Jump to content
  • 0
Andrei Mihai

Ce tank sa aleg?

Question

10 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Mergi pe linia nemteasca sau ruseasca.Cele doua sunt cele mai bune.Asta este parerea mea,nu inseamna ca este valabila pentru toti,depinde de stilul fiecaruia de joc.

• 0

Esti la inceput, iti recomand linia ruseasca de tancuri grele, o sa iti placa, top tier este IS-7.

• 0

M-a mai indrumat un amic, s-a apucat pe tancuri rusesti dar mi-a recomandat pe cele nemtesti. Eu am inceput sa fac tancuri rusesti TD, mai exact sunt la Marder 2. Inca nu stiu cam cu ce se ocupa fiecare rol, ma puteti ajuta?

Deci scoutii detecteaza inamicii iar artileria ii distruge, asta e tot ce stiu.
TD-ul trebuie sa apere baza?

• 0

Eu joc mult pe TD ,am AT 2 Tier 5 .Am vazut in joc ,ca cei cu TD-uri de obicei pandesc ,eu nu fac asa .Intotdeauna merg cu Cei mari.Mai ales ca AT 2 are blindajul mare 203/101/101 mm ,nu mie teama sa merg primul in fata.In combinatie cu tunul care detine un dmg de 370/280 (care se incarca in 8 secunde),de cand joc pot spune ca este alegerea perfecta.Punctul minus ... viteza mica si timpul de incarcare! Acest AT 2 il gasesti la Britanici!

http://wiki.worldoftanks.com/AT_2

• 0

Eu asta am si nu sunt multumit. Cineva mi-a zis sa fac acest tank si nu sunt multumit.... Il detest, o lovitura de la arty si sunt mort, o 2 lovituri de un tank mediu si ala sunt, oricine m-ar lovii ma distruge repede.

• 0

Salut,

Avand in vedere ca esti incepator, o sa-ti spun unele chestii:

1. Joaca neaparat tutorialul jocului, iar daca vrei sa intri in amanunte citeste acest site: http://wiki.worldoftanks.com/Main_Page

Din tutorial si site-ul mentionat mai sus, daca le parcurgi pe amandoua, garantat o sa gasesti raspunsuri la toate intrebarile tale.

2. Folosesti sau nu cont premium?

Daca DA, atunci te poti gandi sa urci pana la nivelul 10.

Daca NU, atunci te poti gandi sa urci pana la nivelul 7. Tancurile de nivel 8, 9 si 10 sunt "proiectate" de creatorii jocului doar pentru utilizatorii de cont premium.

Mai pe scurt, daca joci cu tancuri de nivel 8, 9 si 10 cu un cont standard, iesi pe minus cu creditele in 99% din batalii, iar asta te va duce la faliment foarte repede, fiind fortat sa joci cu tancurile de nivel 1-7.

3. Exista in joc 5 mai clase de tancuri:

Light Tank: sunt tancurile cu care se face "scout" (detectarea inamicilor pentru echipa ta). Rolul acestora este strict de a descoperi pozitiile inamicilor, de a te infiltra in liniile lor si de a omori artileriile inamice.

Medium Tank: sunt cele mai versatile tancuri din joc si sunt preferatele jucatorilor profesionisti. Rolul lor principal este de tanc de suport, dar ocazional pot fi folosite ca "scout" sau "brawler" (tanc pentru prima linie de bataie).

Heavy Tank: sunt tancurile pentru "brawling" (prima linie de bataie). Rolul acestora este strict de bataie in prima linie. Ocazional pot fi folosite ca si tanc de suport sau pentru "snipe", dar nu este recomandat.

Tank Destroyer: sunt tancurile pentru "sniping". Rolul lor principal este de a sta in spate, camuflate prin tufisuri si de a face suport de la distanta. Ocazional pot fi folosite ca si tancuri suport pentru tancurile grele.

SPG (artilery): sunt... artilerii  :) . Rolul lor principal este de a face suport tuturor tancurilor de la o distanta sigura fata de liniile inamice. Ele NU pot fi folosite ca altceva. Principalul lor inamic sunt tancurile "scout".

4. Ma repet: tutorialul jocului si site-ul: http://wiki.worldoftanks.com/Main_Page

Bafta!

• 0

Eu recomand linia cu T-34.Pana la el este un chin mare,iar A-20 iti scoate peri albi.Dar de la T-34-85 in sus vine mare rasplata(In afara de T-43 care are un gun prost si paper armor) dar restul,blindaj f.Bun si extrem de versatile.Dupa parerea mea T-34-85 este cel mai bun tanc de tier VI.Ce-i drept am un blindaj usor de penetrat,dar ma ajuta versatilitatea.In turela e impenetrabil dupa parerea mea,am primit ricoseu si de la Maus si de la T30.Eu zic ca e f buna linia de medii rusesti.

• 0

Eu recomand linia cu T-34.Pana la el este un chin mare,iar A-20 iti scoate peri albi.Dar de la T-34-85 in sus vine mare rasplata(In afara de T-43 care are un gun prost si paper armor) dar restul,blindaj f.Bun si extrem de versatile.Dupa parerea mea T-34-85 este cel mai bun tanc de tier VI.Ce-i drept am un blindaj usor de penetrat,dar ma ajuta versatilitatea.In turela e impenetrabil dupa parerea mea,am primit ricoseu si de la Maus si de la T30.Eu zic ca e f buna linia de medii rusesti.

e un incepator, ce rost are sa mearga pe tancuri medii din prima, eu iti recomand tancurile rusesti pe linia cu KV-1, KV-1S pana la IS-7, o sa devii dependent cand ajungi la tier 5 care este KV-1, si n-are cum sa fii intrun meci cu tancuri de tier 10 daca tu ai unu de 6 sau 7 imposibil.