Jump to content
S80iulian

wt-auf e100 (sper ca am scris corect).

Recommended Posts

• Community Contributor

l-am avut acum ceva timp,l-am vandut si acum as vrea sa il iau iarasi .Se mai merita. L-am vandut ot ca imediat ce incepea meciul eram spotat, daca era si arty la ceilalti eram curatat. Iar ca idee, cam cum se joaca dracia asta?

• Super Moderator

cam cum se joaca dracia asta?

La minim 400m distanta de cel mai apropiat inamic pentru hartile deschise.

Impreuna cu trenuletul lemingilor pentru hartile de oras.

• Community Contributor

multumesc,dar as vrea sa stiu daca "te mai spoteaza si jucatorii de pe alt harti" cum era odata.Parca nu as da 6100000, ca sa ma enervez si sa-l vand iar.

• Super Moderator

multumesc,dar as vrea sa stiu daca "te mai spoteaza si jucatorii de pe alt harti" cum era odata.Parca nu as da 6100000, ca sa ma enervez si sa-l vand iar.

Nu i s-a marit factorul de camuflaj. Este acelasi cum il stii si tu. Cel putin n-am citit nici un articol in care sa se mentioneze ceva legat de modificarea factorului de camuflaj pentru acest mamut. Daca nu ma insel, are al 2-lea cel mai prost factor de camuflaj din joc, dupa JgPzE100...

• Super Moderator

Conform wotinfo, un WT auf E100, pusa vopsea pe el, cu echipaj inzestrat cu BIA si skill de camuflaj 100%, plus jucat cu ratii, are "magnificul" factor de camuflaj IN STATIONARE (adica sa stai pe loc si sa nu tragi) de 4.78. Pe romaneste, esti spotat de pe luna indiferent de situatie...

Singurul avantaj in factorul de camuflaj ti-l da plasa de camuflaj, care-ti mareste factorul (in stationare, fara sa tragi) la 19.78 (adica cat are in mod uzual un scout fara prea multe dotari pe tanc). Oricum, cine joaca cu plasa de camuflaj pe o mitraliera uriasa ambulanta?

In consecinta, singurul "factor de camuflaj" pentru un WT auf E100 este distanta mare fata de inamici (la limita draw-range-ului) sau blindajul coechipierilor pusi in fata lui (dar care, de multe ori, nu-i de ajuns sa-i ascunda turela)...

• Members

Eu am WT Auf E100 si ma descurc foarte bine cu el . am 4 skilluri full printre care skilluri pt view range BIA Camuflaj  100% si sa sti ca nu e lupta sa dau mai putin de 5 k dmg . este un tank op daca ajungi sa sti sa il joci si sa profiti de harti . pe hartile cu camp deschis trebuie sa il joci la distanta maxima sa nu fi spotat cand tragi pe hartile cu oras sa fi cat mai aproape de inamici si sa profiti de cele 5 proiectile pe care le ai . niciodata sa nu pleci singur pe un flanc sa ai intotdeauna cateva tancuri sa nu lase inamici sa inainteze spre tine cat timp incarci . si ca si chestie eu am 400 de meciuri cu el si doar de 2 ori mi am luat oneshot de la arty . Blindajul antischije te ajuta foarte mult atunci cand se trage asupra ta cu HE explosibil trebuie sa ai si coated optics si binoclu periscop  si o sa ai o bestie de tank . eu il ador . Bafta cu el daca te gandesti sa il cumperi din nou .

• Super Moderator

Eu am WT Auf E100 si ma descurc foarte bine cu el . am 4 skilluri full printre care skilluri pt view range BIA Camuflaj  100% si sa sti ca nu e lupta sa dau mai putin de 5 k dmg . este un tank op daca ajungi sa sti sa il joci si sa profiti de harti . pe hartile cu camp deschis trebuie sa il joci la distanta maxima sa nu fi spotat cand tragi pe hartile cu oras sa fi cat mai aproape de inamici si sa profiti de cele 5 proiectile pe care le ai . niciodata sa nu pleci singur pe un flanc sa ai intotdeauna cateva tancuri sa nu lase inamici sa inainteze spre tine cat timp incarci . si ca si chestie eu am 400 de meciuri cu el si doar de 2 ori mi am luat oneshot de la arty . Blindajul antischije te ajuta foarte mult atunci cand se trage asupra ta cu HE explosibil trebuie sa ai si coated optics si binoclu periscop  si o sa ai o bestie de tank . eu il ador . Bafta cu el daca te gandesti sa il cumperi din nou .

Ai un nick ca sa vedem statisticile tale pe WT? Daca se poate, bineinteles...

• Super Moderator

Robyx92  nu am cine stie ce statistici ca am descoperit cand aveam destul de multe lupte despre wn8 .

Ma refeream strict la statisticile de pe WT... Ai damage mediu pe lupta undeva la 2.500, adica reusesti sa tragi pe meci o singura magazie... As zice ca nici tie nu ti-e usor sa-l joci...

• Community Contributor

ori macar astept poate mai intra la reduceri,barem sa nu dau prea mult pe el. Din ce am observat depinzi si f mult de echipa ,cam ca la arty.Daca te lasa aia singur ai belito.Si cum multi urasc draciile astaea,te cam lasa balta la nevoie( chiar nu i.teleg asta,sa nu ajuti un coechipier pt ca urasti tancul cu care joaca). Aseara ma prins un wt,eu cu is4 ,ala cu doua ajutoare ,am apucat sa-i dau una si gata,mi-a servit o magazie si ma trimis in garaj.Amvrut sa mi-l cumpar dar nu aveam decat vreo 7mil si nu imi ajungeau si pt echip. ass ca am intrat in alta lupta cu t57 unde m-am razbunat,am prins doua dracii din astea cu pantalonii in vine. Unu mi-a dat doua din care unape langa,una ricoseu celalalt una de vreo 450. I-am servit unuia o magazie si l-a curatat un coleg de pluton ,am avut timp sa incarc si l-am luat pe celalalt in primire ,la fel ,bine m-au ahutat si colegii de pluton de i-au trimis la garaj. Aia doi saraciu erau singuri in spate ,cu magaziile aoroape goale si nimeni nu a venit sa-i ajute, drept urmare au pierdut meciul desi aveau avantaj pana atunci. Si ca incheiere ,are cineva in link unde as putea vedea cateva meciuri cu beleaua asta( dupa 17k de lupte m-am hotarat sa ma uit si eu la replay-uri,pana acum nu vroiam sa aud de asta ,ma gandeAm ce dracu pot sa vad la altii si dupa ce am urmarit cateva am observat cateva schimbari in bine la jocul meu. ) Mentionez ca "am un tic nervos" stau aoroape tot timpul cu degetul apasat pe W si normal, crap repede.Multumesc si multa bafta.

• Membru Activ

Conform wotinfo, un WT auf E100, pusa vopsea pe el, cu echipaj inzestrat cu BIA si skill de camuflaj 100%, plus jucat cu ratii, are "magnificul" factor de camuflaj IN STATIONARE (adica sa stai pe loc si sa nu tragi) de 4.78. Pe romaneste, esti spotat de pe luna indiferent de situatie...

Singurul avantaj in factorul de camuflaj ti-l da plasa de camuflaj, care-ti mareste factorul (in stationare, fara sa tragi) la 19.78 (adica cat are in mod uzual un scout fara prea multe dotari pe tanc). Oricum, cine joaca cu plasa de camuflaj pe o mitraliera uriasa ambulanta?

In consecinta, singurul "factor de camuflaj" pentru un WT auf E100 este distanta mare fata de inamici (la limita draw-range-ului) sau blindajul coechipierilor pusi in fata lui (dar care, de multe ori, nu-i de ajuns sa-i ascunda turela)...

Cam stupid ca se mareste chiar la 20%.

Daca pot sa fiu eradicat de pe harta de la 100% in mai putin de 10 secunde,ma astept sa pot sa-l spotez mai....din timp.

• Community Contributor

pana la urma m-a mancat unde nu bate soarele si l-am luat azi impreuna cu fv-ul greu la pachet. Amu' Dumnezeu cu mila,sper sa ma descurc mai bine decat data trecuta.Momentan am pus pe el "vitela la ochire", "ochelari" si plasa. Ce as putea pune in loc de plasa?

• Super Moderator

Incepand cu primul foc tras, poti sa-ti iei la revedere de la plasa... Plasa este buna cand esti afk (nu tragi, fiind la toaleta...)