Jump to content
RARES

Printuri din joc

Recommended Posts

Cum se pot pierde astfel de lupte .... :(

Foarte simplu. Tu joci cu heavy din pozitie fixa, faci damage ca dai in tomate de nivel mai mic, pe cand in echipa inamica, e vre-un UNICUM care face tot meciu' cu un tanc mediu, lovind si mai multe tomate, dar de nivel mai mare...  ;)

In plus, nu ti-ai folosit eficient tancurile, deoarece, dupa cum ziceam, tot damage-ul tau e de pe urma luptei cu tancuri de nivel mai mic:

- in prima poza, cu ST-I (stronk tank), te-ai batut cu niste amarati de nivel 8 si nivel 7 (112, IS-6, TigerII, IS, TigerI, VK30.02D), care, saracii, nici cu munitie premium nu te pot penetra frontal

- in a 2-a poza, cu IS-6 (stronk tank), sigurul care ti-a creat probleme a fost un noob cu T34, restul fiind tancuri de nivel 7 si nivel 6, care au probleme mari in a-ti penetra tancul (AMX M4 45, IS, T29, TigerI, JPanther, KV-1S, T-150)

- la fel si in ultimele 2 poze, exceptie e un M103 care a creat probleme E-75-ului tau...

Uite asa pierzi lupte, cand, chiar daca faci damage, nu te bati cu cine trebuie (tancuri de nivelul tau sau chiar de nivel superior)...

Mai multe sanse de castig ai cand, cu un tanc de nivel 7 ti in loc un tanc de nivel 9, decat atunci cand, cu un tanc de nivel 9, esti tinut in loc de un tanc de nivel 7...

Da, sunt perfect de accord cu ce spui tu, doar eu nu am de unde sa stiu ce vine pe flancul meu, iar cand aflu e cam tarziu. Sa schimbi flancul in timpul luptei e destul de greu pt un heavy. Acuma sper ca nu ti-ai facut impresia cum ca as fugi de lupta cu tancuri de nivel meu sau mai mari, printurile de mai sus sunt doar niste situatii punctuale.

Si chiar si asa, tot mi se pare frustrant ca dupa ce tii un flanc intreg si omori jumate din echipa adversa, totusi pierzi meciul. Asta vroiam defapt sa scot in evidenta, ca se intampla cateodata sa pierzi oricat de mult te-ai stradui sa lupti cat mai bine, mai ales ca niciodata nu sunt eu cel mai bun din echipa. Si eu fac parte tot din grupul ala de tomate ... deci cu siguranta am avut jucatori mult mai bine cotati decat mine in echipa ... si tot degeaba ...

[...] Sa schimbi flancul in timpul luptei e destul de greu pt un heavy. [...]

Tocmai din aceasta cauza (a mobilitatii), jucatorii buni prefera tancurile medii...

Acuma sper ca nu ti-ai facut impresia cum ca as fugi de lupta cu tancuri de nivel meu sau mai mari, printurile de mai sus sunt doar niste situatii punctuale.

Si chiar si asa, tot mi se pare frustrant ca dupa ce tii un flanc intreg si omori jumate din echipa adversa, totusi pierzi meciul.

N-am zis ca ai fugit de lupta. Cum sa fugi de lupta, cand ai in fata carne de tun? Macar dai damage, chiar daca pierzi lupta. Asta e dezavantajul tancurilor grele sau a TD-urilor: situatiile sunt prea "punctuale", joci din punct relativ fix, la nimereala (ce-ti iese in fata, cu aia te bati). Pe cand un tanc mediu (mobil) cu un jucator bun la comanda lui, cauta punctele slabe ale echipei inamice si incearca sa profite de acestea. Tu, un tanc greu - nivel de top, esti doar desertul (ii omoara pe ceilalti si te lasa pe tine la urma, ca esti greu de batut daca ai suport, dar relativ usor de batut daca esti singur, coechipierii fiindu-ti morti).  :)

Cel putin, asa joc eu...

Corect, asa e, nici nu am cum sa le intorc spatele si sa fug ca am vazut altceva pe harta  :lol: Lupt mai departe cu speranta ca se ocupa mediumurile sa schimbe flancul si sa echilibreze balanta :lol: Deocamdata n-am jucat decat heavy, imi parea mai sigur pt un incepator :D

Poate ca o sa incerc si vre-un medium, cine stie, poate o sa-mi placa si o sa ma descurc bine cu el ... Chiar, imi poti recomanda un medium (linie) asa mai pt incepatori? :D

Merci de sfaturi, sper ca nu suntem foarte offtopic ...

Chiar, imi poti recomanda un medium (linie) asa mai pt incepatori? 

Nu prea exista o linie de tancuri medii pentru incepatori... Cauta pe forum si o sa gasesti raspunsuri cu privire la fiecare linie/tanc...