Jump to content
  • 0
kamikaze

PUNCTE VULNERABILE

Question

salut  revin  cu o intrebare  poate   tampita   daca are cineva timp  sau unde sa intru   sa vad si eu punctele slabe la tancurile grele (  unde sa lovesc  sa dau damage  mai pe romaneste    pana incarca el  eu trag 3  4 focuri si nici nul zgarii )    respect

7 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Salut,

Exista AICI un mod, care iti arata in joc zonele vulnerabile la mare parte din tancuri. Foloseste-l cu incredere, instructiunile de instalare le gasesti tot acolo. Eu il folosesc de cateva luni, si este foarte folositor, si indrum pe fiecare jucator din clanul meu sa il foloseasca.

L.E.: Intre timp a devenit ilegal. Asa ca nu il mai recomand.

• 0

Salut,

La ORICE tanc greu din acest joc, partile vulnerabile din fata sunt:

- "burta" tancului

- "gatul turelei" (imbinarea dintre corpul tancului si turela)

- turela comandantului (daca tancul are asa ceva)

- cuibul mitralierei si fanta de vedere a soferului (daca tancul are asa ceva)

Din lateral si din spate nu mai are rost sa mentionez...

Sanatate!

• 0

Cel mai urat moment posibil atunci cand esti cu un heavy tank.Adversarul trage in "gatul turelei" iar turela ramane blocata  :mellow: mi s-a intamplat de multe ori...Dintr-un heavy ai un anti-tanc  :D

• 0

http://www.wotdb.info/#country=ussr

Ai aici tot tech tree-ul din joc. Selectezi un tanc, apoi in fereastra pop-up vei vedea ca ai un buton "Vulnerability". Click si tancul iti va aparea in mai multe ipostaze (frontal/lateral ...), cu evidentierea punctelor vulnerabile si explicarea lor (rezervor, motor, gunner, etc ...).

Spor !

PS: nu recomand "in game mods", iti incarca foarte mult cromatica jocului si devine extrem de obositor. In plus, hasurarea punctelor slabe este vizibila de la distanta mica, deci practic la snipe este total nefolositor. Mod-urile care pun overlay pe tancuri sunt utile doar in contextul unui team training in care poti intra sa vezi efectiv cum poti penetra acele puncte slabe.