Sari la conținut
Hunterseek

Discutii cu si despre jucatori, off-topic !

Postări Recomandate

Sa ii explic și eu acestui tip cine sunt Quiet și Dacus, poate ii voi face puțină lumină în haosul lui din hard...

Dacus și Quiet sunt 2 clanuri 100% românești care au adus în comunitate cumulat 149 tancuri pentru playerii lor...moca...free...

Daca ai avut vreo legătură cu clanul Reon și cred că ai avut,aceste 2 clanuri dezinteresat au adus respectivele tancuri,nu cum s-au vândut în clanul Reon acum un an cu sume cuprinse intre 200 și 400 Ron...nu afirm că toți membrii Reon au dat bani pentru tanc,dar sunt foarte mulți care au plătit,doi dintre plătitorii voștri aflându-se în prezent în Dacus!

• Thanks 1
  • Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post

Așa și spume când faci? Îmi pasă , puțin spre de loc , opinia ta despre orice , cu atât mai puțin despre reon. 

Partajează acest post

Link spre post

Astea cu facut ticket facut la WG , mi se par niste copilarisme de gradinita gen :doamna invatatoare, doamna invatatoare ,cutarescu m a tras de codite.......etc
Nu am facut ticket si nici nu o sa fac vreodata ! pt ce ???
Atunci cand ai la activ un nr mare de tickete, normal ca ajungi sa l consideri  "cunostinta" pe cel care iti raspunde (WG staff) la ele
Pe timpul campanei au fost clanuri (nu dau nume ),care au facut imediat ticket atunci cand si au luat arty counter in lupte ---- bine ?rau?trist?

Partajează acest post

Link spre post
56 minutes ago, Emil said:

Revenind la "stiri din clanurile romanesti", -WBZ- a inceput sa se clatine. Cativa jucatori din nucleul lor au infiintat SAVVY si probabil o sa mai apara inca un clan, vad ca a iesit si @vaahian de la ei...

Ai stat prea mult langa Napoleon(Deus),   si fumatul pasiv dăunează grav sănătății. Proverbul "din lac in put" este extrem de potrivit pentru situatia ta. Noul sef este mai sărit decat vechiul :D

Screenshot_20180109-102408.png

• Haha 3

Partajează acest post

Link spre post
Acum 3 ore, Ampt2015 a spus:

Stai liniştit Emil, că dacă aveai WN8-ul sub 1000, aşa ca mine de exemplu, nu mai stârneai niciun fel de patimă! :D

Când eşti bun trezeşti involuntar şi invidia altora, aşa că nu ai ce face şi trebuie să-ţi asumi lucrul acesta.

Dragule, eu rad si fac misto de Emil. Eu nu pot fi invidios pe Emil. Eu daca vreau gold sau orice altceva scot protofelul, nu stau capra in fata unora cu care ma balacaream cu cateva zile inainte. Te inteleg ca esti de acord cu Emil in orice ar face si ar spune. Ai dat cateva plutoane cu el si ai ramas marcat. De obicei asa se intampla jucatorilor de 1000 wn8 cand joaca cu niste unicumi. Pe mine, mai demult, ma apreciau zeci de unicumi pt cum ma comportam si cum ii conduceam in batalii. De obicei contrazicerile lui Emil sunt cu jucatori unicum nu cu cei de 1000 wn8, ceea ce spune ceva. Noi vorbim aici de niste principii. Unii le au si unii nu le au. Te astept cu un downvote. La cate upvote-uri am nici nu va conta si nici nu ma intereseaza.

• Upvote 3

Partajează acest post

Link spre post
7 minutes ago, alekx said:

Pe mine, mai demult, ma apreciau zeci de unicumi pt cum ma comportam si cum ii conduceam in batalii.

A fost odata ca niciodata...

9755f16781ef5378e939e10f6cc58a1a.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Acum 4 ore, Emil a spus:

@alekx, ti-ai gasit omul caruia sa-i faci morala. Tu nici macar nu ma cunosti in viata reala, ce fac, ce anturaje am eu, etc. Iti dai cu parerea din lipsa de ocupatie cel mai probabil. ASTA ESTE UN JOC, si personal (la bere) m-am intalnit cu 3 persoane (de la mine din oras care joaca WoT) in cei 5-6 ani de cand joc WoT. Restul colaborarilor sunt strict in JOC si pe TS. Urmeaza sa ma mai vad cu cativa (tot din oras, care am aflat recent ca joaca WoT) si cand o sa mai am drum prin tara (ex: Targoviste, Alba Iulia) tin neaparat sa ma mai vad cu inca 2-3.

In al 2-lea rand iar vorbesti prostii cand faci tu calcule matematice ca 2.500 gold, ca 50 RON pe luna, ca 1,5 RON pe zi, ca hau-hau, ca miau-miau. Tu habar n-ai cat gold am negociat si ce alte recompense urmeaza sa mai primesc (daca fac treaba buna si daca QUIET se tine de cuvant), pe langa prima de instalare primita deja.

Tot nu inteleg ce va roade pe voi de eM_iL WoT-istul (uneori, mai grav, Emil persoana din spatele PC-ului). Voi nu aveti altceva mai bun de facut?

Nici nu ma intereseaza cine esti si ce faci tu in viata reala. Eu vorbesc de faza din wot. Te certai cu aia din Quiet cu cateva zile inainte, ce sa vezi, tu fiind in Dacus, clan dusman ca sa zic asa si vine ala cu valiza si dupa aia le faci cu mana astora din Dacus. Poate ai o situatie materiala nu asa stralucita si poate tu te ghidezi dupa cine ofera mai mult. Ideea e ca tu poti lasa balta pe oricine daca cineva iti ofera mai mult. E ok asta, pot intelege pe unul care nu are posibilitati dar nu de la unii cu care te balacareai. Aici e problema. Daca intelegi bine, daca nu spor la numarat bani din jocul wot.

Partajează acest post

Link spre post

Cu cine m-am certat? Hai rasfoieste arhiva si da un copy-paste sa vad cum m-am certat si cu cine (stiu ca-ti place sa rasfoiesti paginile, abia asteptai sa te rog asta). :P

Partajează acest post

Link spre post

Din pacate Rares a sters postarile. Cei care au mai citit forumul stiu sigur despre ce vorbesc. Totusi distractiv e ca Zamolxe spera ca lui Lemon i se vor termina banii si el te va astepta, ca o babuta in batatura casei, sa te intorci la ea dupa ce ai trecut pe la toate din sat. Asta ma distreaza la culme. Ahahahaha! Bahahahaha!

• Haha 3

Partajează acest post

Link spre post

Daca continuam sa joc fara sa ma mai bage nimeni in seama, intelegeam gluma, dar cand te lasi de joc ca nu mai am timp si ca ma dedic familiei gluma e mai greu de inteles.

Partajează acest post

Link spre post

Bai - stati linistiti cu ticketele.

Pierdere de vreme

Am deschis un topic cu ceva vreme in urma- in care va intrebam de tickete. Am deschis tickete de atunci de mi s-a urat, cu print screen-uri, cu reply-uri etc. Au fost seri in care mai mult timp am pierdut cu tickete decat cu jocul in sine! Concluzia mea e ca.. acolo aia care prelucreaza tichetele is pusi ciar de forma, poate voluntari, ca daca er fi platiti as considera ca is complet incomepetenti. O singura data mi-au lasat impresia ca or vazut reply-ul si mi-or raspuns scurt si la obiect. In rest, acelasi bla-bla ieftin cu " vom lua masuri" " ne bucuram ca raportati, da mai bine folositi reportul din joc" " masurile luate is confidentiale" etc.

De asemenea, am provocat playery sa imi faca tickete- pana mi s-a urat, zile la rand am jucat sictirit la 0/480 WN8 (fara gloante, am tras in ai mei daca am avut gloante, am dat ram la ai mei, i-am impins in fata inamicului, toaaate prostiile) - majoritatea imi spuneau ca imi fac ticket, asta dupa ce imi luam ploaia de injuraturi dupa meci :) > si nu mi s-a intamlat nimic in afara de 60 de minute ban intr-o seara pt ca deh.. Basca atunci cand am intalnit de-astia cu artileria aia nesimtita franceza (LEFh18,..> alias Le-Fuck) I-am enervat la culme, ca mi-e ciuda ca unuii au si io n-am :) - pana nu I-am facut sa rateze 9/10 lovituri nu m-am lasat. Daca ar fi plecat astia de la WG urechea la tickete, eram de mult banat permanent, da uite ca ii doare fix la 2 metri in fata bananei  pe cocotierii de la WG. Singura lor grija ( pe care o repet pe chat mereu mereu cand intru in joc) e sa stoarca cat mai multi bani de la playeri. Asa ca rog colegii de pe aci sa ma scuze atunci cand ma intalnesc in joc cu black price aparand un colt al bazei dupa o casa.. fara gloante.. Pana la noi up-date-uri, tratez acest joc ca si o delectare si nimic mai mult. O berica, un paharel, mai spamez o lupta, mai raman ultimu pe harta si ii fac pe aia sa ma caute pe harta minute in sir, mai ma ascund cu heaviu-l in spatele unui TD-eu si trag dupa gugustiuci, mai enervez artileriile, ma fac albastru in garaj de cate ori am ocazia  .. caaaate- si mai cate..

• Haha 3
  • Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post

Eu nu-mi amintesc sa ma fi certat cu nimeni din QUIET (cearta = insulte, jigniri, etc.). Stiu doar ca am spus public ca nu-mi place cum recruteaza AgentSKILL jucatori, si nu-mi place nici acum, asta e. Mi-a placut doar ca e perseverent, dar la multi nu le place sa fie bombardati cu mesaje de recrutare (pentru asta exista black list daca te deranjeaza cineva). Toata discutia privind recrutare am avut-o cu Lemongooose, DUPA ce am iesit din DACUS, la fel cum am vorbit si cu alte clanuri romanesti (de top) si internationale (de top) privind o posibila colaborare.

Cand am fost in DACUS am vorbit in numele meu, nu pentru DACUS (de asta i-am si cerut "liderului suprem" sa nu ma puna executiv). Acu', in QUIET vorbesc tot in numele meu, si nu in numele clanului QUIET.

Pana la urma, cu cine m-am certat totusi?

Partajează acest post

Link spre post
La 24.04.2017 la 10:48, DacuSupreme a spus:

Vă povestesc o întâmplare recentă care mi-a ridicat nivelul de adrenalină aseară și am tras concluzia că Skill joacă la grădiniță cu mesajele lui din joc,se poate juca și mai murdar...

În urmă cu 5 zile am fost contactat de 3 oameni care doreau să intre in Dacus.Le-am explicat regulile clanului, activitatea noastră și le-am spus că pot sta pe ts până le expiră penalitatea de 48 h,ei parasindu-si fostul clan din cauza inactivității.

În weekend am planificat să iau o pauză cu wot-ul,după nenorocirea asta de campanie simțind nevoia de o evadare în RL.

În intervalul in care am fost plecat,o scursura pe nume AD1TZHU, comandantul adjunct al clanului SH-PT și fratele comandantului de acolo,a contactat unul dintre cei 3 oameni care urmau să intre la noi.

Aici urmează partea deranjanta...A obținut ts-ul nostru și a încercat să recruteze oameni din Dacus și Dacu5,pe propriul nostru ts.

Nu m-a deranjat că i-a aburit pe cei 3 sa intre in SH-PT,dar mă deranjează gestul lui de canalie la adresa oamenilor din interiorul Dacus.

Normal că nu a păcălit pe nimeni de la noi sa plece,nu toți sunt oi,dar mi s-a demonstrat că avem o comunitate meseriasa,iar Skill poate juca la grădiniță în comparație cu alți tupeisti nenorociți.

Chiar nu mai există respect reciproc și fair-play? Chiar trebuie să numești paznici la ts pt identificarea jigodiilor fara scrupule?

Se pare că nivelul uman al unora e jos, foarte jos.Pt asta declar război SH-PT,alături de Quiet.

Ce le pot face?Nu mare lucru...

Pt orice membru SH-PT omorât în random, oamenii mei vor fi recompensați la fel cum a funcționat 30 zile sistemul in cazul Quiet plus că nu voi precupeți nici un efort pt a-i face praf la capitolul imagine.

Dacă ești mizerie și te comporți după modelul implementat de comandantul cu reset la cont(a se citi Skill), atunci voi avea grijă să plătești înzecit,prin gravele daune care o să le suferi la capitolul imagine domnule AD1TZHU.

Poate că ție nu îți pasă dar măcar lumea e pusa in gardă și limitez astfel interacțiunea clanului tau cu alte clanuri cu principii care nu vor dori sa colaboreze cu vipere.

Zamolxe lasa dracului ipocrizia. Uite ce spuneai cand aparusei tu mai inversunat pe forumul asta. Antepenultima fraza. Te numeai Dacusupreme atunci si ti-ai luat ban tot pe apucaturi din astea de omorat jucatori din alte clanuri in random si scandal. Acum faci ticket ca au zis aia din Quiet ca va omoara. Lasati-o dracului cu ipocriziile voastre.

Editat de alekx
  • Thanks 1

Partajează acest post

Link spre post
13 minutes ago, Emil said:

Toata discutia am avut-o cu Lemongooose.

Nu-mi amintesc eggzact, dar parca iti spunea Lemnogooose cum ca ti-ar fi murit si ultimul neuron, sau ceva de genul...Ca mai apoi sa-ti tranteasca niste statistici vs ei in campanie si sa te faca slab si praf. Eu strict din cauza asta am fost putin surprins cand am vazut ca ai mers acolo. Desi asistasem pe TS la discutia cu Doru despre interesul celor din Quiet pentru serviciile tale, contra cost, ma gandeam ca nu vrei sa intrii in aceeasi incapere cu unul care te "respecta" atat de mult.

Dar e decizia ta, si eu ti-o respect. Fiecare are dreptul sa faca ce vrea.

Editat de ZeRO
  • Haha 1
  • Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post
Acum 2 minute, ZeRO a spus:

Nu-mi amintesc eggzact, dar parca iti spunea Lemnogooose cum ca ti-ar fi murit si ultimul neuron, sau ceva de genul...Ca mai apoi sa-ti tranteasca niste statistici vs ei in campanie si sa te faca slab si praf. Eu strict din cauza asta am fost putin surprins cand am vazut ca ai mers acolo. Desi asistasem pe TS la discutia cu Doru despre interesul celor din Quiet pentru serviciile tale.

Ultimul neuron a fost resuscitat cu niste bani. Ahahaha. Erau discutiile ca cei din Quiet i-au batut pe Dacus cu 5-1 ca Emil e praf si PSD-ist pfuuu ce era acolo... I-a aratat Lemon boilesul si Emil, hap!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.