Jump to content
GhostShadow4

Object 140

Recommended Posts

• Community Contributor

Cataline,ai tras vreodata in sniper mod din mers,sa vezi cat e tinta fata de cea cand stai pe loc,daca nu incearca si o sa vezi diferenta.

Pe mine ma ia ameteala daca incerc asta, nu mai inteleg nimic din ce vad pe ecran asa... Prefer auto-target in mers daca nu e la o distanta rezonabila de mine si nu se misca stanga-dreapta fata de mine.

• Super Moderator

Pai de-aia intrebam si eu... "snipe in mers " nu mi se pare o idee buna...ca mai prinzi cate-un snap-shot, aia da, dar in rest, mie personal, mi se pare o strategie cu sanse mici de reusita. :/

• Content Creator

Adica cu zoom la maxim din mers ????

da,cu zoom marit in tinta standard adica x4 sau x8 depinde la ce distanta e tankul,sa vezi un tank sa intri in sniper mod si sa incerci sa nimeresti tankul atunci cand esti in miscare.

5. Daca tot te apuci sa tragi din mers, se considera ca tragi de la distanta medie spre mica in inamic..deja la Obj.140 nu mai conteaza dispersia in miscare la distante mici deoarece oricum reticulul este mic si aim-ul bun.

6. Cum adica in miscare timpul de tintire e mai mare de 3-4 secunde? N-am nici Parkinson nici probleme cu alcoolul sa-mi tremure mana pe "soarece".

La asta m -am referit,tu ai zis ca la obj.140 nu conteaza dispersia la distante mici si reticulul e mic si aim-ul bun.

• Super Moderator

Deci da bo$$ nu stiu, sunt mai retard asa....

1.Evita sa mai scoti din context

2.E parerea mea proprie si personala, asa proasta cum o fi.

3.Evita sa mai discuti ca de la Profiterol ( tu) la rahati (eu).

4.Eu prefer sa trag fara a fi spotat decat sa trag de la distanta mica, in miscare.

5. Daca tot te apuci sa tragi din mers, se considera ca tragi de la distanta medie spre mica in inamic..deja la Obj.140 nu mai conteaza dispersia in miscare la distante mici deoarece oricum reticulul este mic si aim-ul bun.

6. Cum adica in miscare timpul de tintire e mai mare de 3-4 secunde? N-am nici Parkinson nici probleme cu alcoolul sa-mi tremure mana pe "soarece".

Pentru stil agresiv de joc:

- ventilatie + rammer + stabilizator

Pentru stil mixt de joc (agresiv/defensiv):

- optic + rammer + stabilizator

In ordinea importantei:

1. Rammer

2. Stabilizator

3. Optic

4. Ventilatie

In functie de stilul de joc, se jongleaza intre optic si ventilatie. Cine joaca fara stabilizator, joaca total atipic acest tanc mediu, implicit il joaca prost. Asta poate sa mi-o confirme orice jucator mov.

Eu atat am avut de spus, bafta la kill-uri.

• Upvote 1