Jump to content
Awa

Star Wars - The Force Awakens

Recommended Posts

Iti dai seama ca daca una care lucra la salubritate si care a pus prima data mana pe o sabie laser, il bate mar pe Kylot Ren ala... Ii stinge sabia in zapada la un moment dat lui Kylot. E mai pt copilasi asa, care nu stiu sau nu-si mai aduc aminte cum era adevaratul Star Wars.

L-am vazut si eu aseara, asta cu negrul de la salubritate e de rahat rau de tot. Nu mai spunem ca la un moment dat se bate cu sabia laser contra unui baston sfaraitor al unui stormtrooper. Parca in celelalte Star Wars sabia laser trecea ca prin unt prin orice in afara de alta sabie laser...

Iar cand parea ca Rye vrea sa se combine cu negrul, i-am zis sotiei ca ar fi pacat ca sangele regal al lui Rye (probabil fata lui Luke, dar o sa aflam in Star Wars VIII) sa se combine cu cel al unui negru de la salubritate.

Vizionati acest filmulet, modelul de inspiratie pentru Star Wars. O sa aflati lucruri foarte foarte interesante:

• Upvote 1

Drumul Taberei? Suntem vecini?

Bun asa , Dr Taberei este mare, iar acum s-au intins si peste lanurile de porumb, de la marginea cartierului. Eu am locuit 26 de ani, zona Cofetaria Indiana si PTTR, pt cunoscatori. La Favorit am vazut si eu primele 3 serii din Razboiul Stelelor. Cel mai mult m-a impresionat Luke, cand si-a luat sabia din zapada prin concentrare, el fiind intors cu capul in jos si cu picioarele blocate de tavanul pesterii.

Super tare faza :)