Jump to content
Nece

T110E5

T110E5 sondaj  

52 members have voted

1. 1. Ce echipament folosesti pentru T110E5?

• Enhanced Gun Laying Driver
    • Vertical Stabilizer Mk 2
    • Coated Optics
    • Fill Tanks with CO2
    • Large Caliber Tank Gun Rammer
    • "Wet" Ammo Rack Class 2
    • Improved Ventilation Class 3
    • Large Spall Liner
    • Toolbox
    • Binocular Telescope
    • Camouflage Net
  2. 2. Ce consumabile folositi pentru T110E5?

• Case of Cola
    • 105-Octane Gasoline
      0
    • Automatic Fire Extinguishers
    • Large First Aid Kit
    • Large Repair Kit
    • 100-Octane Gasoline
      0
    • Small First Aid Kit
    • Small Repair Kit
    • Manual Fire Extinguishers

Recommended Posts

tankp.jpg

Salut si bun gasit!

Fac acest topic pentru ca eu personal iubesc acest tanc.

Este primul meu tanc de tier X.

T110E5, tanc greu de la Americani, este un tanc cu o acuratete si agilitate destul de mare, poate sa fie o adevarata masina de creat teroare pentru ceilalti playeri in campul de lupta.

Informatii tanc:

t11e5stats.jpg

Tech tree:

treeja.jpg

Pret: 6.000.000

Camuflaj: decent

Gun depression: -8°/+15°°

Echipaj:

1. Commander (de asemenea si radio operator)  commandera.jpg

2. Gunner   gunner.jpg
3. Driver  driverhk.jpg
4. Loader   loaderx.jpg

Un review la T110E5:

Voi ce parere aveti despre acest tanc?

tankp.jpg

Salut si bun gasit!

Fac acest topic pentru ca eu personal iubesc acest tanc.

Este primul meu tanc de tier X.

T110E5, tanc greu de la Americani, este un tanc cu o acuratete si agilitate destul de mare, poate sa fie o adevarata masina de creat teroare pentru ceilalti playeri in campul de lupta.

Informatii tanc:

t11e5stats.jpg

Tech tree:

treeja.jpg

Pret: 6.000.000

Camuflaj: decent

Gun depression: -8°/+15°°

Echipaj:

1. Commander (de asemenea si radio operator)  commandera.jpg

2. Gunner   gunner.jpg
3. Driver  driverhk.jpg
4. Loader   loaderx.jpg

Un review la T110E5:

Voi ce parere aveti despre acest tanc?

E destul de misto , eu ti-am mai spus asta cadentza+armura destul de buna face din acest tank unul unic

Nu stiu daca a gasit cineva anul trecut clanul HARD cand maturau tot cu 14 T110E5 pe harta la companiile de tier X.

Dap, un clan grecesc foarte bun. Rupeau numai cu E5 atat in companie cat si in CW.

Legat de T110E5, mi l-am cumparat de 2 zile, dar nu ma mai satur sa il joc. Il consider mai mult un mediu mai greu decat un heavy tank. Singura problema fiind acel "turn" unde sade bine merci comandantul. Dar usor invat cum sa mi-l feresc si pe ala. Iar atata timp cat nu te lasi flancat, e chiar bine.

Un review interesant tot de la Jingles: 

• Upvote 1

Depinde de cat timp joci pe el, cat de bine tragi si cat damage dai ca sa iei xp mai mult. Depinde daca ai cont premium. M103 este la inceput un tanc care iti scoate fire de par alb pana ajungi sa te obisnuiesti cu el. 

Poti sa-l termini si intr-o saptamana daca ai cont premium si joci ca disperatul pe el. Solutia insa, nu este team battle, este random battle. In team Battle daca pierzi meciul nu iei mai nimic ca XP. In Random Battle, mai ales daca ai facut un meci foarte bun, poti sa iei destul de bine. Recunosc, si eu am crescut AMX 13 90 si am ajuns la Lorraine 40t destul de repede (o saptamana) in mare parte jucand in Team Battle. Dar la Tier 9, nu ai decat solutia Random Battle. Si acolo va trebui sa bagi ca MIG-ul.

Salut,

legat de T110E5:

Avantaje:

- tun excelent (acesta da nota de versatilitate tancului, care poate fi folosit atat ca tanc de prima linie, cat si ca tanc de suport):

- timp de tintire mic (cu Ventilatie, BIA pe echipaj si Stabilizator = strange tinta in mai putin de 2 sec.)

- rata de foc ridicata (cu Ventilatie, BIA pe echipaj si Incarcator rapid = 1 foc la 8,25 sec.)

- precizie ridicata in miscare (poti lovi tinte daca te afli in miscare la distante de 200-300m fara nici un fel de probleme)

- unghi coborare tun excelent (-8 grade)

- unghi ridicare tun excelent (+15 grade)

- mobilitate ridicata (ceea ce face ca flancarea acestui tanc sa fie dificila):

- viteza ridicata de rotire a turelei (32 grade/sec.)

- viteza ridicata de rotire a corpului tancului (30 grade/sec)

- viteza maxima mai mult decat decenta (37 km/h)

- blindaj frontal turela + corp tanc excelent (!!!ATENTIE!!! Blindajul isi pierde proprietatile la distante mici, de aceea este de preferat sa-l folosesti la distante de peste 150-200m fata de inamicul direct)

Dezavantaje:

- blindaj lateral si posterior foarte mic (comparabil cu AMX 50 B - de aceea flancarea acestui tanc face posibila distrugerea lui rapida)

- echipajul este adeseori lovit la penetrari frontale

- primeste "ammo rack" in 99% din cazurile de lovituri laterale si ocazional si in cazurile loviturilor frontale

Concluzii:

Acest tanc este cel mai versatil tanc din categoria tancurilor grele de nivel 10. El poate indeplini atat rol de tanc de prima linie, cat si rol de tanc de suport din linia a 2-a. De preferat este a juca ca si tanc de suport.

Pareri personale:

Acest tanc este preferatul meu din categoria tancurilor grele de nivel 10 din pricina versatilitatii sale. Eu fiind un jucator de tancuri medii, acesta devine tancul ideal la capitolul tancuri grele. Un tanc bun este intotdeauna combinatia perfecta intre: putere de foc, mobilitate, blindaj (exact in aceasta ordine). Acest tanc nu exceleaza la nici unul din cele 3 capitole, dar este "compromisul" perfect intre cele 3.

Vi-l recomand cu placere, satisfactiile fiind maxime.

Sanatate!

• Upvote 1

......

am auzit ca e cel mai puternic tanc din WoT, mai bun decat Maus, e adevarat?

am auzit ca e cel mai puternic tanc din WoT, mai bun decat Maus, e adevarat?

Maus este construit DOAR pentru a absorbi damage, de a atrage atentia inamicilor asupra ta, iar in tot acest timp coechipierii sa te foloseasca ca scut, lor revenindu-le sarcina de a face damage. Avand in vedere ca in random sunt toti noobii, Maus este CEL MAI NEPOTRIVIT tanc pentru jocul random. In Clan Wars, de asemenea, este rar folosit (personal l-am folosit o singura data, si atunci, ca sa blochez un pod).

In concluzie eu nu ti-l sugerez.

Sanatate!

• Upvote 1

Salut,

Adevarat,maus un rahat de tank,l.am vandut si pe el si pe e100,acum eram curios la acest heavy T110E5,pe care am sa il iau,dar momentan sunt aproape te T57 Heavy,o parere ceva sau sa renunt cat mai pot!Mentionez ca imi place sa joc ofensiv,dar am pretentia ca si tancul sa fie bine echilibrat!!

Multumesc si astept pareri!

Salut,

Adevarat,maus un rahat de tank,l.am vandut si pe el si pe e100,acum eram curios la acest heavy T110E5,pe care am sa il iau,dar momentan sunt aproape te T57 Heavy,o parere ceva sau sa renunt cat mai pot!Mentionez ca imi place sa joc ofensiv,dar am pretentia ca si tancul sa fie bine echilibrat!!

Multumesc si astept pareri!

Salut,

Tancuri grele de nivel 10 construite pentru joc ofensiv:

- rusesti: IS-4, IS-7

- germane: E-100, Maus, VK72.01(K)

- chinezesti: 113

Tancuri grele de nivel 10 construite pentru joc defensiv sau ca si tancuri de suport:

- americane: T110E5, T57Heavy

- franceze: AMX50B

- britanice: FV215b

Ramane la alegerea ta daca alegi sau nu sa le folosesti in modul in care au fost gandite. Daca alegi sa nu le folosesti dupa modul in care au fost concepute, chiar daca esti un jucator bun, sigur nu o sa le poti folosi la potentialul lor maxim.

In jocurile random, cea mai buna alegere e T110E5, unde sfatul meu e sa joci defensiv sau ca si tanc de suport impotriva altor tancuri de nivel 10, si ofensiv impotriva tancurilor de nivel 8 si 9.

Sanatate!

Salut si multumesc ptr raspuns!

IS7 si il am dar nu are toate skilurile,poate conteza ca nu prea ma satisface...!!maus si e100 le-am vandut ptr ca nu sunt stilul meu,super lente si plictisiotare ca sa spun asa!Sincer nu ma asteptam ca cele mentionate de la americani sa fie pe rol defensiv!

Avand in verdere faptul ca mie unul mi sa parut foarte interesant si educativ raspunsul tau,as dori sa mai faci acest lucru si pe tancuri grele de nivel 9 si alte informatii legate de modul in care se merita jucat cu ele,ce sa contina pregatirea echipajului si dotarea tancului!pe mine unul m.ar incanta enorm aceste informatii,presupun ca si pe alti care nu stiu cu ce se mananca WOT!Am mai obs niste chestii interesante sau mai bn spus care conteaza in WOT cum ar fi kilo sau ceva de gen care tin de performanta si un subiect pe tema asta ar fi interesant,sa pot intelege ce sunt si ce fac!

Multumesc cu respect si astept de altfel raspuns!

Salut,

Ma bucur ca raspunsul meu a fost de folos. Legat de intrebarea ta referitoare la tancurile de nivel 9, am facut un topic separat, pe care il gasesti AICI.

Orice intrebari legate de tancurile grele de nivel 9, posteaza-le in acel topic.

Sanatate!