Jump to content
Emil

Despre farming WN8/crestere eficienta/imbunatatire statistici

Recommended Posts

normal ca ramane de ce nu ar ramane ? :))

Ca și la Grille 15, Chieftain/T95 sau tancurile noi introduse, se va reseta și WN8 ...

On 08.06.2015 at 3:19 PM, _micKee_ said:

Asa si pentru mine, nici eu n-am nici un tanc cu 3 MoE. Acum m-am apucat sa le farmez si sa ma interesez despre acest sistem si pare extraordinar de greu. Pentru 2 MoE am zis ca nu e grozav pentru ca acopera o plaja mare de jucatori... de la galbeni la mov.

Poi nu e greu sa farmezi 3 MoE, DAR trebuie echipat tancul cu viewrange maxim orice spotting dmg te ajuta enorm+ ratie, munitie premiu la greu pe unele tancuri si da trebuie jucat agresiv cand iti permite jocu. Exemplu la IS-6 3500 combinat(dmg+spot) nu mi se pare putin de facut in fiecare meci. Bafta

13 hours ago, DacucelRau said:

Poi nu e greu sa farmezi 3 MoE, DAR trebuie echipat tancul cu viewrange maxim orice spotting dmg te ajuta enorm+ ratie, munitie premiu la greu pe unele tancuri si da trebuie jucat agresiv cand iti permite jocu. Exemplu la IS-6 3500 combinat(dmg+spot) nu mi se pare putin de facut in fiecare meci. Bafta

E de un an jumate postarea. :) 3 MoE e greu pe tier X.

Si cu ce ma incalzeste eficienta si wn 8 daca echipa pierde ?Cu Matilda am peste 12000 wn8 si am pierdut lupta.Si du 10 facuti praf.Asa ca ? Sunt niste cifre care ii incalzesc pe unii.Sincer , la mine conteaza victoria.Scuze , nu vreau sa deranjez pe nimeni cu comentariul meu , m-am facut baiat cuminte.Am ce am doar cu ...camperii.

17097684_257961967985947_7992953352956514944_o.jpg

Acum 2 ore, utu a spus:

Si cu ce ma incalzeste eficienta si wn 8 daca echipa pierde ?Cu Matilda am peste 12000 wn8 si am pierdut lupta.Si du 10 facuti praf.Asa ca ? Sunt niste cifre care ii incalzesc pe unii.Sincer , la mine conteaza victoria.Scuze , nu vreau sa deranjez pe nimeni cu comentariul meu , m-am facut baiat cuminte.Am ce am doar cu ...camperii.

17097684_257961967985947_7992953352956514944_o.jpg

Camperii in Wot care joaca la "veneu" ca quickybaby care la randul lui adora tancuri precum comet care il tine numai in spatele tufisului la snipe de peste 150-300m iar la final e breaz cu 2 tancuri lowhp...dar na e de inteles cu comet....dar si cu fv183 sau e100 care sunt tancuri de close combat...ma rog...mai bine urmariti cum joaca CirConflexes sau multi alti care nu campeaza 80% din meci...ca apoi sa vedeti cum se joaca jocul

Aici intervine si situatia meciului...dar in general "veneu" nu prea conteaza ci  mai mult winrate-ul pe tanc...de aici iti dai seama ca e un jucator foarte bun 60-70% sau unul decent 50-57% sau foarte slab aka 40-47%

Eu nu sunt cine stie ce jucator sau cel putin nu ma considrer...in zile proaste...si cu caernarvon care mie unul imi displace enorm....joc la 1000 wn8 ...dar daca intru cu un tanc bun de (,,carry,,'n gura) precum batchat pot sa imi fac treaba calumea...dar nici sa pierd un meci pt ca nu stiu sa ascult strategia si sa nu stiu a ma pozitiona pe harta in caz de cw sau sh..iar pe random sa pierd pt ca "sunt prea bun pentru a trage cu gold" in caz de pierdere....

Stiu cum este...am fost si eu acolo...ai nevoie de rabdare si indrumare nu de egoisme sau rautate...nimeni nu iti vrea raul daca joci rau..tu incearca sa joci mai bine ca cei care rad de tine ;)

Morala e....ca degeaba joci tu cu type64 la 3-4k "veneu" daca tu defapt joci la jumatate sau mai putin cu cele de 10 

Si...invata din greseli..nu le repeta

P.s utu vezi ca am generalizat... sa nu crezi ca m-am referit la tine

Succese

Edited by catalinike

Acum 52 minute, catalinike a spus:

Camperii in Wot care joaca la "veneu" ca quickybaby care la randul lui adora tancuri precum comet care il tine numai in spatele tufisului la snipe de peste 150-300m iar la final e breaz cu 2 tancuri lowhp...dar na e de inteles cu comet....dar si cu fv183 sau e100 care sunt tancuri de close combat...ma rog...mai bine urmariti cum joaca CirConflexes sau multi alti care nu campeaza 80% din meci...ca apoi sa vedeti cum se joaca jocul

Aici intervine si situatia meciului...dar in general "veneu" nu prea conteaza ci  mai mult winrate-ul pe tanc...de aici iti dai seama ca e un jucator foarte bun 60-70% sau unul decent 50-57% sau foarte slab aka 40-47%

Eu nu sunt cine stie ce jucator sau cel putin nu ma considrer...in zile proaste...si cu caernarvon care mie unul imi displace enorm....joc la 1000 wn8 ...dar daca intru cu un tanc bun de (,,carry,,'n gura) precum batchat pot sa imi fac treaba calumea...dar nici sa pierd un meci pt ca nu stiu sa ascult strategia si sa nu stiu a ma pozitiona pe harta in caz de cw sau sh..iar pe random sa pierd pt ca "sunt prea bun pentru a trage cu gold" in caz de pierdere....

Stiu cum este...am fost si eu acolo...ai nevoie de rabdare si indrumare nu de egoisme sau rautate...nimeni nu iti vrea raul daca joci rau..tu incearca sa joci mai bine ca cei care rad de tine ;)

Morala e....ca degeaba joci tu cu type64 la 3-4k "veneu" daca tu defapt joci la jumatate sau mai putin cu cele de 10 

Si...invata din greseli..nu le repeta

P.s utu vezi ca am generalizat... sa nu crezi ca m-am referit la tine

Succese

A nu se intelege gresit !!! Am ce am cu camperii din lupta cum ar fi unul cu ELC care mi-a spus ca ELC e td de aia campeaza.El a campat definitiv iar eu .... o ora.Acum sincer , imi e frica sa joc cu 10 in randoom battle fiindca esti de unul singur.Nu prea te ajuta nimeni asteapta sa iesi in fata ca sa-si faca ei numarul.Asta e , de aceea prefer wolwie.Oricum multumesc pentru raspuns si simcer ma bucur ca nu mai sunt certurile acelea pe aici ca acum ceva ani.Bafta la joc.Apropo , eu sunt chiar asa mai ....mediocru.La joc , dar joc de placere.

• Upvote 1

Ca sa scoti peste 3.000 WN8 (cu tancuri de la tier 8 in sus) trebuie un stil de joc agresiv. La campat, pur si simplu nu iese WN8-ul. Vorbesc in cunostinta de cauza. Va invit sa jucati cu mine in pluton sa vedeti care-i stilul de joc al unui "superunicum" care, pe langa WN8, mai si farmeaza semne pe tun...

Acum 13 minute, Emil a spus:

Ca sa scoti peste 3.000 WN8 (cu tancuri de la tier 8 in sus) trebuie un stil de joc agresiv. La campat, pur si simplu nu iese WN8-ul de superunicum. Vorbesc in cunostinta de cauza. Va invit sa jucati cu mine in pluton sa vedeti care-i stilul de joc al unui "superunicum" care, pe langa WN8, mai si farmeaza semne pe tun...

Corect...dar sa sti ca pana si Masterul de insemne Circon tot mai farmeaza "veneu" cu type 62 campand...dar intradevar...joaca agresiv de la 8 in sus

Dar emile sa incerci caernarvon...sunt curios ce WN8 scoti cu el in 10 lupte....oricum iti trebuie un tanc cu mult dpm si un tun bun sa faca fata mm-ului infect....dar se poate..daca emil poate toti putem si avem de invatat de la el...

Emy sa lasi niste replay-uri si cu fail si cu best...sa mai invatam si noi :)

P.s zamolxis vezi sa nu ramai fara maus ..la cate click-uri de down dai...te-a suparat catalin ca ti-a pus capac?...stai chill..meritai din plin...iar mie tot nu imi pasa de cate ori imi dai down :D

Edited by catalinike

Acum 4 minute, Emil a spus:

Ca sa scoti peste 3.000 WN8 (cu tancuri de la tier 8 in sus) trebuie un stil de joc agresiv. La campat, pur si simplu nu iese WN8-ul. Vorbesc in cunostinta de cauza. Va invit sa jucati cu mine in pluton sa vedeti care-i stilul de joc al unui "superunicum" care, pe langa WN8, mai si farmeaza semne pe tun...

Sincer , ma cam opresc pe la is 3.Nu sunt chiar asa bun.Alea de 10 le mai foloseam in CW cand mai aveam clanul intreg si  nu ma trage inima sa le vand.Oricum multumesc pentru sfat si pentru invitatie.Bafta la joc.

Deci sa joc cu is7 cam , cum , m-am dus cu e-75 ?

shot_011.jpg

• Upvote 1

Acum 12 minute, utu a spus:

Sincer , ma cam opresc pe la is 3.Nu sunt chiar asa bun.Alea de 10 le mai foloseam in CW cand mai aveam clanul intreg si  nu ma trage inima sa le vand.Oricum multumesc pentru sfat si pentru invitatie.Bafta la joc.

Deci sa joc cu is7 cam , cum , m-am dus cu e-75 ?

shot_011.jpg

P.S.Caernavon e un cosmar .

1 hour ago, catalinike said:

Dar emile sa incerci caernarvon...sunt curios ce WN8 scoti cu el in 10 lupte....oricum iti trebuie un tanc cu mult dpm si un tun bun sa faca fata mm-ului infect....dar se poate..daca emil poate toti putem si avem de invatat de la el...

Emy sa lasi niste replay-uri si cu fail si cu best...sa mai invatam si noi :)

Caernarvon, nu l-am jucat de 2-3 ani. La cum se prezinta tancul pe hartie, pot scoate (fara ratii si munitie premium doar la nevoie) undeva intre 1.500-2.000 damage mediu pe lupta. Pot doar sa banuiesc ca la acest damage, culoarea sa fie undeva intre "verde" si "albastru".

Nu stiu cu ce ar putea ajuta replay-urile fail/best. Ideea e cat de constant esti in joc, oricine are meciuri bune si meciuri proaste. Ca sa farmezi semne pe tun, trebuie sa joci constant bine si asta este adevarata provocare.

Inca consider ca WN8-ul este un punct de reper foarte prost dupa care se orienteaza foarte multi. Nu poti cere WN8 unui jucator de artilerie, unui jucator de TD-uri sau chiar de heavy...

Ceea ce conteaza, cel putin in cazul meu, este damage-ul mediu pe tanc si semnele pe tun (in conditiile in care nu platesti sa ti le farmeze altcineva).

• Upvote 2

Eu sunt mov pe Caernavon si l-am dat numai din duble. L-am farmat si stoc in mare parte am impresia. Fara premium ammo si fara ratii. Am 1800 DPG, dar daca as juca exclusiv cu el si tryhard sunt sigur ca as trece de 2.1k. Nu e un tanc rau.

• Upvote 1