Jump to content
  • 1
antraxx25

Cum pot cumpara gold ?

Question

Salut, ma intrebam daca mai exista o posibilitate sa cumperi gold in afara de PayPal, tel sau sms. Au fost intr-un timp tonomatele acelea ce se gaseau prin magazine, dar nu mai merg, da nu stiu ce eroare cand vrei sa cumperi de pe WOT-EU.

Merge prin PayPoint sau ceva de genul asta?

• Upvote 1

37 answers to this question

Recommended Posts

• 1

Pas 1. Te duci la un tonomat de plata PaySafe. Se gasesc in magazine, reteaua MegaImage (cel putin in Bucuresti le gasesti la tot drumul) sau cauta pe google in orasul tau.

Pas 2. Pe ecranul tonomatului, touchscreen, pe langa plata lumina, enel, distrigaz etc, undeva in dreapta jos apare si un buton PaySafe. Click pe el , introduci suma dorita ca la bancomat (vezi ca nu da rest) Exemplu 50 Ron. Iti  o chitanta cu un cod PIN din 16 cifre.

Pas 3. Te duci pe pagina oficiala http://worldoftanks.eu/ , te loghezi, apoi te duci la dai click sus in dreapta pe GetGold (e scris cu galben parca)

Pas 4. Schimbi tara din dreapta  sus, Romania in Ungaria ca in imaginile de mai jos.

image.png

image.png

Pas.5 Dupa ce ai selectat ce anume vrei sa cumperi, jos in lista modalitatilor de plata ai PaySafe

image.png

Alegi PaySafe , introduci codul PIN de 16 cifre de pe chitanta, vezi ca nu este nevoie sa te loghezi la ei pe pagina, si voilla, tocmai ai cumparat produsul dorit.

Scuze pentru marimea imaginilor. dar e un replay facut in graba.

PS Daca platesti la casa, ii spui casierei ca vrei sa depui suma x in paysafe, aia iti i-a banii iti da chitanta cu codul pin si gata. Ca si cand ai reincarca o cartela SIM.

• Upvote 3

• 0

Salut,

Cred ca te referi la terminalele QIWI, gasite prin toate mall-urile sau magazinele mari. Nu stiu de ce sunt momentan indisponibile (doar pe EU-Server, pe RU-Server pare ca ar merge).

Contul premium lunar mi-l incarc prin SMS si mi se pare ca platesc cam mult.

Astept si eu un raspuns, daca cineva stie o alta modalitate de plata, fata de cele de pe site (SMS, PayPal, plata cu cardul sau prin transfer bancar).

Sanatate!

• 0

Edit.

Am descoperit metoda

Te duci la un punct PaySafe (se gasesc in reteaua de magazine Mega Image), platesti acolo la tonomate sau la casa valoarea dorita de tine ( exemplu 50 RON) si iti iei chitanta cu codul PIN.

Apoi te duci pe pe site si get gold.

Schimbi tara in Hungary, si ai acolo PaySafe.

Sper ca te ajuta

• Upvote 1

• 0

Confirm metoda de cumparare gold/premium membership de mai sus. Rog un moderator chiar sa faca un pin cu asa ceva. 

Sorry de spam

• 0

Salut,

Rog toti cei care mai stiu si alte metode de cumparare gold, altele decat cele mentionate mai sus, sa adauge in topic.

PINNED.

Sanatate!

• 0

Salut

O mare prb asta chiar ar fi interesant  sa spuna cineva cum se mai poate cumpara gold!!chestia de mai sus as vrea daca se poate mai explicit(adica ce sa platesc la apart sau ce sa spun la casa) si pasi de parcurs in WOT,ROG PE ORICINE STIE SA NE SPUNA SI NOUA ALTE METODE!!

• 0

Se poate plati si cu VISA CARD  daca ai ---Eu am cumparat prin altcineva care are cardul si pentru 2500 gold la costat 45 ron

https://eu.wargaming.net/shop/wot/gold/default/?item=124    aici pretul este 44.20 lei (9.95

Am intrebat la MegaImage  despre varianta de mai sus cu PaySafe. platit la casa si mia spus ca nu se poate ,poate , poate cineva

care a facut practic acesta operatie sa ne spuna , ca sa stim precis.

• 0

Da, si eu platesc cu Visa Electron... Este cel mai rentabil prin plata cu cardul...

• 0

chiar ma miram ca nimeni nu a zis nimic de plata prin card pana acum , poate cea mai simpla metoda ,daca toti vrei sa platesti. Restul cu tonomate si vrajeli mi se par prea complicate. Eu is mai pe principiul "daca e free , e free". Nu cred ca am bagat mai mult de 20 de euro de prin 2011 ,de cand am contul,  restul fiind coduri gratis pe alienwarearena (sa le dea d-zo sanatate ca am facut o mica avere in gold de la ei) si diverse concursuri.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...