Jump to content
Fr3ck

Caut Movalau,pt cresterea statistici!

Recommended Posts

Nume joc. Fr3ck

Am mai deschis,un topic,dar nu am primit mult ajutor,numa un prieten + in lista,di lgend. Sunt,de treaba baietii :)))

Eu dau invitatie in pluton la TOTI din lista de prieteni. Primu' venit, primu' servit. Totusi, nu inteleg cum si-ar putea creste statisticile daca joaca cu mine in pluton, exceptie win-rate-ul poate...

Poi ... Din moment ca mm ma da mai generos o sa joc mai bn,cu un jucator cu experienta ...

Shots fired 

• Upvote 1

Eu dau invitatie in pluton la TOTI din lista de prieteni. Primu' venit, primu' servit. Totusi, nu inteleg cum si-ar putea creste statisticile daca joaca cu mine in pluton, exceptie win-rate-ul poate...

In pluton reusesti sa supravietuiesti de cele mai multe ori mult mai mult decat daca esti solo (fara sa joci red line sniper), timp in plus pe harta rezulta mai multe sanse sa dai damage.

In pluton reusesti sa supravietuiesti de cele mai multe ori mult mai mult decat daca esti solo (fara sa joci red line sniper), timp in plus pe harta rezulta mai multe sanse sa dai damage.

Bineinteles, dar depinde de combinatie. Una e sa joci amandoi cu Obj.140, sa zicem, si alta e ca unu' sa joace cu E100 si celalalt cu 13 90...

@Emil

Nu conteaza combinatia daca iei in calcul si faptul ca poate nu sucumba toti in 2 minute si ramai singur cu 5 insi pe tine, orice jucator cu experineta si noroc iti poate de multe ori extinde timpul de supravietuire ...

Dar zic si eu ce cred, pentru ca mai mult joc solo, cand joc in pluton e mai mult ca sa ma distrez un pic mai mult decat o fac singur.

Si fac o paranteza explicatorie fara importanta: la 47-48k batalii sunt cel putin 14-16k in pluton, bine probabil peste 20-25k sunt batalii antice care nu fac altceva decat sa strice statistica, avand in vedere ca de 2 ani am stat numai pe 3k+ dar ideea e ca pe cel putin eu cand am jucat in pluton am fost foarte cooperant si nu am dat niciodata indicatii la oameni cum sa joace eu propun, argumentez, nu ma cert si nu dau comenzi, trebuie sa lasi omul sa joace cum vrea.

Cele mai bune plutoane sunt cele unde situatiile se analizeaza se explica si se argumenteaza si fiecare face ce stie si ce gandeste, numai asa poti sa ajungi sa joci optim si sa te intelegi ff bine din miscari si sa iei initative comune fara prea mare efort.

Ps: am terminat paranteza.

Nume joc. Fr3ck

Am mai deschis,un topic,dar nu am primit mult ajutor,numa un prieten + in lista,di lgend. Sunt,de treaba baietii :)))

Galbeni nu vrei? :)