Jump to content

Recommended Posts

Si probabil nu detii nici soft-uri piratate, in special cele care tin de Microsoft... :P

Daca luam modelul vestic, in scurt timp ajungem ca mascatii sa ne sparga usa, sa confiste PC-ul si sa bage amenzi la greu, eventual chiar si parnaie, pentru niste amarate de melodii sau filme de pe torente... :(

Da, ai dreptate. Seriale si filme piratate, in rest muzica o ascult de pe spotify iar la programe am licenta ca-mi cere profesia.

Si probabil nu detii nici soft-uri piratate, in special cele care tin de Microsoft... :P

Daca luam modelul vestic, in scurt timp ajungem ca mascatii sa ne sparga usa, sa confiste PC-ul si sa bage amenzi la greu, eventual chiar si parnaie, pentru niste amarate de melodii sau filme de pe torente... :(

iti zic sa stai chill in romania mai trebuie sa treaca inca 10 ani pana se ajunge acolo iti garantez eu !!

Cine a testat sa spuna aici o parere ,merita sa nu ?

hmm,am patit ce nu ma asteptam.Dupa ce l-am folosit cam 2 luni s-a bulit.Crash... 

Win10 in dreapta jos arata un mesaj care cere restart pentru a repara erori.Am dat acolo in dimineata asta(Prima zi de craciun) si buff,nu se mai aprinde.click peste tot,recovery ,repair ,etc.Nimic,si asa am ajuns sa instalez din nou win7. Win10 este bun ,recunosc ,dar nu am de gand sa formatez PC-ul odata la 2 luni. Problema este ca win10 spune sa dai restart si asa faci,cand colo te trezesti cu el in pana.Toata dimineata am avut de furca ...Ieri,mia aratat acel mesaj de 3 ori,si de 3 ori am dat restart.Ca de obicei nimic nu s-a intamplat. Insa acum "crash"... Nu este win7 la fel de rapid,dar pe el daca simt ca este ingreunat ,un disk cleanup rezolva tot. Cu win7 formatez pc-ul  cam  odata pe an,si asta ca asa vreau eu,nu pentru ca este nevoie.  : THIRST : Mi-am schimbat parerea pentr-u win10.Plus ca am observat si ceva probleme atunci cand acceses task manager cand sunt intr-un joc. Uneori imi este imposibil sa nu apas butonul de restart de la PC. Spre exemplu in jocul Echo of Soul cand apasam butonul exit din joc ,nu iesea.Ecranul era negru,si doar taskbarul il puteam vedea.Cand doream sa intru in task managerul acesta era dupa ecranul negru si nu puteam opri procesul jocului. Cu win7 niciodata nu am avut probleme ca aceasta.

Probabil, desi Microsoft-ul zice ca nu-s probleme de nici un fel, sa fie probleme prin drivere sau probleme de incompatibilitate cu soft-uri avute in OS anterior Win 10...