Jump to content
  • 0
Alex Robert

Operation Safari

Question

84 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Prize tanks distribution:

• 1,000 FCM 50 t licenses will be distributed between clans with the highest scores in the ranking.
  • Surplus FCM 50 t tanks (licenses unused due to the clan having less than 100 members) will be distributed using a “Wild Card” system among individual players, in accordance to the score of their Personal Fame points.
  • 6,000 T23E3 licenses will be given to clans, according to their position in the ranking of Fame points.
  • Surplus T23E3 tanks (i.e. licenses which are unused due to the clan having less than 100 members) will be distributed by a “Wild Card” system among individual players, in accordance to the score of their Personal Fame points.
  • Once all clan tanks are distributed, 3,000 T23E3 tanks will be given to individual players, in accordance to the score of their Personal Fame points.

• 0

Si toti jucatorii din acel clan vor primii tancul respectiv chiar daca joaca doar 2-3 meciuri?

da.

• 0

Eu am ramas cu ideea ca trebuie ca, pe langa situarea clanului in top 10, sa ai cel putin 5 batalii jucate in campanie, ca sa iei FCM-ul...

• 0

(licenses unused due to the clan having less than 100 members)

din treaba asta eu imi dau seama ca ia toata lumea.

• 0

In afara de locurile 11-70 la clan se mai dau inca 3k de tancuri americane prin redistribuire dupa FP personal deci daca nu esti cu clanul in primii 70 ai sanse sa mai dobandesti tancul daca ai jucat mult si esti acolo printre 7k-11k la locuri.

Toate cele 10k de tancuri se dau integral deci daca un clan e in primi 11-70k dar are sa zicem decat 40 de membri, cele 60 care ar mai fi trebuit sa le primeasca se redistribuie, algoritmul asta e e nou, nu a mai fost folosit si e simplu, fata de restul foloste anterior aici teoretic nu se mai genereaza prea multe tancuri in plus fata de cele 10k ( decat in cazuri ff rare de egalitate la redistribuirea pe FP personale) in rest se dau toate cele 10k tancuri.

Algoritmul e concentrat mai mult pe nr tancuri decat pe locuri cum era anterior, oricum diferenta e mica numai ca acesta e mai stabil parerea mea.

Eu nu am tancul de 7 premium si de colectie as vrea sa il am, deocamdata sunt pe 7K daca am noroc si ma mentin sau daca intra clanul in primi 70 atunci e bine pt toata lumea.

• 0

(licenses unused due to the clan having less than 100 members)

din treaba asta eu imi dau seama ca ia toata lumea.

Trebuie sa ai 5 lupte ca sa iei tancul, daca esti intr-un clan de top 70.

Restul de 3000 se dau jucatorilor din clasament care nu sunt in clanurile din top 70. Asta inseamna ca trebuie sa fii in top 3000 sa ai garantat tancul, dar probabil se va ajunge la top 7000 sau ceva de genul, dupa ce se elimina cei care au luat tancul datorita clanului.

• 0

Vineri,datorita faptului ca a cazut serverul si web-ul si nu a mai mers pana la ora 1:30.

Batalia de la ora 23:00 s-a jucat,dar dupa aceea pauza......pana la 1:30 cand....toata lumea nani....

Intrebare: Ati facut ticket? Daca da ce raspuns ati primit?

Multumesc

• 0

Si toti jucatorii din acel clan vor primii tancul respectiv chiar daca joaca doar 2-3 meciuri?

Nu, ai nevoie de minim 5 meciuri.

da.

Vezi mai sus.

• 0

Vineri,datorita faptului ca a cazut serverul si web-ul si nu a mai mers pana la ora 1:30.

Batalia de la ora 23:00 s-a jucat,dar dupa aceea pauza......pana la 1:30 cand....toata lumea nani....

Intrebare: Ati facut ticket? Daca da ce raspuns ati primit?

Multumesc

In clanul nostru nu s-a jucat nici cea de la 23:00. Solutia a fost sa se stea pana s-a remediat situatia. Meciurile s-au jucat pana la ora 4am. In toate meciurile am avut adversari cu echipa completa. Nu cred ca s-a facut tichet de catre clan.

• 0

In clanul nostru nu s-a jucat nici cea de la 23:00. Solutia a fost sa se stea pana s-a remediat situatia. Meciurile s-au jucat pana la ora 4am. In toate meciurile am avut adversari cu echipa completa. Nu cred ca s-a facut tichet de catre clan.

Unii din noi am plecat la somn si la ora 1:30 au fost 6 colegi de la noi vs ta-re....cred ca am fost echipe incomplete si nu s-a jucat...

O sa fac zilele astea ticket si sa vad ce raspuns am...

• 0

Nu ...  trebuie sa ai minim 5 meciuri jucate , ca sa primesti tancul (meciurile in care adversarul nu se prezinta, nu sunt contorizate)

http://volknn.ru/safari/en/

• 0

Clasament intermediar

Pozitiile clanurilor romanesti ... dupa 6 zile de campanie (dupa o statistica facuta de DAC_LIBER):

26. ARCAN (50 licente) + 1 licenta FCM50t
35. -WTB- (27 licente)
43. CTRL-  (43 licente) + 7 licente FCM50t
49. LGEND (35 licente) + 1 licenta FCM 50t
87. _IA_ (16-31 licente)
125. PHBRO (9-11 licente)

140. T--H (0-19 licente)

153. ARKNE (7-16 licente)
188. -NLG-  (3-19 licente)
227. TA-RE (0-16 licente)
262. DAC (0-14 licente)
264. THES (1-15 licente)
410. FEEL (0-7 licente)
415. NLR (0-15 licente)
484. KRT (0-6 licente)
553. EL1T3 (0-4 licente)
627. NEPA (0 licente)

Toate licentele se refera la T23E3. Unde este vorba de FCM 50t, am mentionat expres. Pentru clanurile care nu sunt in top 70, intervalul de licente este stabilit intre cei in primii 3000 (garantat primesc tanc) si cei in primii 10000 (clasarea cea mai mica ce poate da acces la tanc).

In acest moment exista 290 de FCMuri disponibile pentru jucatorii din afara clanurilor de top 10, am notat unde e cazul.

Succes in continuare tuturor!

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...