Jump to content
Emil

Rudy - oferta speciala

Recommended Posts

Salutare prieteni tanchisti,

Aseara a fost pus spre vanzare un pachet special, care continea un Rudy (cu echipaj cu BIA) + 1.650 gold + Tetrarch (inchiriat pentru 5 lupte) + 2 slot-uri in garaj, la pretul de 89 RON.

Cei care si-au luat acest pachet au aflat care-i cel mai OP tanc din joc la nivelul sau: RUDY! Acesta a venit la pachet cu un echipaj cu BIA. Echipajul incepe direct din al 2-lea skill, dar are avantajul ca al 2-lea skill creste la fel de repede ca si primul skill in cazul celorlalte tancuri.

Am reusit sa joc doar 16 lupte cu el, dar statisticile pentru acest tanculet sunt astronomice (vezi pozele din atasament).

N-are MM preferential, dar din 16 lupte jucate, aprox 3-4 au fost vs. tier 8, restul fiind vs. tier 6-7.

Tancul este mai mult decat decent in luptele de tier 8! Adica, wtf? Un tanc de tier 6 capabil sa duca in spate meciuri de tier 8? Pai da, deoarece:

- munitia premium are 194 mm putere de penetrare! Mai mult decat suficient sa scuipi pe un IS-3, frontal!

- view-range-ul (cu echipament optic si cu ceva skill-uri pe echpaj), ajunge la 445m! Adica, cat un tanc de tier 10, pentru ca de ce nu?

- mobilitatea este mai mult decat decenta! Fuge cu 54km/h, suficient cat sa acoperi toata harta in cel mai scurt timp posibil...

Si imaginati-va, daca un tanc de tier 6 poate duce lejer meciuri de tier 8, oare cum se comporta in meciuri de tier 6-7? : COOLGLARE :

Pe langa toate astea, face credite aproape cat un tanc premium de tier 8... Pentru ca, de ce nu?

post-972-0-57618900-1449211518_thumb.jpg

post-972-0-03819000-1449212685_thumb.jpg

Da. Sunt OP tancurile... Chiar si la snipe sunt mai bune decat cele germane...

Rudy e pus la vanzare cu ocazii speciale, la pachet cu altceva, nu se vinde la bucata. In cazul de fata, ce am mentionat mai sus:

Aseara a fost pus spre vanzare un pachet special, care continea un Rudy (cu echipaj cu BIA) + 1.650 gold + Tetrarch (inchiriat pentru 5 lupte) + 2 slot-uri in garaj, la pretul de 89 RON.

A mai fost pus la vanzare o singura data, in vara, cu ocazia implinirii a 70 ani de la terminarea WWII. Atunci era un pachet Rudy + CromwellB + IS-2 + ISU-122S...

Oferta a fost valabila o singura zi, adica ieri.

Cel mai probabil o sa fie scos din nou pe piata in vara lui 2016.

te-ai grabit sa dai banii. Eu astept oferta cu type59. tzz :))

Il am, dar pe un alt cont. :D

Poti scoate relativ usor 4k WN8 cu el...

E superb tanculetul asta! L-am achizitionat acum, la advent calendar. Nu l-am jucat prea bine, dar oarecum am reusit 70% WR solo. :))

shot_014.jpg

• Upvote 1