Jump to content
Colonelu_

Global Map, help

Recommended Posts

Salutare, am nevoie de ajutor, nu reusesc sa inteleg in tocmai tot ce se4 intampla pe global map la cw.

1 cand ai castigat un teritoriu pe un front ( VI de ex ) de ce nu poti aplica in continuare si pe frontul X sau VIII???

2 au influenta cetatile din Fort pe global map?

3 daca in teritoriu tau, luptele se dau la ora 22 si ataci 2 teritorii vecine, luptele vor incepe la aceiasi ora?

multumesc in avans.

1-se aplica la anumute ore, cu o ora inaintea inceperii luptei nu mai poti sa aplici si iti trebuie pct de influenta ca sa poti aplica;2- au legatura cetatile pt ca luptelevdin sh iti aduc pct de influenta; 3- luptele se dau la ora la care ai aplicat, daca ai atacat si ai luat un teritoriu la 8 tot la 8 o sa fii atacat.cu o ora inainte iti arata cu cu cine te bati.

1. Poti alege un singur front, nu poti lupta pe mai multe I paralel.

2. Jucand fortareata castigi influenta, cladirile de artilerie si bombardiere influenteaza efectul artileriei si bombelor pe harta de CW.

3. In principiu luptele vor fi la aceeasi ora, dar pot fi si la ore diferite, vezi ora teritoriului pe care il ataci.

poti alege mai multe fronturi dar la ore diferite incepand cu ora 19 din ora in ora, dar iti trebuie multe pct de influenta ca sa poti aplica pe toate, pana pe la ora 22 parca.problema e sa nu fie mai multi pe o provincie si sa te intinzi la ora urmatoare( daca nu ai multi jucatori).Pe o provincie luptele, daca sunt mai multi se dau din juma' in juma' de ora.Dar poti si sa ai noroc si sa te bati doar intrun meci doar cu detinatorul provinciei si atat, asta cel putin la tier 6 iti trebuie minim 5 oameni intro echipa.

poti alege mai multe fronturi dar la ore diferite incepand cu ora 19 din ora in ora, dar iti trebuie multe pct de influenta ca sa poti aplica pe toate, pana pe la ora 22 parca.problema e sa nu fie mai multi pe o provincie si sa te intinzi la ora urmatoare( daca nu ai multi jucatori).Pe o provincie luptele, daca sunt mai multi se dau din juma' in juma' de ora.Dar poti si sa ai noroc si sa te bati doar intrun meci doar cu detinatorul provinciei si atat, asta cel putin la tier 6 iti trebuie minim 5 oameni intro echipa.

pai acum am 1600 influenta si nu pot sa ma bat la VIII sau X pentru ca am teritoriu la VI..... si asta e foarte rau, joc cu 2 deta eventual  ( si restu membrilor? )

sa atac vecini pot, dar, toate teritoriile sunt la aceiasi ora. aiurea si complicat.

schimba frontul,mai alege si alte ore pe alte regiuni,cu 1600 ai sanse nari sa castigi 4 licitatii pe alte ore si alegi cate o echipa la fiecare ora

Salutare, am nevoie de ajutor, nu reusesc sa inteleg in tocmai tot ce se4 intampla pe global map la cw.

1 cand ai castigat un teritoriu pe un front ( VI de ex ) de ce nu poti aplica in continuare si pe frontul X sau VIII???

2 au influenta cetatile din Fort pe global map?

3 daca in teritoriu tau, luptele se dau la ora 22 si ataci 2 teritorii vecine, luptele vor incepe la aceiasi ora?

multumesc in avans.

Cred(sper) ca nu o sa se supere Dr_Vlad ca-i promovez propunerea:

http://forum.computergames.ro/240-world-tanks/1094938-clanul-hmm-cauta-aliati-pentru-cw.html

Sunt convins ca o sa-ti dea toate detaliile pe care nu le intelegi.

Merci ptr info, o incercare moarte nu are.

O alta chestie aiurea pe GM, aseara am atacat un teritoriu vecin, pe acelasi teritoriu a mai atacat inca un clan, fireste noi ne batem cu al doi-lea atacator in finala si castigatorul cu detinatorul teritoriului. Am pierdut meciul si DILEMA mi-a blocat tancurile :)))