Jump to content
Emil

Despre farming WN8/crestere eficienta/imbunatatire statistici

Recommended Posts

FPS în jur de 30 per meci, tastatură şi mouse de serie, absolut normale, fără bec pe Comandant la niciun TD german (9 la număr), echipaje crescute de la 75%, mai puţin la Jagdtiger unde am mutat echipajul de pe Pz.Sfl. IVC, fără tancuri Premium în garaj, cont standard!

În rest, apă, paie şi bătaie! :)

P.S Urmează capătul de linie Jagdpanzer E100 şi..., gata, nu îmi mai trebuie niciun tanc!

Nu vinde JgTig. de tier 9 pana nu dai cateva meciuri cu JgPz. de tier 10. Cel de tier 9 e lux comparativ cu cel de tier 10...

• Like 1
  • Upvote 1

14 hours ago, Ampt2015 said:

Încet-încet am atins şi pragul de 50% victorii...! ;)

50% Victorii.png

GG, dar nu inteleg cum reusiti. N-am avut niciodata sub 50% WR. Nici macar atunci cand am inceput sa joc si nu cunosteam nici o harta, cum sa trag sau cum sa conduc tancul.

7 hours ago, _micKee_ said:

GG, dar nu inteleg cum reusiti. N-am avut niciodata sub 50% WR. Nici macar atunci cand am inceput sa joc si nu cunosteam nici o harta, cum sa trag sau cum sa conduc tancul.

Depinde de tancurile cu care joci si skill bineinteles. Eliminand skill-ul si luand in calcul doar unele tancuri, spre exemplu tu ai:

Obj. 263 - 43,65% win rate

T49 - 50,34% win rate

T-10 - 50,38% win rate

T 55A - 30,00% win rate

Mutz - 33,33% win rate

Pentru jucatorii buni exista "zile proaste", pentru jucatorii de nivel mediu exista "saptamani proaste", iar pentru tomate exista "Candy Crush"...

• Haha 1

Acum 9 ore, _micKee_ a spus:

Statistic vorbind este imposibil să avem toţi peste 50% victorii.

Dacă toţi am câştiga, atunci cine ar mai pierde? :)

• Haha 1

16 hours ago, Emil said:

Depinde de tancurile cu care joci si skill bineinteles. Eliminand skill-ul si luand in calcul doar unele tancuri, spre exemplu tu ai:

Obj. 263 - 43,65% win rate

T49 - 50,34% win rate

T-10 - 50,38% win rate

T 55A - 30,00% win rate

Mutz - 33,33% win rate

Pentru jucatorii buni exista "zile proaste", pentru jucatorii de nivel mediu exista "saptamani proaste", iar pentru tomate exista "Candy Crush"...

Obj. 263 nu l-am jucat eu, l-au jucat 2 prieteni care sunt verzi, chiar spre galben pe vremea aceea ca sa-mi faca TD-15 pt. T 55A pentru ca mie nu-mi place sa dau cu TD-ul asta si ma doare la banana de stats. Eu am facut unuia dintre ei LT si HT-15 parca la schimb, si imi iesisera ambele in cateva meciuri. Nu suport 263 si nu-l joc, era singurul meu TD de tier mare si singura mea sansa la T-55A. Bineinteles, s-au chinuit 100 de meciuri si nu au reusit, asa ca dupa un timp mi-am luat Grille si am dat vreo 8-9k dmg in 2 meciuri in primele 50 de lupte (in una nu facusem kill-urile). Grille mi s-a parut amuzant in schimb. T 55A si Mutz, cate lupte am pe ele, 10? Ca nici nu tin minte sa le fi jucat. Nici nu stiam ca am Mutz in garaj. Cand dracu' l-am luat si pe ala? Hahahah! Mi-am amintit, a fost o teapa! T-10 e vechiul IS-8 de la inceputuri... care era pilaf, jucat acum 4 ani. Nu am jucat T-10 niciodata. Imi aduc aminte ce dezamagit am fost de acest tanc, ma simteam in el ca in Leo 1 fara motor! Hahhahaha, ce mai tanc era si ala!

La T49 m-ai prins, ala e jucat recent. :) Dar macar e peste 50%. L-am jucat prima data cu derp si urasc derpurile... aveam WR pe la 30-40% la inceput pe el, pana am schimbat tunul. Practic nu faceam absolut nimic in meci cu tancul ala pentru ca le trageam pe toate pe langa.

Ai uitat sa-mi listezi toate tancurile alea cu 0% WR de tier 1, 2 si 3. Hahhaha, vad ca am o gramada! Vad ca am pe M4 Sherman 245 lupte si 45.71% WR. Cu ala farmam credite cand eram la inceputuri, dar il jucam total gresit - nu aveam nici o treaba cu realitatea. A fost primul meu tier 4. ARL V39, iar... am 143 lupte si 47.55% WR. Dar asta a fost tanc super de sado masochisti, nici nu stiu cum am rezistat atatea lupte cu el. Type-34 si IS... iar, sute de lupte si 49% WR. Aici nu stiu ce s-a intamplat. Bag capul in pamant si don't judge me!

E normal sa ai tancuri cu WR mic, toata lumea are. Eu ma refeream la overall. Bineinteles ca este vorba si de selectia de tancuri. Eu mi-am farmat toate liniile si am jucat 239 de tancuri, dar nu am avut niciodata sub 50% WR overall. Nu stiu, poate am fost super norocos la inceput. Habar n-am. Acum e clar ca daca vreau, pot sa-mi repar WR-ul pe orice tanc... dar nu sunt atat de sado-maso. Muhahhahah! Sau poate nu pentru ca n-am mai intrat in joc din august si nici nu cred ca mai recunosc hartile.

Cel mai misto, am observat ca am Foch 155, Foch 50b, FV 215B si Super Conq in garaj... 4 tancuri de tier X cu care n-am jucat niciodata!

Ah, si sa nu uitam, multe lupte le-am jucat total matrafoxat!

Edited by _micKee_
  • Haha 1