Jump to content
Szabo Oliver

Echipaj 100% fara gold

Recommended Posts

Cum sa faceti echipajul 100% fara gold.

Aveti grija ca echipajul pe care il convertiti sa fie de aceiasi clasa si sa aiba aceleasi functii.De ex la mine in poza am luat echipajul de pe Pz.4.S care se potriveste pe VK.30.02 D .

Trebuie sa aveti echipajul care doriti sa il mutati cu 1 skill care trebuie sa fie macar la 80%-90%.

1.Apasati click dreapta pe mouse si dati click pe personal file pe primul membru al echipajului(comandantul)

NTKExJO.jpg

2.Dupa aceea apasati drop si la restore level sa apasati pe high(90% adica 20.000 credite).

jliwdnx.jpg

3.Dupa ce ati facut asta repetati pasul 1,dupa care dati retrain pe tancul care doriti sa aveti echipajul tot cu restore level high(90% adica 20.000 credite)

4.Repetati pasul 1,2,3 la toti membrii din echipaj.

Asta este primul meu tutorial asa ca scuzati-ma daca nu l-am facut perfect si sper ca v-am ajutat sa imi scrieti in commenturi daca nu intelegeti ceva.

GL&HF!

Momentan nu cred ca se mai merita sa resetezi skill-ul pe echipaj odata cu mutarea pentru a-l avea la 100% pentru ca sunt o sumedenie de speciale si misiuni legate de procentajul echipajului incat daca il ai 80% sa zicem dupa mutare, creste imediat. Zic eu ca e mai bine sa lasi skill-urile neumblate si sa mai joci cateva meciuri bune sa cresti echipajul.

E o foarte mare tampenie sa faci asa ceva. Pierzi 20% exp de pe echipaj in loc de 10%. Cand au 3-4 skilluri, aia 10% in plus pierduti se fac in 400-500 de meciuri.

• Upvote 1

Sal.Se poate pastra echipajul 100 la suta fara  gold pe alt tanc din aceasi linie de tancuri

arata si mie tutorial sau poze cum faci echipaj 100% la 100% fara gold pe alta tank ? : MOREQUESTIONS :

Aberatie. Pierzi o gramada din procentajul perk-urilor/skill-urilor, doar ca sa ai 100% echipajul de baza... Mai repede cresti echipajul de baza de la 90% la 100% (presupunand ca ai facut retrain cu silver), decat sa cresti la loc procentele pierdute din skill-uri/perk-uri.

• Upvote 1

arata si mie tutorial sau poze cum faci echipaj 100% la 100% fara gold pe alta tank ? : MOREQUESTIONS :

O sa incerc prin cuvinte.

Muti echipajul pe tancul care vrei.

Ii dai "retrain" pe credite la 75%.

Dupa aceea iei fiecare membru al echipajului si-i dai reset la skilluri cu credite la 75%.

O sa ai echipaj cu calificarea de baza la 100%.

Dezavantaje:

-pierzi de doua ori mai multe credite

-te rupe la skilluri. Nu se merita nici cand primul skill/perk nu e dus 100% pentru ca mai repede califici echipajul de la 75% la 100%(in maxim 50 lupte sau si mai putin in functie daca ai CP. e vreo misiune cu x2 xp la echipaj sau ai tanc premium) decat sa-i ridici la loc skillul/perkul.

Avantaje:

-nu cred ca sunt...probabil, ar fi avantaj, cand muti echipajul de pe o clasa pe alta de vehicule si esti nevoit sa schimbi skillurile.

de ce sa resetezi perkurile? ii dai retrain cu credite 80-90% si iti creste foarte repede in timp ce perkurile iti sunt functionale.

foarte simplu

Subscriu, nu am facut asa ceva niciodata pierzi mult mai mult XP aiurea, si din pacate nu e vorba de 20% reali, pt ca 10% drop la perks/skills cand ai 4-5 skill-uri e exponential mai mare decat 10% la overall, actiunea in cauza o faci in cel mai rau caz daca ai decis ca trebuie neaparat sa schimbi ceva la perks/skills si de preferat ar fi le pui optim din prima incercare ca sa nu se ajunga la aceasta situatie. Ala 10% de la overall se face in 10-15 duble maxim daca joci binisor asa ca nu are rost sa pierzi xp ca n00bu`.

Eu tre' sa recunosc ca am facut asta de vreo 2-3 ori pe vremea cand eram idiot, dar pe atunci inca cautam tasta ca sa trag cu al 2-lea tun de pe M3 Lee.

• Upvote 1