Jump to content
Qvidiu

Type 64

Recommended Posts

Adevarata bestie daca iesi dupa o asa lupta cu un tanc premium cu minus 50.000 de credite

Am dat 3028 damage cu un tank usor de tier 6.

Am terminat  munitia, dar nu are rost sa-ti explic tie....tu ai reusit aceasta performanta cu tier 10 ( IS4 ) 3054 damage, intelegi ?

Chiar nu ma intereseaza creditele....

• Upvote 1

Aici ai dreptate, nu pot sa ma compar cu tine pentru ca eu nu trag cu munitie gold decat in clan wars si atunci doar ocazional spre deosebire de tine care daca nu ar exista munitia premium nu ai mai da decat 500-600 damage.

• Upvote 1

Aici ai dreptate, nu pot sa ma compar cu tine pentru ca eu nu trag cu munitie gold decat in clan wars si atunci doar ocazional spre deosebire de tine care daca nu ar exista munitia premium nu ai mai da decat 500-600 damage.

Si de ce nu tragi cu gold in random-uri? Preferi, de la caz la caz, sa dai 5 ricosee cu munitie standard sau o penetrare cu damage cu munitie premium? Realizezi ca, in cazul de fata, ai mai mare profit la credite cand tragi cu acel proiectil premium?

• Upvote 2

Legat de subiectul ,,muniție gold”, nu înțeleg reproșurile obsesive de a blama utilizarea acesteia.Cred că acum câțiva ani într-adevăr era un lux să-ți permiți să folosești această muniție pentru simplu motiv că aceasta chiar era ,,muniție gold” și numai clanurile cu prezență pe GM își puteau permite  cât și jucătorii care investeau bani reali în acest tip de muniție.(Mulți jucători prezenți pe forum nici nu au prins acele vremuri , sic!)

Odată cu implementarea sistemului de a folosi acest tip de muniție contra unei sume de credite nu văd de ce nu ar putea fi folosită de toți jucătorii fără a li se aduce un reproș.

Sau găsim motivația banală de a ne ascunde neputința în fata unui jucător mai bun cu expresia ,,gold noob” și atunci invocăm motivul ,,eu sunt un jucător foarte bun dar nu folosesc muniție gold de aceea am statusuri de kkt”

Prin extrapolare este același lucru când iți echipezi tancul cu ultima țeavă, ultima turela ,etc. De ce? Logic pentru a-ți crea un avantaj față de oponentul din joc, așa că și muniția ,,premium”are același rol.

Sper  sa nu apuc ziua când o sa auzi reproșuri de genul ,,ba, tu folosești ultima țeavă ? ești noob eu joc stock că sunt smecher și așa se joacă jocul ăsta ca să arăți că ești bun”

P.S. Pentru cei care folosesc des expresia ,,gold noob încercați să folosiți 3 zile muniție gold și dacă după experiment tot ai statusuri slabe atunci cu certitudine esti ,,praf”și te sfătuiesc sa treci la next level : ,,noob, last gun!" :angry:

• Upvote 7

P.S. Pentru cei care folosesc des expresia ,,gold noob încercați să folosiți 3 zile muniție gold și dacă după experiment tot ai statusuri slabe atunci cu certitudine esti ,,praf”și te sfătuiesc sa treci la next level : ,,noob, last gun!" :angry:

O sa realizeze cat de praf este dar si fapul ca a intrat in faliment :)

• Upvote 1

Eu am luat 3 mark-uri cu tancul ala sub 100 de mecirui cred ca pe la 74 sa fiu mai precis, si am dat 3k de multe ori cu doar 11 gold in dotare, e un tanc superb pt seal-clubbing si cu 11 gold termeni mereu pe plus si poti sa iti asiguri 3k wn8 usor, faci meciuri de 20k wn8 usor nu e mare realizare, daca stii sa joci cu  vehiculele light acest tanc trebuie sa il ai in garaj.

Oricum marele dezavantaj al acestui tanc e ca are mult prea putine proiectile, altfel era un tanc care la  100-300 de mecuri aveai sansa sa faci un pool si un kolobanov sigur, dar am fost fortat sa pierd meciuri usoare pt ca nu mai aveam nici un obuz in magazie, de multe ori am pastrat ultima "boaba" pentru a incerca un fadin.

• Upvote 1

Intrebare : Seamana, oarecum, cu Hellcat in vremurile sale bune ????

Nu. Se joaca total diferit pentru ca e foarte manevrabil si bun pentru flanc. La inceput se face niste spot activ (pasiv pe unele harti), se incearca niste snipe si pe urma flanc, flanc, flanc si vanat tancuri cu HP redus. E un T37 mai slab.

Cu vechiul Hellcat nu se juca asa agresiv pentru ca niciodata nu i s-a intors turela aia repede. Se juca la vision control cu bino si plasa. Snipe, repozitionare, snipe, repozitionare, etc..

Intrebare : Seamana, oarecum, cu Hellcat in vremurile sale bune ????

Nu, din simplul fapt ca e scout si prinzi des meciuri cu tier 8. Cu Hellcat-ul era alta poveste. Aproape toate meciurile erau top tier...

Cu Hellcat nu eram niciodata in top tier, din cate-mi amintesc. Insa nu avea absolut nici o problema la tier 8. Pe harti deschise, IS-3, T-32 si alte matahale de genul, erau pur si simplu pulverizate. Cammo pe echipaj, vopsea si plasa, un binoclu si un tufis.....ooofffff...ce tanc era si ce jaf a ajuns......:(

• Upvote 1