Jump to content
♛MachineXtech♛

Cum descarcam "Drivere" pentru Sistemul nostru de operare!

Recommended Posts

Salut!

Va prezint un tutorial creeat personal pentru descarcare Drivere pentru Sistemul DVs de operare :)

In acest tutorial voi arata cum descarc drivere video.Aceasi metoda se foloseste pentru toate necesitatile,EX : Placa de sunet,Monitor,Placa de retea,ETC...

Ne vom folosi de Site-ul "http://www.ma-config.com/en"

1.Intram pe site: http://www.ma-config.com/en

2.Mergem la "Other Installations" si alegem unu din acele programele pentru 32 bit,64 bit s-au pentru PC-uri mai vechi. Alegeti in functie de sistemul DVS de operare.

rxZSjBK.png

Puteti descarca chiar si de aici!

3.Dupa ce am descarcat Agent-ul ,Dezarhivam arhivarea si intram in "MCDetection"

dR48Spr.jpg

4.Asteptam sa se incarce acest tubulet ,dupa care ne va duce pe site-ul ma-config.com.

6Ob0mxY.jpg

5.Ajunsi pe site veti vedea cateva detalii 

mkq53wU.png

6.Alegem My Drivers.

7c2BMEJ.png

7.Mergem jos pana la "Graphics Card" iar pentru descarcare dam pe BCdcfRv.png

0KkKxA1.png

8.Dam pe butonul verde si descarcam!

R2qd8Tm.png

ASTA ESTE TOT :)

NOTA!

-Daca doriti sa descarcati drivere pentru placa sunet sau orice altceva care este conectat la PC,La pasul 7 alegeti ce aveti nevoie.Am ales Graphic card pentru placa video,Multi vor sa stie cum descarca si nu stiu cum.

-Daca sunteti curiosi sa aflati temperatura componentelor din interiorul PC-ului mergeti sus la Monitoring!

Temperatura normala in modul IDLE este de 60-70 grade ,Insa poate fi si mai rece de atat. Daca trece de 80-90 ceva este in neregula.

In jocuri temperatura poate trece de 80-90 grade si nu este motiv de ingrijorare.

-Pentru orice nelamurire lasati mesaj aici!

Pentru cei care detin placi video nVidia, exista nVidia GeForce Experience, care actualizeaza in mod automat driverele placii video. Este cea mai sigura metoda deoarece se opereaza DOAR serverele producatorului.

-Daca sunteti curiosi sa aflati temperatura componentelor din interiorul PC-ului mergeti sus la Monitoring!
Daca temperatura trece de 60-70 Grade la o componenta ,este o problema ;)

Hai serios?!?

Stii ca sunt placi video de top care functioneaza de la mama lor la 80-95 grade cand sunt intr-un  joc, de exemplu? 

Asta este doar un exemplu ... ca iar faci recomandari fara sa ai habar ...

Daca vreti sa descarcati drivere ok, intrati pe site-ul producatorului componenetei respective (sau a laptopului daca este laptop) si dati jos de acolo driverele de care aveti nevoie. Nu va recomand deloc sa folositi programe in genul celui prezentat de colegul nostru mai sus ... ca se prea poate sa va treziti si cu alte "animalute" pe langa drivere .. asta daca vreti sa faceti o treaba calumea.

Nvidia Experience intradevar functioneaza bine ... pana acum.

Intel Download Center, iar merge bine pentru cei care au chipset-uri Intel.

• Upvote 2

Hai serios?!?

Stii ca sunt placi video de top care functioneaza de la mama lor la 80-95 grade cand sunt intr-un  joc, de exemplu? 

Asta este doar un exemplu ... ca iar faci recomandari fara sa ai habar ...

Cu temperatura ai dreptate,am editat . 

Totusi temperatura de 90 grade este un motiv de intrebare.Ma refer atunci cand sistemul sta pe IDLE nu atunci cand joci un joc video,M-am exprimat eu gresit. 90 grade este mult cand sistemul sta degeaba. Ca daca temperatura pe IDLE ar fi de 90 grade imagineazati in jocuri ce temperatura are... ^_^

Eu personal am procesor de 6 ani si ceva iar cu pasta termoconductoare neschimbata de 5 ani si ceva, nu treceam de 60 grade .Testandul si cu IntelBurnTEst anul trecut rezultatul este unul putin schimbat.

Placa video personala in IDLE:

bkqXlUi.png

Procesor personal cu pasta termoconductoare schimbata akm 2 saptamani in IDLE:

uIDxTYn.png

Asadar temperatura de 60-70 grade in IDLE este binisor ,iar 80-90 stiu sigur ca nu este bine  <_<

Despre Software-ul acesta pentru drivere il recomand cu caldura tuturor.Nu vine insotit cu alte programele de intentie rea.

In plus cu acest Software poti vedea informatii despre componente,temperatura,drivere etc.

Lasand la o parte temperaturile sa nu uitam de anuntul scris de catre mine:

http://www.wotromania.ro/forum/forum-57/announcement-6-anunt-important-sectiunea-tutoriale/

Nu e nimeni obligat sa creada s-au sa faca cum scrie in tutoriale,totul e pe propria raspundere.Orice opinie buna s-au rea este binevenita. 

Am sa editez chestia legata de temperatura.

• Upvote 1