Jump to content
Emil

Misiuni personale (StugIV - T28HTC - T-55A - Obj.260) - cum le finalizam

Recommended Posts

Salutare prieteni tanchisti,

Topicul de fata se vrea a fi un tutorial pentru misiunile personale, respectiv finalizarea acestora (cu sau fara onoruri), in drum spre mult doritul Obj.260. Replay-urile le puteti incarca pe http://wotreplays.com/urmand sa lasati un link pentru cei care vor sa le descarce si sa le vizioneze.

Cei care indepliniti misiuni si vreti sa-i ajutati si pe ceilalti, va rog sa respectati urmatorul sablon:

Misiune:

Tanc folosit:

Harta:

Cerintele misiunii:

- Conditii de baza:

- Conditii secundare:

Replay:

Misiune: LT-15 pentru T-55A, finalizata cu onoruri

Tanc folosit: Ru 251

Harta: Fiery Salient

Cerintele misiunii:

- Conditii de baza: daunele totale provocate si daunele provocate de aliatii tai tintelor descoperite sau imobilizate de tine trebuie sa fie de cel putin 7.000HP.

- Conditii secundare: supravietuieste luptei

Replay: http://wotreplays.com/site/2037888#fiery_salient-aemilius_dracula-sp_hpanzer_ru_251

• Upvote 1

Si eu sunt curios cum poate fi finalizata cea in care trebuie sa omori 3 artilerii cu un mediu!...

la numaratoare e ff spre extrem de lamentabil, cei care fac misiuni la număratoare nu au ce căuta in joc mai ales ca încalcă regulile cu bună știință.

Asta asa ca fapt divers...e activata de prin mai si ca MM-ul nu-si bate joc de mine. Joc cu mediile 20 meciuri la rand maxim 2 artilerii in echipa adversa. In meciul 21 joc cu HT 4-5 artilerii!...sublim momentul.

Dar stai, ca o am activata si pe cea de la HT in care trebuie sa omor 2 HT-uri mai mari cu un tier decat cel cu care joc. Numai top tier!...si cand nu sunt top tier numai medii si TD-uri....si atunci este sublim momentul!  : SLOBBER :  Ma tenta sa ma duc pe linia lui 112 dar pana la is2 mai bine imi fac copii tamplari.

Singura modalitate in care poti indeplini rapid misiuni in care sa omori 2-3 arty, e sa faci pluton cu 2 arty. Eu asa am facut, astfel incat, in fiecare meci, aveam cel putin 2 arty in echipa inamica...

Misiune: MT-15 pentru T-55A, finalizata cu onoruri

Tanc folosit: T54E1

Harta: Highway

Cerintele misiunii:

- Conditii de baza: distruge cel putin doua antitancuri inamice cu 1 generatie mai mare decat vehiculul tau

- Conditii secundare: supravietuieste luptei, castiga lupta, provoaca daune de cel putin 2.000HP

Replay: http://wotreplays.com/site/2037951#highway-aemilius_dracula-t54e1

• Upvote 1

Cum ati facut LT-10? Am Type 64 si Amx12t in garaj, ceva sfaturi? La asta am ramas in urma, nu prea am jucat cu usoare.

le: exact cand nu ma gandeam la misiune am facut-o :P

• Upvote 1

Misiune: HT-15 pentru T-55A, finalizata cu onoruri

Tanc folosit: E100

Harta: Steppes

Cerintele misiunii:

- Conditii de baza: totalul de daune produse, daune suferite sau daune blocate de blindaj trebuie sa fie de cel putin 12.000HP

- Conditii secundare: castiga lupta

Replay: http://wotreplays.com/site/2048694#steppes-aemilius_dracula-e_100

• Upvote 1

Misiune: LT-15 pentru T28 HTC, finalizata cu onoruri

Tanc folosit: AMX 13 90

Harta: Fisherman's Bay

Cerintele misiunii:

- Conditii de baza: daunele totale provocate si daunele provocate de aliatii tai tintelor descoperite sau imobilizate de tine trebuie sa fie de cel putin 5.000HP.

- Conditii secundare: Supravietuieste luptei

Replay: http://wotreplays.com/site/2054775#team

Misiune:LT-15 pentru T28 HTC, finalizata cu onoruri

Tanc folosit: T37

Harta:Malinovka

Cerintele misiunii:

- Conditii de baza: daunele totale provocate si daunele provocate de aliatii tai tintelor descoperite sau imobilizate de tine trebuie sa fie de cel putin 5.000HP.

- Conditii secundare: Supravietuieste lupta

Replay: http://wotreplays.com/site/2067173#malinovka-nameless7-t37

Desi ma tot chinuiam cu WZ-132 a iesit cu asta   : MOREQUESTIONS : 

Salutare,

ma poate ajuta si pe mine cineva cu lista misiunilor personale in limba romana ?

ma intereseaza decat numarul misiuni, conditia principala si secundara si din ce categorie face parte, stug/t28/t55a/obj

adica cam asa:

*StuG

LT-1

Conditii primare

- bla bla

- bla bla

Conditii secundare

- Supravietuieste :)

am un addon testat, (nu un mod), pentru versiunea 0.9.13,

mai trebuie sa modific decat  misiunile . 

Da un copy-paste aici cu toate misiunile, iar noi, in limita timpului disponibil, o sa te ajutam cu traducerea. Ma indoiesc ca cineva e dispus sa faca toata munca (intrat pe joc, copiat fiecare text de la fiecare misiune, dat un paste aici pe forum, apoi tradus). Pune tu textul cu misiunile iar noi te ajutam cu traducerea. Interesul e al tau, munca voluntara a noastra...

Da un copy-paste aici cu toate misiunile, iar noi, in limita timpului disponibil, o sa te ajutam cu traducerea. Ma indoiesc ca cineva e dispus sa faca toata munca (intrat pe joc, copiat fiecare text de la fiecare misiune, dat un paste aici pe forum, apoi tradus). Pune tu textul cu misiunile iar noi te ajutam cu traducerea. Interesul e al tau, munca voluntara a noastra...

Nu am spus sa se faca asta cu intratul in joc, ca asta o pot face si eu,

ma gandeam ca poate are cineva o lista/pagina de unde le pot lua,

interesul nu este numai al meu, pentru ca il voi pune si la dispozitia voastra acest addon, destul de util pentru cei care joaca la misiuni.

Am gasit toate misiunile in limba EN, uite AICI ceva fain, dar poate ma ajutati sa gasesc deja traduse sa nu stea sa se traduc atata,

si google are o traducere infecta si nu se intelege nimic, decat cu google mai bine le pun in EN .

Dece nu incerci metoda asta?

F_r_titlu.jpg

Poti sa-ti schimbi cand vrei.

Dece nu incerci metoda asta?

F_r_titlu.jpg

Poti sa-ti schimbi cand vrei.

Salut,

apreciez ca incerci sa ajuti, dar cred ca nu ai inteles de ce anume am nevoie,

citeste mai cu atentie, este vorba de un addon care iti arata evolutia misiunilor in timp real,

cat damage faci, cati spotezi, cat damage faci din spoting, etc, cerintele fiecarei misiuni

si trebuieasc implementate in acest addon, nu are legatura cu limba jocului,

cam asa va arata:

UuFarYk.jpg