Jump to content
RaduAlexG

Schimbari WN8?

Recommended Posts

Salutare,

Am observat ca peste nopate (la propriu: aseara aveam vreo 1430, iar azi am vreo 1448) mi-a crescut wn8-ul cu aproape 20. Am avut o singura lupta ieri de random, deci nu e posibil sa fie de acolo cresterea. Stiti ceva de vreo modificare de calcul? Eu unul nu am gasit nimic...

Later edit

Am gasit un link catre noile valori wn8 incepand cu 1 noiembrie, dar nu scrie si ce anume s-a modificat

http://www.wnefficiency.net/wnexpected/

Au facut update la expected values (damage, kills, spot etc...) pentru anumite tancuri. Unele au expected damage mai mic, altele mai mare si in functie de ce tancuri ai jucat WN8-ul a crescut sau a scazut. 

http://www.wnefficiency.net/wnexpected/

link-ul ala il gasisem si eu, dar nu vedeam modificarile. Coloana cu deltaDamage arata cu cat a crescut sau scazut?

am vazut pe wot life ca s-au modificat unii care aveau mai mult acum au mai putin si invers, cel putin in clanul din care fac parte.

link-ul ala il gasisem si eu, dar nu vedeam modificarile. Coloana cu deltaDamage arata cu cat a crescut sau scazut?

Da, acolo vezi care au crescut si care au scazut.

am vazut pe wot life ca s-au modificat unii care aveau mai mult acum au mai putin si invers, cel putin in clanul din care fac parte.

Depinde cu ce tancuri au jucat mai mult, daca au jucat cu tancuri la care expected damage-ul a scazut atunci au WN8 mai mare, daca au jucat cu tancuri ce acum au un expected damage mai mare WN8-ul a scazut pentru ei.

Am observat si eu, ma tot uitam cum creste wn8 cu cate 1-2 apropiindu-se de 1700 si brusc, am sarit la 1710.

pe wot life ar fi ala nou, pe statistics inca nu s-a modificat. Pana mea la mine de ieri pana azi a sarit in sus cu aproape 30 de pct , nu stiu de ce ca ieri si alaltaieri am cam dat o in bara. Wow, ieri pe ultimele 7 zile era undeva la 1800, iar azi e pt ultimele 7 zile 168. Adevarul e ca ultima peroada am jucat mai mult cu "oile" si cu vreo cateva dr tier 5 si 6, plus cateva cu arty ,cam rar cu 10 .