Jump to content
Castana

tanc premium special pt credite

Recommended Posts

Salut as vrea sa stiu ce tancuri premium ati cumpara in special pt farmat credite. 

Excludem T-34(USA) si LOWE.

Din ce am vazut pe internet la 4.000 dmg sumele(non-premium) de credite ramase sunt: 

1.IS6-98.000 ramai cu 77.000

2.fcm50-87.000 ramai cu 73.000 

3.cdc-81.000 ramai cu 59.000 

4.112-89.000 ramai cu 71.000

5.t-54mod1-110.000 ramai cu 96.000  

6.su-122-44 (am inteles ca face si acesta bani) la ce am vazut pe net 3814dmg a primit 70.560 a ramas cu 44.812 

As dori si parerile voastre pro si contra la tancul ales de dumneavoastra.

Toate tancurile premium de tier 8 fac credite. Ca sa faci credite, trebuie sa-l joci bine (dai damage = iei credite). Cu alte cuvinte, degeaba-ti iei CDC daca tu esti obisnuit cu T34 sau Lowe...

Ia-ti T54 mod 1, nu vei sti ce sa faci cu creditele dupa cateva batalii. Cred ca mai este 15% reducere.

eu iti sugerez pana inveti sa joci sa nu iti cumperi t8 premium , ia un tier 4 maxim 5 si invata sa joci , dupaia avansezi 

https://wot-life.com/eu/player/Castana/ce indrumari bune dati , dupaia va mirati ce cauta la tier 8 

wargaming ar trebui sa puna lacat pe t8-10 pana la 5k batalii sincer

ce pot sa zic , bafta sa cadeti cu el in echipa  : PWNBURN :

https://wot-life.com/eu/player/Castana/ce indrumari bune dati , dupaia va mirati ce cauta la tier 8 

Tu daca ai avea ceva de vanzare asa ai face? Ai limita accesul la produsul tau?...

Nu zic ca e placut sa ai parte de jucatori care nu stiu joaca la tier mare(7+) si se cred la tier 1->4 in care R-ul apasat de doua ori si capturarea bazei e totul pentru ei, dar e o afacere.

Singura vina a WG-ului e ca n-a gandit MM-ul pe alte criterii, altele decat clasa tancului si tier-ul lui.

Tu daca ai avea ceva de vanzare asa ai face? Ai limita accesul la produsul tau?...

Nu zic ca e placut sa ai parte de jucatori care nu stiu joaca la tier mare(7+) si se cred la tier 1->4 in care R-ul apasat de doua ori si capturarea bazei e totul pentru ei, dar e o afacere.

Singura vina a WG-ului e ca n-a gandit MM-ul pe alte criterii, altele decat clasa tancului si tier-ul lui.

sau asa da ai dreptate 

sa aiba mm separat jucatorii pana la un anumit numar de batalii ar fi cel mai bine 

IS - 6

- bun incasator, daca stii sa-l pozitionezi ai timp sa reincarci fara sa te retragi din linia de tragere a inamicului;

- macar trei-patru lovituri cu damage daca-ti intra, iti asigura profit;

- este adesea top tier in lupta, iar cand e top tier (daca nu te face repede artileria ori faci greseala sa lupti cu un IS-3 face to face) cam face legea;

- am avut toate premium-urile din joc, am pastrat doar IS-6, Lowe, si Panther 8.8. IS-6 pentru ca imi aduce MULTE CREDITE, celelalte doua pentru ca au tunuri precise si cu penetrare buna.

Cu AMX CDC si FCM trebuie sa gandesti inainte sa tragi si mai ales de unde tragi, avand armura aproape zero. T54 md1 e prea lent si tunul e slab, iar daca nu ai vreo denivelare dupa care sa-ti itesti doar turela, s-a dus orice avantaj. Iar 112 la fel, daca ai dupa ce sa iti ascunzi hull-ul si sa arati doar turela, esti cel mai tare (insa hartile nu-s facute doar ptr 112, Superpershing ori ST-1...)

Intr-un cuvant, IS-6 e un tanc care poate fi dus in lupta si fara sa fii mare maestru in WoT.

IS - 6

- bun incasator, daca stii sa-l pozitionezi ai timp sa reincarci fara sa te retragi din linia de tragere a inamicului;

- este adesea top tier in lupta, iar cand e top tier (daca nu te face repede artileria ori faci greseala sa lupti cu un IS-3 face to face) cam face legea;

- am avut toate premium-urile din joc, am pastrat doar IS-6, Lowe, si Panther 8.8. IS-6 pentru ca imi aduce MULTE CREDITE, celelalte doua pentru ca au tunuri precise si cu penetrare buna.

Cu AMX CDC si FCM trebuie sa gandesti inainte sa tragi si mai ales de unde tragi, avand armura aproape zero. T54 md1 e prea lent si tunul e slab, iar daca nu ai vreo denivelare dupa care sa-ti itesti doar turela, s-a dus orice avantaj. Iar 112 la fel, daca ai dupa ce sa iti ascunzi hull-ul si sa arati doar turela, esti cel mai tare (insa hartile nu-s facute doar ptr 112, Superpershing ori ST-1...)

Intr-un cuvant, IS-6 e un tanc care poate fi dus in lupta si fara sa fii mare maestru in WoT.

daca tot ai asa multa ,mai arunca si la mine in curte :)) tancurile din hartie nu sunt facute pentru prima linie , doar daca joci pluton si stii ca ai cover garantat

e la latitudinea fiecaruia cu ce vrea sa joace t54 mod 1 din ce am vazut eu e destul de bunicel fata de celelalte premium , are niteica armura un movement decent si trage binisor , nu il posed , doar ce am auzit si  eu de la altii 

IS - 6

Salut,

IS-6 este bunicel!, are MM preferential, blindaj bine inclinat, tun varza, (bunicel la lupta de aproape), la top tier pe langa IS-3 al tau eu spun si IS-6!.(IS-6 vs IS-6 ceva inexplicabil!).

Eu spun ca majoritatea sunt bune daca te obisnuiesti cu ele si nu le joci prin rotatie pe toate in aceeasi zi.(cum fac eu!).

Contrar a ceea ce spun unii colegi de forum primele mele tier 8 (si premium) au fost T34 si Lowe cu care am si luat M-ul, in ordine inversa.(s-a mirat cineva ce caut la tier 8?).

Si sa nu comparam mere cu pere!, HT cu MT sau LT!, cum spune Emil, degeaba iei MT si tu joci HT.

Sunt convins ca fiecare avem clasamentul nostru in ce priveste tancurile.

PS:

In ceea ce priveste ce cauta unul sau altul la nu stiu ce tier?, va spun eu: joaca WoT!!!

Aceasta ca sa nu intreb si eu: cu ce o sa va mai mandriti voi acestia cu alte culori daca nu am fi noi acestia rosii???.

The money maker... daca ai MM bun...

(Daca nu ai...oricum fiind preferential... si nu te misti din baza tot ramai pe +)

post-1009-0-99759000-1454244176_thumb.jpg

post-1009-0-85003300-1454244185_thumb.jpg

post-1009-0-68688200-1454244200_thumb.jpg

PS:

Una de acum cateva minute.

Parca este putin cam incet IS-6, iar daca termini treaba intr-o parte, nu prea mai ajungi in cealalta parte unde este actiune!

+ 1 cand ti-o iei!

post-9305-0-43474700-1454261700_thumb.jpg

post-9305-0-46473400-1454269761_thumb.jpg

CDC- cel mai bun tanc premiu de 8, dar jucat cu cap, il am si nu imi pare rau,este exact stilul meu rapid si foarte agresiv.

CDC... jucat foarte agresiv... O iau ca pe o gluma.

Viteza tancului te ajuta sa relochezi rapid, intr-o alta pozitie de SNIPE!

CDC- cel mai bun tanc premiu de 8, dar jucat cu cap, il am si nu imi pare rau,este exact stilul meu rapid si foarte agresiv.

Sigur Dane foarte agresiv si rapid, iesea din cover unul cu CDC exact cand incarca IS-6.(vezi foto1).