Jump to content
Andrei Panzer

Alegere dificila

Recommended Posts

• Membru Activ

Salutare!

Stiu ca acesta nu e un forum pt jocul de pe android dar sunt acelasi tancuri deci va rog sa ma ajutati!

Am de ales intre Vk 30.02.m sau Vk.36.01.h

Care e mai bun?

Vk 36 e lent dar are tun bun si armura..

Vk 30 e rapid are tun calumea si armura slaba..

Nu stiu care mi s-ar potrivi...

Mie imi plac de fel cele rapide gen Panzer III/IV

Multumesc pentru ajutor

• Super Moderator

VK.36.01H nu are armura. Daca pe hartie pare mai buna decat cea din dotarea VK.30.02M, nu inseamna ca efectiv e si asa. Pe campul de lupta n-o sa observi nici o diferenta, ba din contra.

Luam ca exemplu armura frontala:

VK.36.01H are 100mm cu 0 grade inclinatie = 100mm efectiv

VK.30.02M are 60mm cu ~50 grade inclinatie = 60mm/cos(50 grade) = 93,3mm efectiv

Eu as opta pentru VK.30.02M...

• Upvote 1
  • Membru Activ

zice c

VK.36.01H nu are armura. Daca pe hartie pare mai buna decat cea din dotarea VK.30.02M, nu inseamna ca efectiv e si asa. Pe campul de lupta n-o sa simti mare diferenta.Eu as opta pentru VK.30.02M...

Vk.36.01.H are 100 mm front 60 mm parti si 60 mm spate

Vk.30.02.M are 60 mm front 40 parti si 40 spate..Crezi ca pot purta o lupta directa cu un T150?

• Super Moderator

Nu inteleg de ce te intereseaza blindajul din partea din spate. Un jucator decent este interesat exclusiv de blindajul frontal (si inclinatia acestuia) si blindajul lateral, pentru un eventual sidescrap.

Ambele tancuri (cu cel mai bun tun montat), pot penetra T-150 frontal. "M"-ul iti mai da un plus de mobilitate.

• Upvote 1
  • Super Moderator

Dar ca si filosofie de joc, tancurile germane trebuie jucate preponderent la snipe. Tancurile rusesti au filosofia de confruntare fata-n fata. Este suficient sa te uiti dupa precizia tunurilor si raza vizuala, ca sa-ti dai seama ca cele doua tancuri germane sunt construite pentru snipe...

• Membru Activ

Nu inteleg de ce te intereseaza blindajul din partea din spate. Un jucator decent este interesat exclusiv de blindajul frontal (si inclinatia acestuia) si blindajul lateral, pentru un eventual sidescrap. Ambele tancuri (cu cel mai bun tun montat), pot penetra T-150 frontal. "M"-ul iti mai da un plus de mobilitate.

Eu de obicei joc cu Panzer III/IV si are blindajul destul de inclinat,un tun bun si viteza...

Seamana destul de mult cu Vk 30.02.M..

Ma interesa blondajul din spate pentru vk 36,e destul de lent si cele medii sunt mai rapide si sar putea sa se furiseze in spatele meu..

Oricum cred ca voi merge pe vk 30.02.m

• Membru Activ

Nu inteleg de ce te intereseaza blindajul din partea din spate. Un jucator decent este interesat exclusiv de blindajul frontal (si inclinatia acestuia) si blindajul lateral, pentru un eventual sidescrap. Ambele tancuri (cu cel mai bun tun montat), pot penetra T-150 frontal. "M"-ul iti mai da un plus de mobilitate.

Ma interesa blindajul din spate pentru Vk 36,e destul de lent si sar putea furisa cineva pe acolo

• Membru Activ

Ma interesa blindajul din spate pentru Vk 36,e destul de lent si sar putea furisa cineva pe acolo

Oricum voi alege Vk 30.02.m

• Super Moderator

Tot timpul vor fi tancuri rapide care "se vor furisa prin spate". Niciodata nu te poti baza pe blindajul din spate. In schimb, daca e suficient de mobil tancul, poti raspunde rapid si agresiv la atac.

• Upvote 1