Jump to content
patriot2013

Minciuni marca WOT

Recommended Posts

• Super Moderator

Si WG sustine ca nu ajuta tomatele prin RNG. Uite aici ce am patit cu E75 vs. o tomata cu T57 Heavy. Baiatul a folosit numai AP-uri (munitie normala 258 mm penetrare) si la ce statistici avea, WG, ca prin magie, mi-a transformat blindajul in margarina (teoretic ~300 mm blindaj efectiv)...

post-972-0-82520000-1444859344_thumb.jpg

post-972-0-39022900-1444859346_thumb.jpg

post-972-0-42144400-1444859347_thumb.jpg

Si WG sustine ca nu ajuta tomatele prin RNG. Uite aici ce am patit cu E75 vs. o tomata cu T57 Heavy. Baiatul a folosit numai AP-uri (munitie normala 258 mm penetrare) si la ce statistici avea, WG, ca prin magie, mi-a transformat blindajul in margarina (teoretic ~300 mm blindaj efectiv)...

Nu stiu ce a patit E75-ul, dar si eu mi-am luat o gramada de penetrari in upper plate.

• Super Moderator

Nu stiu ce a patit E75-ul, dar si eu mi-am luat o gramada de penetrari in upper plate.

Cred ca i-au luat din blindaj si l-au pus pe VK cand i-au dat buff... : SWEAT :

• Community Contributor

Pe Stalingrad nici nu are cum sa iti faca negatie la blindaj ( nu prea exista pozitii din care sa tragi de la inaltime ), insa ce e drept partea de sus a upperplate-ului e cea mai slaba( pentru ca blindajul efectiv scade din cauza unghilui mult mai ineficient), si pe test daca incerci sa tragi acolo cu peste 250 ar trebui sa penetrezi cateva dat fiind +-, 25% pen, dar nu cred ca stia el asta ( poate vreun autoiam destept ?) ...

Pe Stalingrad nici nu are cum sa iti faca negatie la blindaj ( nu prea exista pozitii din care sa tragi de la inaltime ), insa ce e drept partea de sus a upperplate-ului e cea mai slaba( pentru ca blindajul efectiv scade din cauza unghilui mult mai ineficient), si pe test daca incerci sa tragi acolo cu peste 250 ar trebui sa penetrezi cateva dat fiind +-, 25% pen, dar nu cred ca stia el asta ( poate vreun autoiam destept ?) ...

Eu zic ca n-avea unghi de inclinare in plan vertical al tunului aka gun depression.  :))

• Super Moderator

A venit sa traga 4 focuri si a murit la cateva secunde dupa. Deci iti imaginezi ce jucator era... Eram amandoi, fata-n fata, la aceeasi inaltime, pe teren plat. Stateam direct cu fata spre el facand mici pendulatii stanga-dreapta, dar la o distanta optima astfel incat sa nu-mi poata penetra lower plate, undeva la 10-20m. Dar mi-a facut sita upper plate...

• Membru Activ

Post-ul asta mi-a dat greata

Pe bune, in toata lumea asta, exista acele portocale, care se cred mai superioare ""decat camperii aia nesimtiti care stau doar in spate si farmeaza damage" iar eu am statistici mici doar pentru ca merg in fata si lupt, nu ca *** de movi care stau la snipe cu IS-7

Fak me..............................Nu te poti certa cu astia, sa le explici ce si cum...sunt doar niste tomate care cauta consolare si se imbata cu apa rece in loc sa invete acest joc

Avand deja un argument de genul pe grupul de FB, eu nu imi mai irosesc tastatura, mai ales ca Mickey l-a pus la punct destul de bine...

• Membru Activ

Asa este,jocul e manipulat,WG aleg conturile care nu platesc,adica nu cumpara de la ei,si le manipuleaza,cu 113 tier 10 am avut intr-o zi 17 infrangeri in linie fara nici o victorie,iar despre reporturile din joc sunt inutile,nu le baga nimeni in seama,tiketele la fel,i ti trimite raspuns acelasi copy-paste,minciuni,manipulari,hack cat cuprinde

La 22.09.2015 la 12:54, patriot2013 a spus:

Nu stiu cum sa le numesc, buguri, erori sau minciuni? Cred ca cel mai corect e sa le spun MINCIUNI!

Foarte multi jucatori se plang de "MM". Nu incepe bine jocul si vezi pe chat doar "fuck mm", motherfucker mm", etc. Oare de ce? Prima si cea mai importanta cauza este faptul ca echipele nu sunt echilibrate si dupa scorul personal. Daca faci ticket, raspunsul suportului te trimite la un link unde cica afli criteriile dupa care se alcatuiesc echipele. Echilibrate, mint ei.

Da, e o minciuna cat casa. Nu se echilibreaza nimic. Imginati-va ca Messi, in chiloti tetra, descult si cu o basica umpluta cu calti, joaca o miuta 1 vs 1, cu Ghita (cel mai bun jucator de la Avantul Prabusirea), echipat cu echipament Adidas si cu o minge Brazuca. Cine credeti ca bate? Ghita? :)  

Asa si la tancuri. Degeaba ii dai tu unui jucator cu wn8 sub 500 un urias ca E100, asta se apuca sa faca araturile de primavara cu el iar un jucator cu wn8 peste 2000, chiar si cu un tanc de tier 6, il mananca cu fulgi cu tot.

Asa se intampla cu echipele. Din cauza asta ne trezim cu sanse de castig de 12-28%! 

Si uite asa lumea injura in draci, si uite asa ies discutii si certuri in echipe.

O alta vrajeala marca WOT este randomul. Cica echipele se alcatuiesc random, hartile sunt alese random. Minciuni! Nimeni nu lasa ceva la voia intamplarii, doar nu sunt idioti.

Cum e posibil ca intr-o zi, din 50 de batalii, 12 dintre acestea sa se desfasoare pe o singura harta iar multe alte harti sa nu le vezi deloc? Asta e random? Care e probabilitatea sa castigi la loto cu aceleasi numere de 12 ori? :) Cam asa e si cu hartile astea.

Cum e posibil ca din 50 de batalii in 43 din ele sa ai intre 18 si 40% sanse de castig? 

Sistemul de "report" este un sistem idiot. Sa ma explic. Daca pe mine m-a suparat "x" in timpul jocului (sa zicem ca m-a facut noob), n-o sa-i fac reclamatie pentru provocare/insulta. Ce e aia? E banat 3-7 zile pe chat si atat, nu "sufera". Dar daca ii fac reclamatie pentru "comportament nesportiv" o sa fie banat 1-3-7 zile. :) Eeee, asa da, il doare. 

In urma cu putin timp am fost banat pe joc 7 zile pentru comportament nesportiv. Am facut ticket la suport si le-am trimis inregistrarile la cele mai recente 50 de batalii sa-mi arate si mie unde am avut eu comportament nesportiv (sa tragi in aliati, sa blochezi,etc). Stiti ce mi-au raspuns? Cica au fost facute mai multe reclamatii. :) Intr-adevar, in unele batalii m-am certat pe chat cu niste viteji albastri si verzi. E corect sistemul?

Oare cine profita de acestea? Parerea mea, de ele profita developerii! Credeti ca ei nu joaca? Credeti ca ei sunt "tomate"? :)

Ei isi aleg ce harti vor, ei isi aleg echipele. E o lupta crancena pe "statistici".  Dar despre supereroii verzi/albastri/mov...cu alta ocazie.