Jump to content
spidiGonzales

World of Tanks echipajul

Recommended Posts

TANC, nu tanK.

Il trimiti in cazarma atunci cand vrei sa vinzi tancul respectiv, apoi il pui pe urmatorul tanc si ii dai "retrain" sau "recalificare" pe tancul nou (in functie de goldul/creditele disponibile, ii poti da recalificare de 100%, 75%..etc. ).

• Upvote 1

Sal.Stie cineva cum pastrez echipajul ca sa il pun pe al tank

cand treci echipajul pe alt tanc ,si bineinteles nu este suta la suta ,se poate face in felul urmator : pui echipajul pe tanc ,dai resetare la tot inclusiv la skill uri ,reantrenez echipajul cu "scoala regimentala" 20.000,si ii repui skill urille !! asa nu mai trebuie sa antrenezi echipajul cu goold ! ..

cand treci echipajul pe alt tanc ,si bineinteles nu este suta la suta ,se poate face in felul urmator : pui echipajul pe tanc ,dai resetare la tot inclusiv la skill uri ,reantrenez echipajul cu "scoala regimentala" 20.000,si ii repui skill urille !! asa nu mai trebuie sa antrenezi echipajul cu goold ! ..

Nu mane, nu e ok sa faci asa ceva. Nu mai da sfaturi proaste.

Iti sugerez sa ignori aceasta ABERATIE totala. Daca vrei sa ramai cu buza umflata, fa asa cum zice el...

Iti sugerez sa ignori aceasta ABERATIE totala. Daca vrei sa ramai cu buza umflata, fa asa cum zice el...

...daca tu zici !! adica eu o fac mereu si nu sunt cu buza umflata ;) Pierzi de la ultimul skill ,10-15 %

...daca tu zici !! adica eu o fac mereu si nu sunt cu buza umflata ;) Pierzi de la ultimul skill ,10-15 %

Ok mane, daca tu ai 1 skill nu e asa mare paguba. Eu am cate 4-5. Aia 10-15% inseamna undeva la juma de milion de experienta.

92d66eb24f.png

Ok mane, daca tu ai 1 skill nu e asa mare paguba. Eu am cate 4-5. Aia 10-15% inseamna undeva la juma de milion de experienta.

92d66eb24f.png

merita cand treci pe un tanc nou cu 3 si jumatate :P

Ca sa ajungi la 3 skilluri ai nevoie de 735.000 crew exp. Pentru 3 juma' ai nevoie de 1.155.000 crew exp.

Daca dai reset cu gold, pierzi 0 crew exp.

Daca dai reset cu credite, pierzi 10% crew exp, adica 115.000 exp.

Daca dai reset la skilluri, mai pierzi 10%, adica 115.000 exp.

Daca faci cum zici tu, pierzi 230.000 exp in loc de 115.000 exp la crew retrain.

Nu stiu cat exp/batalie iei tu, dar nu stiu cum poate renta sa pierzi de aiurea crew exp-ul facut in 100-150 de meciuri.

Veniti aici sa dati sfaturi dar n-aveti nici o treaba cu jocu'.

• Upvote 1

Veniti aici sa dati sfaturi dar n-aveti nici o treaba cu jocu'.

Cred ca e prima data cand il vad pe Mickee atat de suparat.. :) 

Dar da, varianta aia merge dar pierzi enorm.. adica te dai in spate cu 100 de batalii ca sa avansezi "gratuit" 10 batalii. Cred ca ar trebui facut un topic special in care sa se explice capcana in care puteti cadea daca apelati la metoda asta. 

• Upvote 1

Cred ca e prima data cand il vad pe Mickee atat de suparat.. :)

Dar da, varianta aia merge dar pierzi enorm.. adica te dai in spate cu 100 de batalii ca sa avansezi "gratuit" 10 batalii. Cred ca ar trebui facut un topic special in care sa se explice capcana in care puteti cadea daca apelati la metoda asta. 

Sunt suparat ca am lag, nu pot juca WOT cand vreau eu. :))

Si cand ai recalificat echipajul cu credite de ce nu ai avut curiozitatea sa citesti inainte sa dai OK ce se intampla cu echipajul?

Ori esti troll ori esti troll!? Care-i varianta?