Jump to content
  • 1
antraxx25

Cum pot cumpara gold ?

Question

• Membru Activ

Salut, ma intrebam daca mai exista o posibilitate sa cumperi gold in afara de PayPal, tel sau sms. Au fost intr-un timp tonomatele acelea ce se gaseau prin magazine, dar nu mai merg, da nu stiu ce eroare cand vrei sa cumperi de pe WOT-EU.

Merge prin PayPoint sau ceva de genul asta?

• Upvote 1

37 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Membru Activ

eu cumpar gold de la aparatul qiwi,in fiecare magazin pe..y (stie ce ne place) :) gasesti aparat,si scuze dar nu vreau sa fac reclama.1ron=51 gold.direct te loveste reclama cu W.O.T :).....bagi adresa ta de mail si cash-ul.

• 0
  • Membru Activ

Stiu ca acest subiect este vechi dar poate mai este cineva interesat de plata prin PaySafeCard.

Ce vreau sa spun este ca:

Daca iti cumperi un PSC de 50Lei si iti mai ramane pe el nu conteaza cat, acel PSC poate fi combinat cu altul si nu se pierde mici un ban (din cate stiu eu).

Exemplu:

Pui 50Lei pe PSC ;

Intri pe site si cumperi 2500Gold ;

Acel gold costa 44.25Lei ;

Pe PSC iti mai ramane 5.65Lei ;

Intrând pe site-ul celor de la PSC exista o optiune de a combina mai multe coduri. Cel initial(5.65Lei) + inca unul (25lei).

Mentionez ca cei de la PSC nu accepta sume mai mici de 25Lei.

Sper ca am fost de ajutor! Spor la cumpărat!

• Upvote 1
  • 0
  • Community Contributor

Castigand eventuri, facand misiuni (recent introduse la Clan Wars) sau avand teritorii pe harta globala la Clan Wars.

Daca s-ar putea sa cumperi gold pentru trezoreria clanului, toti ar abuza de asta - s-ar face grupuri de oameni care sa isi cumpere pachete de gold mari pe trezorerie (care sunt si cele mai ieftine), ca apoi sa il distribuie intre ei, si toata lumea ar iesi mai ieftin. Nici WG nu sunt chiar fraieri. :)

Dar presupun ca nu de asta intrebai. :P

• 0
  • Membru Activ

Cea mai eficienta, sigura si rapida metoda de a baga bani in joc este paypal. Folositi cu incredere.

Paypal? o mare bătaie de cap dacă mă întrebi pe mine.Prea multă bătaie de cap inutilă cu activatul contului.

Cea mai simplă metodă rămâne plata cu card-ul!

• 0
  • Super Moderator

Asa este. E usor sa platesti cu cardul dar e mai sigur sa platesti cu paypal.

De asemenea recomand QiWi si Paysafe (cu mici dezavantaje pentru paysafe)

Este la fel de sigur sa platesti cu cardul. Problema e sa nu-ti fure cineva cardul. Din aceasta cauza WG iti da la dispozitie 14 zile sa-ti retragi tranzactiile facute. Rezultatul este blocarea contului WoT pe care s-au facut tranzactiile pana la plata contravalorii gold-ului transferat pe cont.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...