Jump to content
Krys888

Fourth Campaign - Black Gold

Recommended Posts

Cum zicea cineva mai sus , din comunitatea romaneasca doar 3 clanuri aveau capacitatea sa aiba :

-suficienti Field comanderi care sa fie si buni 

-suficienti jucatori online intre 21:00-01:00 care sa fie si foarte buni .

Din pacate doar LGEND/ARCAN si CTRL se incadreaza ....

CTRL- nu va intra in primii 50 din pacate, dar daca ii mentionezi, poti mentiona si ARKNE care vor termina in primii 70 dar nu vor obtine tanc pentru tot clanul. O sa verific la sfarsit cati jucatori au luat tancul si din ce clanuri, cred ca orice clan este in stare sa ia macar 10-15 tancuri merita felicitat.

• Upvote 1

CTRL- nu va intra in primii 50 din pacate, dar daca ii mentionezi, poti mentiona si ARKNE care vor termina in primii 70 dar nu vor obtine tanc pentru tot clanul. O sa verific la sfarsit cati jucatori au luat tancul si din ce clanuri, cred ca orice clan este in stare sa ia macar 10-15 tancuri merita felicitat.

Am mentionat CTRL-  in calitate de potential clan care poate intra in primii 50 , din punctul meu de vedere sunt foarte buni si au cam tot ce le trebuie , daca nu intra in primii 50 ar fi mare pacat .

ARKNE nu cred ca se incadreaza la top 50 iar ce este dupa top 50 nu conteaza .....

Daca te uiti pe pozitile clanurilor romanesti in clasamentul campaniei si pozitile clanurilor romanest in top clanuri romane o sa vezi ca nu sunt surprize ele fiind cam aceleasi ..

Am mentionat CTRL-  in calitate de potential clan care poate intra in primii 50 , din punctul meu de vedere sunt foarte buni si au cam tot ce le trebuie , daca nu intra in primii 50 ar fi mare pacat .

ARKNE nu cred ca se incadreaza la top 50 iar ce este dupa top 50 nu conteaza .....

Daca te uiti pe pozitile clanurilor romanesti in clasamentul campaniei si pozitile clanurilor romanest in top clanuri romane o sa vezi ca nu sunt surprize ele fiind cam aceleasi ..

ARKNE a fost aproape de Top 50 mai tot timpul campaniei si a avut performante peste nivelul de WN8 al jucatorilor, a terminat Stage 1 pe locul 58, stage 2 pe locul 57, iar la final vor termina undeva intre locurile 62 si 67 fiind unul din cele patru clanuri romanesti care s-au luptat sa termine intre primii 50, deci si-a capatat dreptul de a fi mentionat alaturi de celelalte trei clanuri de top romanesti.

Ce mi se pare interesant de mentionat este influenta diverselor etape ale campaniei la clasamentul final. Toate cele patru clanuri romanesti s-au chinuit la tier 6 si erau sub locul 50. La tier 8 s-a remarcat LGEND care a urcat pana pe locul 31, ceilalti ramanand sub linie. Apoi la tier 10 s-a remarcat ARCAN care a urcat pana pe locul 32, dar si LGEND care s-a dus pe 24-25.

La tier 10 s-au stricat apele pentru multe clanuri, nu am urmarit o evolutie detaliata, dar ca exemple; GE-PL, LAVI, PIXEL, URB, au dat total fail, si au fost depasite clar de clanuri ca ARCAN si ZWACK.

o surpriza mare e BABA care se zbate de ceva timp intre 60 - 70 . Aveam pretentii de la turcaleti.

Si o surpriza de la -TAF- care e pe locul 30. Posibil sa se fi mutat oameni intre BABA si -TAF-, dar n-am verificat.

• Upvote 1

Si o surpriza de la -TAF- care e pe locul 30. Posibil sa se fi mutat oameni intre BABA si -TAF-, dar n-am verificat.

nu au mutat , pur si simplu BABA sta foarte prost la capitolul strategi de ceva vreme . Cand eram in arcan si ii bateam in Balcani pe banda rulanta , la un moment dat unul din ei a scris in chat ca de a 2 a zi li e intoarce strategul si o sa vedem noi .... daca un clan ca BABA sta intr-un singur strateg iar pe mines aveau o singura strategie ... e problema 

"FYI, the tank choice page will be up from 25.12.2015 07:00 CET until 28.12.2015 07:00 CET.

Once Campaign ends the map will be frozen for 3 weeks for holidays and then there will be Season Two (more info about that later).

All that will also be in the results news next week."

Prea  "multe" detalii din partea WG ...

Alegerea tancului se face prin logare pe pagina principala sau in joc? Intreb pentru ca sunt plecat de sarbatori si nu am acces la joc, doar la internet (adica pot doar sa ma loghez pe site)...

Alegerea tancului se face prin logare pe pagina principala sau in joc? Intreb pentru ca sunt plecat de sarbatori si nu am acces la joc, doar la internet (adica pot doar sa ma loghez pe site)...

Din ce-mi amintesc, data trecuta s-a ales de pe pagina wot.eu .. Iti iei VK-u, nu ?