Jump to content
  • 0

Question

• Content Creator

Imi puteti recomanda cu ce tank lvl 1 de tip altilerie sa incep? Am un tank de lvl 3 "Sexton II" si ma enerveaza la culme ... Eu sunt ultimu care asteapta ca acel cerculet sa se stranga cat mai repede!De multe ori ratez cand e viata mai buna ... Rata de kill la mine este de 2/10 ! Disper  :angry:

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Membru Activ

E cam aiurea ce intrebi, fiecare natiune are atuurile si dezavantajele ei in materie de artilerie, iar pentru lvl1 arty e absolut inutil discutabil, iti trebuie un meci sau 2 facand nimic si ai trecut deja la lvl2, de ce te stresezi? Pe langa asta, cat de repede strange cerculetul ala depinde de echipaj si de cat e antrenat el. Doar baga acolo artileria si incearca sa faci nimic si o sa treci la lvl2 clipind.

• 0
  • Super Moderator

Salut,

Pe linia britanica de SPG-uri, doua merita sa le ai in garaj:

1 - FV304 (o sa-ti asigure placere maxima in random-uri)

2 - ConquerorGC (o sa-ti asigure rezultate spectaculoase in Clan Wars)

Bafta!

• 0
  • Membru Activ

Salut,

Pe linia britanica de SPG-uri, doua merita sa le ai in garaj:

1 - FV304 (o sa-ti asigure placere maxima in random-uri)

2 - ConquerorGC (o sa-ti asigure rezultate spectaculoase in Clan Wars)

Bafta!

FV 304 este opusul oricarei artilerii cu care am jucat pana acum. Are viteza unui tanc usor (72 km/h), are damage mic, reload rapid, insa este un foarte bun producator de credite. La fel ca si Bishop poate trage in tinte ce cred ca se afla in siguranta dupa stanci sau cladiri. Este o arty fun de jucat.

• 0
  • Super Moderator

FV 304 este opusul oricarei artilerii cu care am jucat pana acum. Are viteza unui tanc usor (72 km/h), are damage mic, reload rapid, insa este un foarte bun producator de credite. La fel ca si Bishop poate trage in tinte ce cred ca se afla in siguranta dupa stanci sau cladiri. Este o arty fun de jucat.

Salut,

La fel poti sa vezi si artileria de nivel 10, ConquerorGC. Diferenta e ca sacrifica viteza de miscare si viteza de tragere pentru un raport distrugere/lovitura mult mai mare (este artileria cu cel mai mare "splash" din joc, aprox. 10m; la o lovitura directa, distrugi dintr-un foc aproape orice tanc de nivel 10, exceptie fac Maus, E-100 si poate IS-4).

Sanatate!