Jump to content
Emil

Misiuni personale (StugIV - T28HTC - T-55A - Obj.260) - cum le finalizam

Recommended Posts

tu faci mod-ul asta? sau lucreaza altcineva la el

Repet, nu este un mod, este decat un addon strict pentru misiunile personale,

nu este facut de mine, sursa este luata de pe o pagina ruseasca si este modificat in totalitate de mine,

mai am decat sa pun misiunile actualizate, spun actualizate pentru ca am gasit si in limba romana dar erau de pe o versiune veche si nu mai corespund,

difera valorile si id`urile misiunilor .

EDIT: nu fac asta pentru profit, sa il vand, il fac pur si simplu din propria initiativa, sa ajut,

s-au sa il fac numai pentru mine, il voi pune la dispozitia oricarei persoane care il doreste,

cred ca o sa il pun chiar aici pe forumul asta .

Pai asta poti s-o faci in felul urmator, fara nici un add-on, fara nici un mod:

1 - instalezi clientul jocului in limba romana

2 - activezi misiunile (LT, MT, HT, TD, SPG)

3 - in timpul luptei, cand apesi tasta TAB, in partea de jos a ecranului iti apare misiunea activa pentru tancul pe care-l joci in acel moment (LT, MT, HT, TD, SPG), in acea batalie... iar detaliile misiunii apar tot in limba romana

Pai asta poti s-o faci in felul urmator, fara nici un add-on, fara nici un mod:

1 - instalezi clientul jocului in limba romana

2 - activezi misiunile (LT, MT, HT, TD, SPG)

3 - in timpul luptei, cand apesi tasta TAB, in partea de jos a ecranului iti apare misiunea activa pentru tancul pe care-l joci in acel moment (LT, MT, HT, TD, SPG), in acea batalie... iar detaliile misiunii apar tot in limba romana

Mai Emil, cred ca nu m-am facut inteles, nu am nevoie de nici un client in nici o liba, am nevoie de misiunile astea in limba romana sa fie intr-un fisier s-au pe o pagina,

ca eu sunt la ultima serie de misiuni, adica pentru obj, am trecut prin ele, putin mai ma intereseaza acest addon, il fac pentru amici/cunostinte/prieteni si pentru cei interesati .

ATENTIE: acest addon este in timp real, poate nu ai inteles bine ce face, nu imi spune tu mie ca dai TAB si sti ce damage ai facut s-au cati ai spotat .

Ok, va multumesc oricum pentru suport si intelegere, success in continuare cu acest forum .

Astept un privat daca este cineva interesat si dispus sa ma ajute in acesta privinta.

Vad ca aici se pun mai multe  intrebari off topic decat la sub subiect .

Da, acum am inteles. Te ajuta sa contorizezi damage-ul din spotare si damage-ul blocat de armura, ca astea-s mai greu de contorizat. Pentru restul nu e nevoie de nici un mod/add-on, parerea mea. Dar damage-ul din spotare si damage-ul blocat de armura pot fi contorizate (permanent) cu 2 mici mod-uri dedicate.

Intrebarile n-au fost deloc off-topic, ci au fost strict la subiect, deoarece nu te-ai facut inteles din prima. Reciteste-ti postarile anterioare, ex:

Salutare,

ma poate ajuta si pe mine cineva cu lista misiunilor personale in limba romana ?

ma intereseaza decat numarul misiuni, conditia principala si secundara si din ce categorie face parte, stug/t28/t55a/obj

Dar acum ti-am prins toti ideea, asa ca bafta.

MT - 12 pentru OBJ 260 -  The Incinerator

Main Objective

• Set at least 2 enemy vehicles that are 1 tier higher than your vehicle on fire, or set 1 enemy vehicle on fire 2 times.

Secondary Objective

• Be among the top 3 players on your team by experience earned.

Asta e probabil cea mai jegoasa misiune dintre toate pe care le-am facut. 

Dupa SUTE de meciuri in care m-am chinuit la misiunea asta cu Batchat, obj 140, cromwell, T55A, cdc, panther....Am facut-o dupa cateva incercari cu A43, pe care l-am cumparat special pentru misiunea asta

Pentru cei care mai aveti de facut misiunea asta cu dat de doua ori foc la un tanc sau dat foc la doua tancuri de tier mai mare, A43 este OP OP OP.

Echipaj cu 4 skilluri neaparat (eu am mutat echipajul de pe obj 140 special pentru asta, l-am reantrenat cu gold, acum il pun inapoi pe obj )

- BIA pe toti.
- Deadeye pe Gunner (mareste sansele de a strica module)
- Eagle Eye pe comandant (vezi cand un tanc are module avariate)
- 50 de APCR-uri am carat in fiecare meci.
- Ratii.

AM folosit tunul de 57mm. Da damage mai putin pe shot, dar trage mai des si in felul asta maresc sansele sa avariez module.

Cu setupul asta ajungi sa trag la 1,8 secunde...daca prinzi un heavy...din 10 bucati cate ii dai, ia foc sigur cel putin o data.

post-6282-0-89932400-1450790871_thumb.jpg

post-6282-0-94246600-1450790873_thumb.jpg

Pai evolutia o "vezi" in timp real . Nu tii minte ce ai bifat ca sa stii cand faci misiuea. Ai modul care iti arata cat dmg dai , banuiesc ca vezi in cine tragi , cand spotezi iti apare binoclul ala sus . La cat dmg din spot ar fi o oarece problema dar cred ca e vreun mod care sa arate si asta. Foarte bun ar fi ceva care sa iti bifeze automat misiunea in functie de ce faci in lupta respectiva ( adica dupa lupta sa iti bifeze a facuta ) si atunci jocul ar f mai ok nu o sa mai joace nimeni de ex arty sa stea doar dupa arty ca are mis cu distrus doaa arty sietc.

imi scapa ceva?Nu scrie ca trebuie sa castig lupta.

shot_003.jpg

Scuze,sa ma clasez dintre ambele echipe.

Edited by haua26

Pai din cate imi aduc aminte nu trebuia sa castigi, doar sa fii primul. Stiu asta ca prima data o facusem dar fara onoruri, nu am fost atent (eram ultimul supravietuitor , mai era un min de joc) si m-a trosnit artileria inamica ( la ei mai erau doar doua arti din toara echipa) si a venit peste mine nespotat un bc de 9. Ca sa castigi si lupta dupa cata exp primeste artileria...o facea "cucu". Pana la urma am facut-o cu m5355, de fapt ulimele mi-au iesit doar cu asta cu onoruri si pt stug, htc si t55.

Dap, specifica ca trebuie sa fii printre primii la dmg. si exp. din ambele echipe, inclusiv si de la inamici,WG sucks. Ma tanc ur WG. 

Edited by haua26
  • Upvote 1

Misiunile astea 'grele', eu in general le fac cand ma astept mai putin. In seara asta am terminat misiunile ptr t55a, mai aveam de facut la grele 12000 damage dat, blocat si primit. Am tot incercat 2 saptamani fara reusita, azi am intrat iar cu e5-ul fara sa imi amintesc de misiune si... done, am avut noroc si cu un jgpz si un grille care nu m-au penetrat deloc si am adunat 7300 damage blocat :D

Clipboard01.jpg

Eu am luat t55-ul si am facut si cate jumatate pe la medii si heavy spre 260,dar vroiam sa mai agat cate o gagica sa le tina de urat celorlalti din garaj.