Jump to content
S80iulian

E 50 ( tier 9)

Recommended Posts

• Community Contributor

nu am vazut nici un topic despra asta asa ca... . I-am deblocat acum ceva timp, insa nu l-am cumparat ,pt ca am vrut sa-l fac ful din exp gen, sa nu ma chinui cu el. Care tun e mai bun , ala care duce spre e50 m sau ala de sub turela. Mentionez ca imi mai trebuie vreo 20k exp max ca sa il iau , am exp pt celelalte, dar se merita sa mai cercetez si tunul de " sub turela" are pen mai mare dmg mai mic si trage putin mai repede din ce am vazut fata de cel care duce spre zecar. Asa ca mai trag putin sau inu? Si cam ce sa pun pe el si cateva sfaturi despre cum se joaca . P S. am o mare probl. cu tasta W , uit sa iau degetul de pe ea. Multumesc anticipat si bafta in continuare sa aveti.

• Membru Activ

am terminat e50 saptamana asta (2500 wn8, sunt mandru)

frumos tanc, jucat cu tunul care duce spre zecar

stoc e infect, pana nu pui ultimul tun pe el nu face nimic, insa dupa aceea e foarte tare, bun la snapshoturi si snipe

desi teroretic are armura nu trebuie sa te bazezi prea mult pe ea, la inceput joci in linia a doua sniper/flanker si mai spre sfarsitul jocului prima linie superb la ram-uri :D

isi cam ia ammorack

• Upvote 1
  • Community Contributor

am terminat e50 saptamana asta (2500 wn8, sunt mandru)

frumos tanc, jucat cu tunul care duce spre zecar

stoc e infect, pana nu pui ultimul tun pe el nu face nimic, insa dupa aceea e foarte tare, bun la snapshoturi si snipe

desi teroretic are armura nu trebuie sa te bazezi prea mult pe ea, la inceput joci in linia a doua sniper/flanker si mai spre sfarsitul jocului prima linie superb la ram-uri :D

isi cam ia ammorack

Foarte corect zic si eu... dar zecile de spamuri pe minimap si de alte injuraturi ca esti mediu si stai la snipe cum le-ai tratat? Aproape in fiecare joc se gaseste unu sa te scuipe ca nu te bati in fata ca un zecar greu... :(

• Membru Activ

Foarte corect zic si eu... dar zecile de spamuri pe minimap si de alte injuraturi ca esti mediu si stai la snipe cum le-ai tratat? Aproape in fiecare joc se gaseste unu sa te scuipe ca nu te bati in fata ca un zecar greu... :(

joc for fun no matter what :)

ignore si gata, nu las pe nimeni sa imi strice zen-ul :)

• Super Moderator

Le raspunzi scurt si la subiect "sry, i am PL" si treci mai departe...

• Community Contributor

Ce inseamna PL? :)

Stiu doar in *cenzurat* de cretinule... care esti cretin! :)

Cred ca sunt jucatorii Polonezi...

• Community Contributor

AAA... I'm not... :)

Nu merge raspunsul asta...

Daca zic "sorry I'm RO" iar nu e bine ca vine automat replica "RO GIPSY" (parca e setat chatul asta...) si ma inflamez rau de tot si fac spumitza la guritza...

• Membru Activ

Tunu de sub turela l-am luat ca n-am avut ce face, primul tun e slab tare mai ales pt Tier X, apoi am luat motorul, turela si apoi senilele ca sa scap de "dracu pe pamant" de E50 stock(de mentionat ca am folosit modulul ala care da 10% load capacity) ca de nu muream cu zile. Deci ultimul tun e cel mai bun, cu celelalte trebuie sa stai de tras ca sa faci Wn8 pt ca nu dau decat 200-250 DMG.

Sincer asta si Centurion I stock mi s-au parut cele mai bomba, cel putin cu asta tot mai misti ceva da Centurion ii prastie in cel mai propriu sens posibil pana nu ii pui turela si tun.

• Community Contributor

am reusit sa il fac ful cu exp gen si l-am luat acum, e laser ultimul tun , da in 3 lupte nu am reusit sa iau nici un bounce, oricum e misto tancul( pana acum

• Community Contributor

tocmai de aceea nu l-am luat pana nu am avut exp sa iau ultimul tun, dar ce naiba fac altii cu el ca eu dadeam la dinguri in el ,dar nu reusesc sa iau deloc. Ce echip sunt bune pe el?.

• Content Creator

Am folosit free exp sa-l fac full si este o bestie. Top tier poti calca in picioare orice, daca esti in T10 trebuie jucat mai atent dar si asa poti cara fara probleme meciurile.

Mai am 6k si termin grindul si deja imi pare rau ca o sa mut fetele pe E50M si-l las pe saracul E50 fara echipaj (sper sa reusesc sa termin cu T55A si sa am tanc mediu unde sa pot creste un alt echipaj pentru E50, e singurul T9 pe care-l voi pastra, desi poate T54 l-am jucat cand eram prea noob sa- folosesc cum trebuie si era si ala un keeper)

Ca echipamente cred ca am Vent, rammer si coated optics cred. Iar consumabile large med kit, large repair kit si ciocolata.

• Super Moderator

Avand in vedere ca E50 si E50M se pot juca agresiv, recomand:

1. Rammer

2. Stabilizator

3. Ventilatie

Nu le-am jucat cu ratii. Nu m-au tinut buzunarele.

• Community Contributor

eu am pus stab, inc si ala de marit distanta de vedere, dar cand am intrat intr-un is mai mult mia luat el decat eu . In cat incarca fara inc. ?