Jump to content
S80iulian

Sfaturi, idei pentru " pacalit " femeile

Recommended Posts

• Community Contributor

Toti cei care au o relatie au si " probleme" cand depasesc " norma " pe joc. Ce explicatii le dat sa mai stai putin sau sa stai maine mai mult pt nu stiu ce misiune... etc. Poate titlul topicului nu e cel mai nimerit asa ca daca are ci eva alta idee sa o scriu si sa-l modificam. Eu cand vreau sa " sar calul" ma bag repede in bucatarie " trantesc" ceva bun si ... deocamdata merge, dar nu stiu cat o sa mai mearga. P.S fara injuraturi si mesaje obscene. Sa nu cumva sa zica vreunul ca lui nevasta/ iubita/ sotia nu-i zice sau ia zis vreodata ceva. Si inca ceva , sper ca nu va lasati partenerele sa intre pe forumul asta, nu de alta dar ma trezesc ca ma face vreuna cu ou si cu otet.

• Super Moderator

Nevasta-mea deja s-a obisnuit. Cand simt ca se intinde ata, fac o zi pauza de WoT si ma pun cu buna pe langa ea...

Ziua 1:

- nevasta-mea: iar te joci tancuri?

- eu: da draga, mai joc putin si termin

Ziua 2:

Ziua 3:

- nevasta-mea: mai lasa dracului tancurile alea!

- eu: hooo, gata, am terminat!

Ziua 4:

- pauza de WoT (spalat farfurii, curatenie prin casa, dat de mancare la copil, schimbat pampers, stat la povesti cu nevasta prefacandu-ma c-o ascult si ca-i dau dreptate, iesit la plimbare prin parc, etc.)

... si ciclul se repeta... : DIZZY :

• Upvote 2
  • Super Moderator

Day 1: inchide calculatoru' ala odata si nu mai vorbi cu "baietii" pana la 1 noaptea...mai vorbesti si tare

Day 2: calculator inchis

Day 3: scap 2-3 lupte la serviciu..e mai sigur si mai putin riscant  decat acasa

Day 4: stau cu ea pana adoarme si ma "transfer" usurel in living, la calculator..stau cu lumina inchisa, soptesc la microfon si dau si luminozitatea ecranului mica

Day 5: pana ajunge ea acasa ( eu sunt ala cu program de gravida la munca, nu ea) dau cu aspiratorul, spal vasele, fac ceva bun bun (o pasiunea de-a mea este gatitul de retete mai "altfel"), curat luna prin casa ...asa mai scap vreo ora

Day 6: asta e de fapt in realitate: ajung seara acasa, intru pe usa si bag un : nevasta, ciorba e calda si pe masa? dupa masa, ma asez confortabil la pc si dau cu pumnul in birou zicand : ada' o bere si ceva de rontait...da repede si sa fie rece.....si nu te mai tot fatai ca ma deranjezi. Azi stau pan' la 2 noaptea si vreau liniste

Day 7...50 : Doamne ce mult trebuie sa stai cu ghipsul pus....si parca incep sa vad cu ochiul stang ceva-ceva

• Upvote 1
  • Content Creator

Nevasta-mea deja s-a obisnuit. Cand simt ca se intinde ata, fac o zi pauza de WoT si ma pun cu buna pe langa ea...

Ziua 1:

Ziua 2:

Ziua 3:

- nevasta-mea: mai lasa dracului tancurile alea!

- eu: hooo, gata, am terminat!

Ziua 4:

- pauza de WoT (spalat farfurii, curatenie prin casa, dat de mancare la copil, schimbat pampers, stat la povesti cu nevasta prefacandu-ma c-o ascult si ca-i dau dreptate, iesit la plimbare prin parc, etc.)

... si ciclul se repeta... : DIZZY :

ha ha ha , trebuie sa recunoastem adevarul .

Da sunt vinovat de doua zile sunt la ciclul asta recunosc(mai putin partea cu pampers-ul) si fara parc ca e intuneric cand ajungem acasa .

;)  ;)  ;)  ;)

• Content Creator

Mah la mn e bine....

La inceput jucam gta san andreas si statea cu orele si se uita cum ma joc.

Dupa aceea jucam CS.....ma balacarea zi de zi.....rupeam tastatura .....

Acuma joc wot....mai rau....mai rau ca vorbesc....tipa injura.....m-a luat saracu ala.....mi-ash p..a in mumasa.....

Nevasta-mea mai tipa....fimiu (5ani jumate) a inceput si el....se uita la mn si cand ma omoara il mai aud "ptiu bagami-ash p..a in mumasa ca l-a omorat pe tati"  : SHOUT :

Si sotia imi zice sa mai las dreaq jocu,dar eu ii zic "Vrei sa ies la o bere"....stie ca dupa o bere urmeaza a-2-a,a-3-a........

Eu cel putin ii dau atentie cand e de plecat pe undeva.....parc,plimbare,cumparaturi,etc.....la pc sunt seful meu     :))

E mai nasol cand am musafiri si stau pana la 12-1 noaptea.......la ora 9 e cw....BRB : NINJA :.

Mai o lupta,mai o tigare,iar o lupta iar un pahar de vorba.

• Membru Activ

Eu am un altfel de conflict cu sotia cand vine vorba de calculator: impartirea lui.

De obicei negocierea suna cam asa: "Hai sa fac si eu 10 lupte si dupa faci si tu 2 misiuni la Skyrim"(sau AC4 Black Flag sau Witcher sau pe ce mai are ea pata pusa in momentul respectiv) :)

Edited by RaduAlexG
  • Community Contributor

Cred ca pana la urma cel mai bine ar fi sa le atragem si pe ele in jocul asta si sa vezi atunci caterinca mai ales daca devin mai bune, din noob si tomata nu te mai scoate.Iti face mancare in functie de wn8 . Oare sunt si cupluri care joaca jocul asta, cum or fi discutiile intre ei ?

• Super Moderator

Adica...sa-ti faca de mancare in functie de wn8..ceva de genul :

"Iulian dragule, am vazut cum ai jucat azi..ia zi, ce sa fie, supa de rosii sau doar un suc de portocale? . "  :))):))):))))

• Upvote 1

Adica...sa-ti faca de mancare in functie de wn8..ceva de genul :

"Iulian dragule, am vazut cum ai jucat azi..ia zi, ce sa fie, supa de rosii sau doar un suc de portocale? . "  :))) :))) :))))

"O ciorba de sfecla te rog."

• Community Contributor

Pentru azi am scapat cu mancare buna ca am jucat bine aseara Problema e ca mereu imi zice " da tu trebuie sa fii prezent in fiecare seara ? mai sari si tu cate o zi" eu îi zic " gata iubi am azi putina treaba si maine iau pauza" Inca nu a venit " maine". PS si am noroc pt ca ea nu joaca. Sac.

• Moderator

Cred ca pana la urma cel mai bine ar fi sa le atragem si pe ele in jocul asta si sa vezi atunci caterinca mai ales daca devin mai bune, din noob si tomata nu te mai scoate.Iti face mancare in functie de wn8 . Oare sunt si cupluri care joaca jocul asta, cum or fi discutiile intre ei ?

Cu multa vreme in urma jucam Eve-online cu sotia , era destul de dificil la inceput asta pana a descoperit ca putea face bani frumosi din joc iar eu ii tineam tira .Totul era perfect .

Cand am inceput sa joc WOT primul lucru a fost sa ma intrebe daca se pot face bani din el ...cand am raspuns ca nu, au inceput scandalurile .

Adica my wife nu concepe sa nu faca bani din chestia aia la care pierzi mult timp :P

• Upvote 1
  • Content Creator

Pana acum am fost liber de contract si o pacaleam mai repede ca nu locuiam inca impreuna din cauza serviciului ei,ba ca dau doar cateva si ies,ba ca fac altceva la pc. ba ca ma uit la un film si ii spuneam ca e un film cu razboi(cu tancuri) :)) dar anul asta facem pasul cel mare :)) mai ales ca imi schimb locatia si din proprie initiativa am decis sa o las mai moale si chiar sa ma las de tot in urmatoarele 3 saptamani pana imi schimb emailul.

O singura data a incercat de pe contul meu sa vada cum e,nu i-a placut :x,a zis ca jocul asta e bun cand o sa fim la pensie :)) si asta daca o sa mai vad tancurile atunci.