de la mine din oras care joaca WoT) in cei 5-6 ani de cand joc WoT. Restul colaborarilor sunt strict in JOC si pe TS. Urmeaza sa ma mai vad cu cativa (tot din oras, care am aflat recent ca joaca WoT) si cand o sa mai am drum prin tara (ex: Targoviste, Alba Iulia) tin neaparat sa ma mai vad cu inca 2-3.

In al 2-lea rand iar vorbesti prostii cand faci tu calcule matematice ca 2.500 gold, ca 50 RON pe luna, ca 1,5 RON pe zi, ca hau-hau, ca miau-miau. Tu habar n-ai cat gold am negociat si ce alte recompense urmeaza sa mai primesc (daca fac treaba buna si daca QUIET se tine de cuvant), pe langa prima de instalare primita deja.

Tot nu inteleg ce va roade pe voi de eM_iL WoT-istul (uneori, mai grav, Emil persoana din spatele PC-ului). Voi nu aveti altceva mai bun de facut?

• Upvote 2
  • Super Moderator

E vorba de principii..ei din cauza asta te acuza. Wot joci cu player-ul eM-iL, dar de interactionat pe TS o faci cu Emil ...

Pentru curiosi , anturajul lui Emil si ce face Emil in timpul liber :

giphy.gif

heSSIkS.gif

• Upvote 1
  • Super Moderator

Inca ceva, uitasem: visul meu a devenit realitate!

"Discutii cu si despre jucatori off-topic" si "Stiri din clanurile romanesti" s-au transformat in "Discutii cu si despre Emil off-topic" respectiv "Stiri din clanurile pe unde umbla Emil". Ce pot sa zic, pe aceasta cale multumesc fanilor mei...

x4.png.pagespeed.ic.zl0y8MRgei.jpg

• Haha 1
  • Content Creator

Cătălin, aseară s-a primit răspunsul la întrebarea ta referitoare la recompensa Quiet pentru tk contra Dacus!

Agent Skill și un alt membru Quiet l-au lichidat și i-au spus că pentru că e în Dacus fac asta!

Copii retardați și fără viitor!

• Membru Activ
Acum 47 minute, Emil a spus:

Important e ca in orice clan am fost, am facut treaba si nu sunt recompensat pe ochi frumosi.

Stai liniştit Emil, că dacă aveai WN8-ul sub 1000, aşa ca mine de exemplu, nu mai stârneai niciun fel de patimă! :D

Când eşti bun trezeşti involuntar şi invidia altora, aşa că nu ai ce face şi trebuie să-ţi asumi lucrul acesta.

• Thanks 1
  • Content Creator

Principii principii, asa e, dar principiile in momentul in care joci sa te relaxezi si mai faci si un ban, te cam caci pe ele de principii, in RL e altceva, si atat timp cat nu stim exact cat primeste, si nu cred ca e vorba doar de gold, poate e vb.de bani reali, pe Emil il doare undeva, in al doilea rand, eu mai disperat il vad pe cel care a facut oferta, cum sa ajungi asa disperat incat sa incepi sa platesti un jucator din buzunarul tau(iar specific bani reali) ca sa iti vina in clan.Trebuie sa fii foarte desprins de lumea asta.Oricum prevad ca urmatoarele discutii pe forum vor fi doar despre quiet si dacus, oricat o sa incerce Zalmo sa aplaneze si sa ascunda faptul ca e deranjat ca Emil l-a lasat balta si a plecat in clanul dusman, va rabufni la un moment dat, noi stim,  pofta la pop-corn:).

• Haha 2
  • Upvote 1
  • Super Moderator

Cel care mi-a facut oferta nu e disperat, doar ca are cu ce. Banii investiti de el i se intorc cu profit. Vorbim de sponsori reali (publicitate), ESL Romania, etc...

Nu vreau sa intru in detalii si-n polemici, daca vreti sa aflati cat primesc eu si cati bani se invart prin QUIET, va sfatuiesc sa vorbiti personal cu Lemongooose. :)

• Haha 1
  • Upvote 1
  • Membru Activ
2 minutes ago, Emil said:

Banii investiti de el i se intorc cu profit. Vorbim de sponsori reali (publicitate), ESL Romania, etc...

Cred ca glumesti. In fine, trecem peste, ai uitat cum au sunat postarile lui de pe forum / fb? Mie mi s-a parut ca posteaza Fernando de la Caransebes pe cocaina. E o chestie de orgoliu acolo, stim bine ca nu esti singurul care primeste bani pe niste pixeli.

• Haha 1
  • Sad 1