Jump to content
♛MachineXtech♛

World of Warships este disponibil!

Recommended Posts

Qw5mVUf.jpg

Cum spune si titlul jocul World of Warships se poate juca.

http://worldofwarships.eu/

Am jucat cateva meciuri ,am reusit sa cumpar ceva vapoare .Fain este ca sunt 2 tipuri de batali.

O echipa VS BOTI si Echipa vs Echipa :)

Echipa VS Echipa va ofera cateva misiuni ,iar numarul de credite si experienta creste semnificativ in functie de scorul DVS in batalie .

LA echipa VS Boti castigul nu este asa mare.Dar merge sa va antrenati ,sa faceti un meci sau mai multe cu un vapor dupa care sa treceti la bataliile adevarate.

Personal cu torpilele am jucat vro 5 meciuri la boti, nici akm nu prea stau bine cu ochirea :D

Am ajuns si eu la tier 3 la americani si japonezi...

Ca observatii :

- la japonezi ai torpile deja la tier 3

- americanii au mai multa putere de foc per tier;

- japonezii imi par mai rapizi

- americanii imi par mai bine blindati;

- sa ma @#$ pe ele de torpile...din 5 focuri trase la distanta mare ( la intalnire, cu aproximatie) doar 2 si-au atins tinta...slabut

- faci bani si experienta cu duiumul..am deja 1000.000 de credite si tier 3 dupa nu mai mult de 15 meciuri ( sau pe-acolo).

Vorbeam cu cineva despre economia din WOWS, cam trebuie sa imparti la 3 ca sa obtii o cifra comparabila cu WOT.

De ex tier 10 WOT = 6m, tie r10 WOWS = 20m

Am ajuns si eu la tier 3 la americani si japonezi...

Ca observatii :

- la japonezi ai torpile deja la tier 3

- americanii au mai multa putere de foc per tier;

- japonezii imi par mai rapizi

- americanii imi par mai bine blindati;

- sa ma @#$ pe ele de torpile...din 5 focuri trase la distanta mare ( la intalnire, cu aproximatie) doar 2 si-au atins tinta...slabut

- faci bani si experienta cu duiumul..am deja 1000.000 de credite si tier 3 dupa nu mai mult de 15 meciuri ( sau pe-acolo).

Prima oara cand vazut jocu am zis ca ma pun pe vapoarele mare Battel ships.Am ajus la tieru 3 la americani pt ca vreau sa cumpar vapoarele ce poarte pe ele avioane.

Prima impresie despre vapoarele astea mari...proasta impresie...Reload 30 secunde,Cu HE care treb sa dea cel putin 5k dmg dai doar 500dmg aproape de fiecare data,iar cu AP care trebuie sa dea dmg cel putin 10k nu faci nici un kkt cu ele.Uneori fac dmg imens uneori fac 0.Mobilitatea vaporului sa numai zic...Cemi place mie sunt Distroy-erele japoneze .Cu torpilele incet ,incet ma obisnuiesc .Am distrus doar cu ele  2 distroyere si un cruser ,erau 3 pe mn  :lol:  e si greu dar e si foarte tare cand iti iese :X

pare interesant asa ca azi nu cred ca am timp dar maine sigur " ma dau in barci"

Vorbind de econimia din joc,un tier 10 costa 20 milioane de credite. La un meci cat de cat decent fara cont premium castigi 50k-60k credite .

pai tocmai asta e...comparand castigurile per meci intre wow si wot..nu exista comparatie. Daca am reusit sa fac este 1 milion de dubloni in 2-3 ore de joaca la tier 1-3...e ceva.

e frumos jocul, am dat cateva ture, am dustrus cateva ragalii, dar se manevreaza al dracu de greu, bine cred pana te obisnuiesti cu ele. Dar imi merge cam greu jocul.

te duci la " techtree" Si acolo dai research, o sa te intrebe, dscs cercetezi pentr " n" pct exp si apou daca cumperi pt suma de... .

Desi tot privesc pe youtube video cu tutoriale si altele jocul asta numi ofera atractia pe care WoT mia oferito.World of airplanes e un joc urat ,WoWS este frumos dar nu asa atractiv,parca lipseste ceva.

Lasand asta deoparte am cumparat distroyer tier 4 japonezi :

Dfv2ECm.jpg

Am luat comandantul dupa tierul de 3 si observ ca skilurile  nu functioneaza .Cel putin pana umplu experienta din nou.