Jump to content
Gabriel Doinas

Wot in 2016 si 11 min pentru tanchistii romani

Recommended Posts

2016 se anunta promitator:

-tancuri premium in sfarsitul lui 2016 "made in poland" insa sursele nu specifica in ce tech tree

-suedezii vor avea un tech tree fara tancuri pemium

-nu va exista  european tech tree

- se pune cap la cap un tech tree din israel..majoritatea tancurilor americane si frantuzesti

-serbia/iugoslavia va fi baga intr-un tech tree sigur ( poate chiar al ei) tier 5-10 asigurat

-se culeg informatii pt bozgor tech tree, pardon ungaria

-romania si italia sunt 2 tari problema...romania ar putea avea TD, HT si SPG dar SPG si Ht de la tier 7-10 sunt cam noi si necesita un nerf de cel putin 25%

uite ideea mea si astept ajutor( nu injurii ):

Linia principala( MT+HT):tier 1: renault FT aka R-FT( adus de francezi, tanc light),tier2: renault r 35 aka R-35r( adus de francezi , tanc light)

. tier 3:renault r 38 sau H-38( hotkiss parca,francez, tanc light), tier 4: Pz 3 aka R-3 ( nemtesc si cu un tun decent e ok , mai ales ca pz 3/4 e de 5..) , tier 5: pz 4 aka R-4( se poate si la tier 5 , tanc mediu), tier 6:t34-76( un t34 cu un tun de  76 mm montat de soldatii romani din improvizare) sau t34-85 ( dar e prea clona), tier 7: TR 540( imitatie nereusita de t 55), tier 8: TR 77( t55 proiectat in romania), tier 9: t55( cumparat de "CEASCA" de la urss), tier 10: tr 800 ori  tr 850 ( stiu e prea nou dar...)_ tier 7-10 au nev de nerf..cv tipc WOT

linia secundara: tier 2:  vanatorul de care 35 aka VDCR-35, tier 3: tacam r-1 ( 47 mm la tier 3 nu e rau), tier 4: tacam r-2, tier 5: tacam t60( stiu , e pe lt vz 35 dar linia e de camp nu de armura) , tier 6: TAs 4( jg pz 4), tier 7: TAs 152, tier 8: isu 152, tier 9: mareshal m-05, tier 10:  2s1 Gvozdika  - ceva sugestiv pt tanchisti:  http://www.resboiu.ro/dupa-90-de-ani/

la arty e complicat...

P.S : am muncit mult pt chestia asta si nu vreau injurii , ci ajutor , iar daca sunt greseli gramaticale , scz, dar a trebuit sa scriu si pe alt site din forum european

SARBATORI FERICITE

• Upvote 2

Daca ai muncit mult, bravo, parerea mea este ca n-o sa fie linie de tancuri maghiare niciodata.

Despre polonezi, depinde ce vor face cu primul tanc, daca il pun pe linie separata, au sanse la linia lor in 2017, daca nu,nu. Linia suedeza e singura pe care putem sa ne asteptam sa o primim in 2016, poate alaturi de inca o linie franceza.

Linie romaneasca o sa vedem abia dupa ce astia de la WG nu mai au de lucru (alte linii de implementat). Toate tancurile romanesti sunt copii (imbunatatite si redenumite), in mare parte, a tancurilor rusesti. Din aceasta cauza, Romania n-o sa aiba linie de tancuri in urmatorii 2-3 ani zic eu...

• Upvote 1

Linie romaneasca o sa vedem abia dupa ce astia de la WG nu mai au de lucru (alte linii de implementat). Toate tancurile romanesti sunt copii (imbunatatite si redenumite), in mare parte, a tancurilor rusesti. Din aceasta cauza, Romania n-o sa aiba linie de tancuri in urmatorii 2-3 ani zic eu...

si linia chineza e copy- paste  cu tankuri  rusesti redenumite

Scuze, dar nu prea sunt de acord cu unele lucruri...cum ar fi: Pz. 3 si 4 erau numite T-3 si T-4 (nu cu R).

SU-152 si Jg.Pz 4 nu au fost folosite de noi (cel putin eu nu am gasit surse). Am folosit doar SU-100 si ISU-152 (cred). tacam r-1 ar fi folosit un tun de 45 ci nu 47 de mm. "TR 540" (imi dai pls surse despre el?) Si toate celelalte TR-uri nu sunt HT ci Tancuri Principale De Lupa (categorie moderna), dar in joc ar fi MT pt ca sunt T-55-uri modificate care era MT. Maresalul e MULT prea slab pt tier 9. Tacam r-2 si t-60 ar fi amandoua de tier 3, si tacam t-60 nu e mai bun ca r-2, sunt aceeasi chiestie dar arata diferit.... (asa ar fi in wot). FT ,R35 T-3/4 etc ar fi doar clone care si nh au fost facute de noi. Imi dai pls o sursa pt t 34 76? Singurul spg pe care l-am avut e Hummel (am avut unul). Mai e si Model 89 (versiune de 2s1 GVOZDIKA facuta pe sasiu de mli-84, ar l-as baga ca TD.

Cea mai noua versiune (si prob. Ca mai buna) de tech romanesc a mea e asta.

Tier 1: R-1 -versiune de AH-IV mai rapida, dar nu poti penetra aproape nimic, sau chiar nimic cu ea...de aceea ar putea fi bagat tacam r-1 la tier 1.

Tier 2: V. de care R-35. Turele pe care le poate folosi: cea de t-26 sau cea de r-35 extinsa frontal. Tunuri: 45mm rusesc sau 47mm schneider.

Tacam R-1

R-2c (MT) versiune de R-2 cu spatele turelei modificat.

POSIBIL premium de tier 2: Malaxa UE care cara un tu nemtesc de 47mm sau unul de 50mm. (Ar fi ridicol)

Tier 3:

TACAM R -2

Tacam t60

si

R-3 (versiune de Skoda T-21 care urma sa fie favuta de Romania )

Tier 4

Premium: Tacam R-2 cu tun nemtesc de 88mm (planuit)

Maresal M-05

Tacam-t38

Tier 5:

Maresal M-03 - are un howitzer rusesc de 122mm, prea puternic pt tier 4

Tier 6:

Tun Anticat Autopropulsat model 1985 (TAA-85). Probabil poate fi si tier 7

Tier 7:

Panther (clona...)

Tier 8:

Model 89 (cred ca ar putea fi si 9 sau 10)

Tier 9

T-54 ( clona)

Tier 10

TR-580 nerfuit

Degeaba va faceti sperante la tancuri romanesti in joc, ele nu vor aparea prea curand asta deoarece Romania nu este o tara care sa aiba o influenta majora la bugetul companiei. Wargaming incearca sa investeasca in joc pentru tarile care ii aduc si cel mai mare profit, nu asa e logic? Deci noi mai avem de asteptat, poate dupa Suedia, Italia, etc. Noi nu avem nici macar o comunitate romaneasca deschisa pe forum-ul oficial al World of Tanks Europa, dar aminte sperante la tancuri in joc?

• Upvote 1

Degeaba va faceti sperante la tancuri romanesti in joc, ele nu vor aparea prea curand asta deoarece Romania nu este o tara care sa aiba o influenta majora la bugetul companiei. Wargaming incearca sa investeasca in joc pentru tarile care ii aduc si cel mai mare profit, nu asa e logic? Deci noi mai avem de asteptat, poate dupa Suedia, Italia, etc. Noi nu avem nici macar o comunitate romaneasca deschisa pe forum-ul oficial al World of Tanks Europa, dar aminte sperante la tancuri in joc?

damn right

• Upvote 1

doare atat de tare cand o spui... dar speranta moare ultima