Jump to content
Nece

T110E5

T110E5 sondaj  

52 members have voted

1. 1. Ce echipament folosesti pentru T110E5?

• Enhanced Gun Laying Driver
    • Vertical Stabilizer Mk 2
    • Coated Optics
    • Fill Tanks with CO2
    • Large Caliber Tank Gun Rammer
    • "Wet" Ammo Rack Class 2
    • Improved Ventilation Class 3
    • Large Spall Liner
    • Toolbox
    • Binocular Telescope
    • Camouflage Net
  2. 2. Ce consumabile folositi pentru T110E5?

• Case of Cola
    • 105-Octane Gasoline
      0
    • Automatic Fire Extinguishers
    • Large First Aid Kit
    • Large Repair Kit
    • 100-Octane Gasoline
      0
    • Small First Aid Kit
    • Small Repair Kit
    • Manual Fire Extinguishers

Recommended Posts

Am un singur sfat pentru cei care iubesc E5 -ul .Inlocuiti stingatorul cu lada de Coca -Cola si o sa ramaneti impresionati de cum se comporta tancul . Cola + BIA + Ventilatie si o sa vedeti diferenta . In peste 300 de jocuri nu stiu daca am luat foc de doua ori :)

Am un singur sfat pentru cei care iubesc E5 -ul .Inlocuiti stingatorul cu lada de Coca -Cola si o sa ramaneti impresionati de cum se comporta tancul . Cola + BIA + Ventilatie si o sa vedeti diferenta . In peste 300 de jocuri nu stiu daca am luat foc de doua ori :)

Si vents cu optics pentru random play. :)

(sunt sigur ca o sa-mi sara cativa in cap pentru ce am zis mai sus)

Revin cu niste completari: FV215b da clasa lui T110E5, oriunde, oricand... Cei care au jucat tancul greu britanic stiu exact la ce ma refer...

Salut,

Tancuri grele de nivel 10 construite pentru joc ofensiv:

- rusesti: IS-4, IS-7

- germane: E-100, Maus, VK72.01(K)

- chinezesti: 113

Tancuri grele de nivel 10 construite pentru joc defensiv sau ca si tancuri de suport:

- americane: T110E5, T57Heavy

- franceze: AMX50B

- britanice: FV215b

Ramane la alegerea ta daca alegi sau nu sa le folosesti in modul in care au fost gandite. Daca alegi sa nu le folosesti dupa modul in care au fost concepute, chiar daca esti un jucator bun, sigur nu o sa le poti folosi la potentialul lor maxim.

In jocurile random, cea mai buna alegere e T110E5, unde sfatul meu e sa joci defensiv sau ca si tanc de suport impotriva altor tancuri de nivel 10, si ofensiv impotriva tancurilor de nivel 8 si 9.

Sanatate!

Daca E100si Maus sunt tancuri ofensive si T110E5 este defensiv....dute cocos tata la pescuit,sau incearca sa iti deschizi o covrigarie...poate vinzi gauri de covrigi si gogosi altora crea te cred ca ptr mine deja esti fumat.

Incearca alte cariere ca sigur asta este gresita 50 %...NU TE SUPARA DAR ESTI MULT PE DINAFARA.

E100-Maus-Fv183-Wt 100- DEFENSIVE 100% ( cu mici exceptii la WT 100 si 50 B ca le poti folosi si in atac)

IS7-IS4-T110E5-Foch155 - OFENSIVE 100 %

dute cocos tata la pescuit,sau incearca sa iti deschizi o covrigarie...poate vinzi gauri de covrigi si gogosi altora crea te cred ca ptr mine deja esti fumat.

Incearca alte cariere ca sigur asta este gresita 50 %...NU TE SUPARA DAR ESTI MULT PE DINAFARA.

Incearca sa arati ca ai 31 de ani, prin folosirea unui limbaj adecvat si prin folosirea CORECTA a limbii romane! (nici nu vreau sa-ti numar greselile elementare gramaticale, in special dezacorduri si lipsa cratimelor din postarile tale).

Pentru mine WoT nu este o "cariera", ci un mod de relaxare in timpul liber. Cariera mea este cea de inginer, poate asa afli si tu "obsesia" mea pentru cifre.

O sa-mi deschid o covrigarie cand o sa incepi sa iei si tu ore de limba romana.  :)

Incearca sa respecti regulamentul forumului, in special paragraful al 2-lea:

§2. Conversati intr-o maniera placuta

Trebuie sa conversati intr-o maniera politicoasa si placuta pentru a avea posibilitatea sa luati parte la discutii. Mesajele agresive, vulgare, obscene, amenintatoare, provocatoare sau intr-un alt mod care incalca regulile existente, vor fi sterse. Orice membru care posteaza repetat mesaje de acest gen, isi va pierde drepturile sale de a posta mesaje in forumuri si chiar risca sa-si piarda calitatea sa de membru al acestei comunitati. Folosirea contextuala a unor cuvinte gen "cioara", "tigan", "oaie" sau alte cuvinte derivate, care prin punerea lor in context aduc atingere suporterilor unei echipe si creaza reactii adverse ce pot degenera in conflicte, va fi pedepsita.

Incearca sa arati ca ai 31 de ani, prin folosirea unui limbaj adecvat si prin folosirea CORECTA a limbii romane! (nici nu vreau sa-ti numar greselile elementare gramaticale, in special dezacorduri si lipsa cratimelor din postarile tale).

Pentru mine WoT nu este o "cariera", ci un mod de relaxare in timpul liber. Cariera mea este cea de inginer, poate asa afli si tu "obsesia" mea pentru cifre.

O sa-mi deschid o covrigarie cand o sa incepi sa iei si tu ore de limba romana.  :)

Incearca sa respecti regulamentul forumului, in special paragraful al 2-lea:

Ce urat ai dat-o in barci....eu sunt de profesie consilier juridic, cu acte in regula si norma intreaba dar din pacate, observi ca vina o apartine a forumului ca da mici buguri care leaga unele cuvinte....

Dar spune-mi domnu inginer cum ti se pare te rog 110e5 in atac ? ca ai spus ca este defensiv.

Mult imi doresc sa te prind in lupta cu 50B face to face sau cu batchat 25 t....la WT auf deja esti istorie.

Te rog frumos, nu doresc sa prinzi ura pe mine, dar sincer sunt satul la cabinet cati vin contabili ...etc...care le plac lor mult cifrele, si in realitate nu stiu cum sa scoata camasa la un control de la anaf.

Dar trebuie sa mananc si eu o paine pe spatele celor care le plac cifrele.

Socoteala din cifre si de acasa nu se potriveste aproape niciodata.

Cand te duci in supermarket...mereu cumperi doar ce tiai propus? Daca ai 200 lei doar atat te rezumi? Cand vezi ca mai ai bani si poate ai uitat sa cumperi detergent care este pe terminate ?

Cine lucreaza cu cifre in campul de batalie si nu in contabilitate este o cauza pierduta.

Dar spune-mi domnu inginer cum ti se pare te rog 110e5 in atac ? ca ai spus ca este defensiv.

Mai citeste o data, mai atent (o sa maresc partea cu pricina, ca sa iasa in evidenta):

Tancuri grele de nivel 10 construite pentru joc defensiv sau ca si tancuri de suport:

[...] deja esti istorie.

Deja sunt istorie.  :D

Te rog frumos, nu doresc sa prinzi ura pe mine, dar sincer sunt satul la cabinet cati vin contabili ...etc...care le plac lor mult cifrele, si in realitate nu stiu cum sa scoata camasa la un control de la anaf.

N-am prins ura pe tine chiar deloc.  :)

Nu-s contabil si nu lucrez cu astfel de "cifre", in consecinta sunt pe langa acest subiect.

Socoteala din cifre si de acasa nu se potriveste aproape niciodata.

Din pacate...

Cand te duci in supermarket...mereu cumperi doar ce tiai propus?

Da, exceptie cazurile in care o iau pe nevasta-mea la cumparaturi...

Daca ai 200 lei doar atat te rezumi?

Am de ales? Ca doar nu mi-or da aia pe datorie...

Cine lucreaza cu cifre in campul de batalie si nu in contabilitate este o cauza pierduta.

La ora actuala: 1.821 eficienta generala, 2.831 WN8, damage mediu pe tancurile de nivel 10 de peste 2.500... In conditiile astea cred ca o sa continui sa lucrez cu cifre pe campul de batalie, deoarece, date fiind conditiile, mai am pana sa devin "o cauza pierduta"...

[...] cu acte in regula si norma intreaba dar din pacate, observi ca vina o apartine a forumului ca da mici buguri care leaga unele cuvinte....

Forumul nu este de vina (nu exista bug-uri) pentru:

- norma intreaba in loc de norma intreaga

vina o apartine a forumului in loc de vina apartine forumului

P.S.: Propun sa ramanem on-topic in postari...

Multumesc.

• Upvote 2

Deja sunt istorie.  :D

N-am prins ura pe tine chiar deloc.  :)

Nu-s contabil si nu lucrez cu astfel de "cifre", in consecinta sunt pe langa acest subiect.

Din pacate...

Da, exceptie cazurile in care o iau pe nevasta-mea la cumparaturi...

Am de ales? Ca doar nu mi-or da aia pe datorie...

La ora actuala: 1.821 eficienta generala, 2.831 WN8, damage mediu pe tancurile de nivel 10 de peste 2.500... In conditiile astea cred ca o sa continui sa lucrez cu cifre pe campul de batalie, deoarece, date fiind conditiile, mai am pana sa devin "o cauza pierduta"...

Forumul nu este de vina (nu exista bug-uri) pentru:

- norma intreaba in loc de norma intreaga

vina o apartine a forumului in loc de vina apartine forumului

P.S.: Propun sa ramanem on-topic in postari...

Multumesc.

Ok ai dreptate....m-am convins....zi-mi cum dau sa sterg contu ca numai aberatii vad pe aici

T110E5 este defensiv

Maus si E100 e tanc de atac....

ESTI DE VIS !

GATA MIA AJUSN CA TINE SI  ALTII  IMI MANANCA BATALIA.

TE ROG FRUMOS  CUM FAC SA STERG CONTU...ca habar nu aveti si mai invatati si pe altii numai prostii.

Ok ai dreptate....m-am convins....zi-mi cum dau sa sterg contu ca numai aberatii vad pe aici

T110E5 este defensiv

Maus si E100 e tanc de atac....

ESTI DE VIS !

GATA MIA AJUSN CA TINE SI  ALTII  IMI MANANCA BATALIA.

TE ROG FRUMOS  CUM FAC SA STERG CONTU...ca habar nu aveti si mai invatati si pe altii numai prostii.

Vad ca nu citesti postarile in intregime: T110E5 este, prin definitie, un TANC GREU PENTRU SUPORT!

Este momentul sa spunem STOP Off-Topic-urilor.

Ai venit tu nene cu fite de America, chipurile, sa ne inveti pe noi WoT. Poti sa stai linistit, ca ne descurcam de minune si fara ajutorul tau.

Ia d-aci niste inregistrari cu cateva lupte de-ale mele, nu vorbe goale si dat cu parerea: http://wotromania.ro/forum/index.php/topic/900-invata-wot-joc-individual-si-joc-in-echipa/

Pana sa vi cu ceva mai concret decat insulte si vorbe goale iti urez: bafta pe serverul NA!

Skrto: toate postarile tale ulterioare off-topic sau care incalca regulamentul forumului vor fi sterse.

Salut,

Tancuri grele de nivel 10 construite pentru joc ofensiv:

- rusesti: IS-4, IS-7

- germane: E-100, Maus, VK72.01(K)

- chinezesti: 113

- americane: T110E5, T57Heavy

- franceze: AMX50B

- britanice: FV215b

Ramane la alegerea ta daca alegi sau nu sa le folosesti in modul in care au fost gandite. Daca alegi sa nu le folosesti dupa modul in care au fost concepute, chiar daca esti un jucator bun, sigur nu o sa le poti folosi la potentialul lor maxim.

In jocurile random, cea mai buna alegere e T110E5, unde sfatul meu e sa joci defensiv sau ca si tanc de suport impotriva altor tancuri de nivel 10, si ofensiv impotriva tancurilor de nivel 8 si 9.

Sanatate!

Uite ma ce ai scris.....sau stergi si pe asta?

Uite ma ce ai scris.....sau stergi si pe asta?

Da, eu asa jucam T110E5 in random-uri. Defensiv la inceputul meciului impotriva altor tancuri de nivel 10 (in special daca nu joc in pluton), urmand un curs mai ofensiv spre finalul meciului. Este vorba de stilul meu de joc in random-uri si nu companii sau Clan Wars...

• Upvote 1