Sari la conținut
whiteman34w

Mesaje voce in romana (Recomandat de echipa WoTRomania)

Postări Recomandate

Ceva simplu, de genul: Ne-au Vazut, sau Am Fost Detectati. Din cate stiu este un alt fisier care parca se baga in folderul de XVM, nu mai stiu exact.

Am facut ceva dar sa`mi spui daca ai alt mod de 6th sense instalat si care. As avea nevoie de niste probe. Daca ma poti ajuta ti`as fi recunoscator

Partajează acest post

Link spre post

Am modul instalat de la Odem-Mortis. Acolo sunt mai multe de unde poti alege.  O sa incerc maine, pentru ca azi nu am cum sa-ti fac o inregistrare si iti pun pe youtube.

Partajează acest post

Link spre post

Am modul instalat de la Odem-Mortis. Acolo sunt mai multe de unde poti alege.  O sa incerc maine, pentru ca azi nu am cum sa-ti fac o inregistrare si iti pun pe youtube.

Nu te chinui sa`l pui pe teava.

Iti dau 2 fisiere ce trebe puse in audio, dqar vezi sa le redenumesti pe cele existente. Au fost probate si au mers cu aiomod. nush daca mere cu omc-ul.

res.zip

Partajează acest post

Link spre post

Nenea actiunea se petrece in anii `40. De unde claritate si fidelitate la statiile alea radio. Cat despre dictie nu cred ca vreun comandatn de tanc era actor sau prezentator tv.

Vad ca esti cam recalcitrant  la obserbatii. Nu-i bine. Ce sari asa? Spunem si noi anumite chestii, nu trebuie sa arzi pe aici. Si..nu suntem nenea" amandoi.

Partajează acest post

Link spre post

Vad ca esti cam recalcitrant  la obserbatii. Nu-i bine. Ce sari asa? Spunem si noi anumite chestii, nu trebuie sa arzi pe aici. Si..nu suntem nenea" amandoi.

Iti place il folosesti, nu iti place il stergi, Simplu. Vad ca esti mai recalcitrant decat mine. Eu doar iti explicam ca am incercat sa il fac cat mai aproape de epoca respectiva. Ma ierti ca ti`am spus "nenea", domnu.

Partajează acest post

Link spre post

ăsta pare un mod „dedicație specială” pentru cocalarii care sparg semințe în fața blocului. înjurăturile n-au nicio legătură cu rigoarea militară, strică total atmosfera jocului.  l-am dezinstalat după 5 minute, huge fail. next.

:)))) uite aici militarie romaneasca adevarata, nu tanculete la calculator

minutul 2:43 maestre

Pentru tine o sa-l rugam pe domnul Plesu  sa inregistreze o varianta academica.

Asa e romanu, cand cineva face ceva benevol, se trezesc mereu altii mult mai priceputi sau cu pretentii. Omul si-a sacrificat o parte din timpul liber pentru modul asta si decat sa aruncam cu noroi, mai bine l-am ajuta sa-l imbunatateasca daca suntem de parere ca nu i-a iesit bine. Iar daca tonul omului ti se pare recalcitrant cred ca esti mult prea sensibil.

Si inca ceva, "nenea" si "tanti" sunt niste apelative folosite pentru persoanele mai in varsta, nicidecum peiorative. Intre doi frati, cel mic ii va spune celui mare "nenea", recunoscandu-l superior. Dar astea sunt deja fineturi.

P.S. Omule alb, daca vrei putem face o varianta impreuna modului de voci.

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post

P.S. Omule alb, daca vrei putem face o varianta impreuna modului de voci.

De ce nu? Cred ca ar fi interesanta o varianta pe doua voci. Dar daca nu e cu limbaj licentios, nu ma bag. :P

Ca io`s mai cocalar asa si imi place semintili mancati`as!

Partajează acest post

Link spre post

Felicitari White ... am jucat doar o misiune cu ce ai facut tu ... este ok. cat despre comentarii, daca nu se comenteaza inseamna ca nu ai "valoare" ;). Cum ai modificat vocile o poti face si la muzica .... eu mi-am pus Heavy Metal ;)

Partajează acest post

Link spre post

Felicitari White ... am jucat doar o misiune cu ce ai facut tu ... este ok. cat despre comentarii, daca nu se comenteaza inseamna ca nu ai "valoare" ;). Cum ai modificat vocile o poti face si la muzica .... eu mi-am pus Heavy Metal ;)

Merci Nighthawk, drumul a fost deschis de tine...eu trebuie sa`ti multumesc tie pentru idee. Cat despre muzica din joc eu a un mod cu muzica din filme. E foarte reusit si melodiile sunt foarte bine alese si asignate la harti si evenimente (victorie sau infrangere).

Cu stima,

White

Partajează acest post

Link spre post

de ce nu iei tu un kil de seminte si apuca`te sa`ti faci modul tau asa cum il vrei si nu mai da comenzi gen "next". Ai idee cu ce se mananca viata de cazarma sa nu mai spun viata de pe front cand esti in toiul bataliei si iti tzatzaie kurul ca dreaq? rigoarea militara n`are nici o legatura cu vocabularul trupei.

ok, poate că am exagerat, să ne calmăm. my bad, n-am explicat în detaliu pmdv.

tocmai, că știu despre ce vorbesc. am terminat armata acum 14 ani. știu ce înseamnă ordinele militare. am tras de zeci de ori cu pistolul-mitralieră AKM 7,62mm am aruncat de zeci de ori cu grenade defensive și ofensive, am dinamitat diverse obiective cu trinitrotoluen (TNT), am fost servant 5 (loader) pe tunul anti-aerian Rheinmetall flakvierling 38mm (flak cu 4 țevi). în primele 4 luni am făcut instrucție prin ploi torențiale și prin zăpezi de un metru. întotdeauna comandantul de batalion sau de baterie dădea ordine clare și concise nu „la mișto” sau „la caterincă”. deci, „știu cu ce se mănâncă” armata.

dacă ai fi în locul meu, ai gândi exact la fel. sper să înțelegi și un alt punct de vedere.

Partajează acest post

Link spre post

Ok. Hai sa o "lamuresc" eu. 1. Acesta este doar un joc in care se simuleaza o batalie. Nu iti omoara nimeni camaradul de arme sau pe tine. Joci doar ca sa ai impresia ca esti comandant. 2. Jungle. Si eu am facut armata (crede-ma ca am mancat-o pe paine) dar pina la urma suntem aici sa "ne simtem bine" ;) sa ne petrecem timpul disponibil cat mai placut ... asa ca stati calmi domnilor. 3. Nu-mi plac manelele dar imi plac semintele, nu injur in joc dar la volan "spurc" asa ca hai sa fim putin mai "colegi" cu romanii. Uita-te la la alte "natii" cat tin unii la ceilalti. Parca noi suntem facuti sa ne injuram pe unde apucam. Cum se intilnesc 2 romani cum se injura ... Apreciez tot ce fac colegii si mai ales comentariile. Daca nu se comenteaza inseamna ca nu esti bagat in seama si nu ai valoare ;)

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post

Zic si eu,asa...la misto.Ptr. momentele in care esti ''spotat(a)'':-Am fost giniti,ba! :P

S`a notat. Mc pt idee.

ok, poate că am exagerat, să ne calmăm. my bad, n-am explicat în detaliu pmdv.

tocmai, că știu despre ce vorbesc. am terminat armata acum 14 ani. știu ce înseamnă ordinele militare. am tras de zeci de ori cu pistolul-mitralieră AKM 7,62mm am aruncat de zeci de ori cu grenade defensive și ofensive, am dinamitat diverse obiective cu trinitrotoluen (TNT), am fost servant 5 (loader) pe tunul anti-aerian Rheinmetall flakvierling 38mm (flak cu 4 țevi). în primele 4 luni am făcut instrucție prin ploi torențiale și prin zăpezi de un metru. întotdeauna comandantul de batalion sau de baterie dădea ordine clare și concise nu „la mișto” sau „la caterincă”. deci, „știu cu ce se mănâncă” armata.

dacă ai fi în locul meu, ai gândi exact la fel. sper să înțelegi și un alt punct de vedere.

Eu nu stiu cum era armata acum 14 ani dupa revolutie... eu am terminat`o acum 24 e ani si perioada de instructie am facut`o in armata ceausista iar la revolutie s`a tras asupra noastra la greu. Tot nu cred ca exista comandant de pluton, companie, baterie, regiment, tanc, avion, submarin care sa foloseasca expresii gen "Va rog frumos" sau " Fiti amabili si trageti o salva". Si unul este limbajul de la instructie cand singura grija a comandantului de ce o fi el este doar sa f...a bibanii cat mai tare si altul este acela cand asupra ta si a oamenilor pe care ii comanzi se trage cu munitie de razboi. Prin faza cu grenade, TNT, tras cu AG`ul adaptat sa traga cu cartuse de PSL asupra unei machete de tanc am trecut cu totii.

Am inteles pctul tau de vedere si pentru ca ai inmuiat tonul o sa incerc sa fac si o varianta fara injuraturi. Asa just for fun. Dar nu iti pot garanta ca nu o sa fie mai saraca in expresii.

Cu stima,

Partajează acest post

Link spre post

perfect whiteman, sper să poți face și un asemena mod. baftă!

nighthawk, de acord cu tine,  mi-am asumat greșeala.    :)

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...