Jump to content
XxX_Asul_De_Pica_XxX

Sunteti dispusi sa unim clanurile romanesti intr-o alianta?

Recommended Posts

S-au facut mai multe aliante intre clanurile romanesti de-a lungul timpului. Incepand cu fostul -THM-, DAC, TA-RE si pana la CTRL-, ARCAN, etc.

Toate au functionat. Daca se vrea se poate, asta s-a dovedit. Problema e ca odata atins scopul (ex: cucerirea provincilor romanesti), lumea incepe sa se plictiseasca si alianta se destrama. Asa s-a intamplat de fiecare data.

Cand a facut TA-RE aliante cu clanuri romanesti?

TA-RE nu a facut aliante, in functie de zona in care aterizam faceam cate un nap dar niciodata nu am facut aliante, TA-RE intra sa se bata pe harta.  A fost un singur incident cu THM pe Romania, daca imi aduc aminte bine, in rest Alex nu a dorit sa atace clanurile romanesti dar nici sa faca aliante ( ma refer strict la GB).

Am si eu o intrebare?Vreun moderator poate da warm-uri pentru off topic sau nu e un forum structurat asta?

Dr.Nebun astept cu nerabdare atacurile alea.Pana atunci , mai da-ti odata reroll la conturi.Sper sa va iasa de data asta!

Sigur ca se poate. E vorba de topicul asta sau de altul si da e un forum structurat.Te referi la topicul asta?.

sper sa fiu on topic, sa nu primesc warn sau ca parerea mea sa fie stersa.Nu stiu daca incalc regulamentul, dar eu spun un Da raspicat.Sunt pentru unirea intr-o forta mareata a tuturor clanurilor romanesti sub obladuirea acestui prea frumos forum.

• Upvote 1

Voi credeti ca aici faceti aliantele ? Nu credeti ca este mai bine sa discutati cu factorii de decizie pe adresele de ts? E doar o parere .....

Aici se pot initia, sa nu uitam ca si cand Emil a pus tricolorul pe Romania impreuna cu oamenii lui din ACSA, sau cand a fost realizat " Proiect Romania" tot aici au inceput. Au fost cateva tentative esuate de unire care pana la urma s-au realizat chiar si pt scurta durata .Omul a incercat, poate nu va reusi , poare se vor mai scrie cateva pagini , vor mai incerca cativa sa uneasca iar clanurile romanesti , pana la urma cineva va reusi lucrul asta, va reusi sa " zgandare" putin orgoliul patriotic si za zica iar clanurilor straine , chiar si pt o scurta durata de timp " Pe aici nu se trece" .O zi buna in continuare si nu uitati, nimeni nu va obliga sa participati sau sa nu participati. Cum e aia " Romani din toate colturile tarii... Unitiva" sau nu.Succese.

sper sa fiu on topic, sa nu primesc warn sau ca parerea mea sa fie stersa.Nu stiu daca incalc regulamentul, dar eu spun un Da raspicat.Sunt pentru unirea intr-o forta mareata a tuturor clanurilor romanesti sub obladuirea acestui prea frumos forum.

Spune-mi ce nume ai in joc si ce clan reprezinti...sau da-mi un pm pe joc ....acelasi nick ca aici.Multumesc!

Cel care a inceput acest topic cred ca este de pe alta planeta.

Ce aliante romanesti doresti tu sa faci cand clanurile romanesti bune le numeri pe degetele de la o mana si activeaza si la tier difetit. Aliantele se fac intre clanuri de valori apropiate, nu doar wn8 ci si nr de echipe online, nr de strategi, tancuri de cw si nu in ultimul rand experienta, diplomatie.

Nu vad prea curand a se ajunge la o alianta romaneasca mare, cel putin nu pe tier 10.

• Upvote 2

Pai si unde scrie ca omul a zis strict un tier anume? A facut si el o incercare, cum au facut si altii, nu a obligat si nu obliga pe nimeni, poate va reusi sa stranga cateva clanuri, poate nu. Asta inseamna ca " e de pe alta planeta"? Puteai sa-i spui altfel, nu neaparat sa îl numesti asa.Pe viitor te rog frumos sa incerci sa iti temperezi putin degetele pe tastatura.

• Upvote 4

Dupa cum spunea sandu clanurile romanesti bune sunt putine si daca am face o alianta ar fii frumos la tier 10.

Tier 6 si 8 nu are rost......

Dupa cum spunea sandu clanurile romanesti bune sunt putine si daca am face o alianta ar fii frumos la tier 10.

Tier 6 si 8 nu are rost......

Fals!

Este vorba de orgoliul vostru de a da mana cu un frate mai destept sau... mai retard.

Si ala mai putin cotat poate pune ceva piedici adversarilor. Poate ajuta. Poate bloca tancuri favorite, poate fi ca raia... dureaza pana isi face crema efectul...

• Upvote 1

Daca vreti sa faceti ceva, va puteti strange 10-15 clanuri, cu varf de lance clanurile mai bune si sa atacati in continuu clanurile straine. Pe principiul armatei rosii care asa i-a coplesit pe nemti. Cadea un soldat, in urma lui venea altul ii lua pusca si continua asaltul. La batalia de la Kursk tanchistii rusi au fost pur si simplu pusi sa tamponeze tancurile nemtilor, bineinteles acolo unde s-a putut. Asta pt ca rusii isi aduceau alte tancuri imediat dar nemtii nu mai puteau aduce altele de la 2000 de km. Asta presupune sa se formeze o alianta curcubeu care sa cuprinda culorile mov, albastru, verde, galben, rosu. Va predomina culoarea galben-rosie dar asta e. Strategiile ar trebui facute de cei din clanurile puternice si discutate cu cei din clanurile mai slabe care vor fi surprinsi sa vada ca exista si alte strategii decat toti pe o singura parte. Asa ar avea si clanurile pline de gogosari sansa sa prinda o ciosvarta ceva, pe care in veci nu ar lua-o singuri.

Probabil intr-o lume frumoasa asa ceva ar fi posibil dar daca stau bine sa-mi aduc aminte, cum eram noi, cei din TA-RE injurati si facuti in toate felurile, cum incepea lupta, de catre tot felul de gogosari, asa ceva pare imposibil de realizat.

Clanuri mai slabe care ar trebui sa asculte de clanurile mai bune. Numai asa ar avea si ei sansa la niste galbeni. Alianta ar trebui sa arate ca cea de jos:

ezgif-2712060929.gif

• Upvote 5

Super "analiza".

TA-RE este pentru noobi WoT ca mine undeva  pe soclul de la Piata Scanteia de unde l-au dat jos pe Lenin. Cred ca e un bun exemplu pentru un popor care-si reneaga istoria. Hai sa punem "gogosi infuriate" peste tot unde nu vrem sa mai recunoastem ca cineva a reprezentat ceva la vremea lui.

Sa-l dam jos pe Napoleon ca a venit vremea altora... O cretinitate!

http://www.evz.ro/adevaratul-dezastru-de-la-stalingrad-imaginea-proasta-a-romaniei-in-istoria-lumii-romania-lui-cristoiu.html

Nu e nimic fals in ce se scrie acolo. Eram adolescent cand ascultam "povesti" spuse de oameni in etate... veterani cu schije in picior si in sold...

Ca si nemtii puteti "sacrifica romanii" intr-un joc modern... de unde ar avea toti(noi... comunitatea) de castigat.

Nu cum a fost in realitate.

Ca sa se realizeze o alianta sunt cam 3 variante, clanurile bune sa inceapa si sigur vor veni si clanurile mai slabe , clanurile bune si atat sau clanurile slabe si ... atat.

Dupa cum am mai spus....trebuie doar sa renuntam fiecare la ambitiile personale si sa ne gandim la un scop comun , si anume sa vrem sa fim romani si nu jucatori din TA-RE , ARKNE s.a.m.d.Mai repet inca o data ca nu vreau o alinta in care clanurile mai slabe sa profite de puterea clanurilor mai bune si astfel sa ajunga pe harta.Fiecare o sa ajunga pe harta prin puterile lui.Doar sa luptam pe un front comun si sa fim uniti.Sa nu mai existe injuraturi intre romani pe chat s.a.m.d.

Am multe ideei in cap.As vrea sa ne strangem macar sa stam de vorba.Dar se pare ca suntem atat de orgoliosi incat nici macar acest lucru nu este posibil.Pacat

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...