Jump to content
hadrian2

Mentor din Suceava pentru incepator

Recommended Posts

Poti te rog sa te explici ?  Ce inseamna 14 (paisprezece) WN8.?

Daca numele tau in joc este hadrian2, ai 14 WN8. WN8 este un scor care arata impactul jucatorului intr-un meci (damage, killuri, etc.)... in alte cuvinte, poti sa-ti dai seama cam cat de bun este acel jucator la dat cu tancu'.

S-au facut teste. De exemplu, un jucator a intrat cu T1 Cunningham cu 0 munitie in 1000 de lupte. A scos un scor WN8 de putin peste 100. Un jucator mediocru are un scor de aproximativ 1000 WN8. Tu ai 14. Sincer, nu imi pot imagina cum. Singurul raspuns care imi trece prin cap ar fi ca tragi in coechipieri. Sincer, nu stiu cum poate avea cineva scor atat de mic. Este mai usor sa fi extraordinar de bun la WOT decat sa ai scorul ala. Sper sa ma luminezi si sa-mi zici cum ai ajuns la performanta asta.

Oricand poti cere un sfat. Nu o lua in nume de rau, de asta esti aici.

Edited by _micKee_

Daca numele tau in joc este hadrian2, ai 14 WN8. WN8 este un scor care arata impactul jucatorului intr-un meci (damage, killuri, etc.)... in alte cuvinte, poti sa-ti dai seama cam cat de bun este acel jucator la dat cu tancu'.

S-au facut teste. De exemplu, un jucator a intrat cu T1 Cunningham cu 0 munitie in 1000 de lupte. A scos un scor WN8 de putin peste 100. Un jucator mediocru are un scor de aproximativ 1000 WN8. Tu ai 14. Sincer, nu imi pot imagina cum. Singurul raspuns care imi trece prin cap ar fi ca tragi in coechipieri. Sincer, nu stiu cum poate avea cineva scor atat de mic. Este mai usor sa fi extraordinar de bun la WOT decat sa ai scorul ala. Sper sa ma luminezi si sa-mi zici cum ai ajuns la performanta asta.

Oricand poti cere un sfat. Nu o lua in nume de rau, de asta esti aici.

Ar fi foarte bine daca as putea vorbi la un telefon. Cred ca e ceva suspect la mijloc....ceva ce mi se intampla de foarte multe ori cand jucam si nu imi puteam explica de ce. Cred ca capacitatea si putinta redusa a computerului meu a generat anumite probleme in dreptul meu. Mi-ar fi mai usor daca as vorbi cu cineva,de aceea cautam pe cineva pe aproape cu care sa pot sta de vorba.

Edited by hadrian2

Scuze in avans pentru ce urmeaza , dar:

Tu, in primul rand, ar trebui sa iei niste cursuri basic de informatica ( cum se utilizeaza mouse-ul si tastatura). Dupa ce le stapanesti, cauta un provider de net decent ( cat sa-ti asigure jocul un ping de 20ms- maxim 100 ms). Apoi, nici nu te gandi sa te apuci de joc daca pc-ul ( calculatorul) nu iti duce jocul cu minim 20-25 fps ( eu pe vechiul laptop, acum 3 ani, jucam cu 18-20 fps la setari minime de grafica...si tot aveam 1200 wn8 - pentru colegi : pe alt cont ma, nu pe asta). Tind sa cred ca, avand un wn8 de 14 ( PAISPREZECE) la aproape 1000 de lupte, problema ta nu rezida in "invatatul jocului" ci in alta parte...undeva intre priza din perete si scaunul pe care te asezi.

Pentru a gasi o rezolvare, raspunde te rog la urmatoarele intrebari :

1. Cu ce setari grafice joci ?

2. Cu ce FPS ( frame-uri pe secunda) joci ?

3. Cat de vechi e calculatorul?

4. Ce ping ai ( ms) ?

5. Ai mai jucat vreodata jocuri pe calculator? Daca da, ce jocuri ?

Pentru a ajuta, avem nevoie de informatii....

Si chiar invercam sa te ajutam,atat cat putem aici,Catalin nu te-a luat la misto sa stii,intra pe twichi unde se joaca wot,urmaraste puţin acolo cum se joaca,urmareste niste replayuri, da-ne informatiile pe care le-a cerut Cătălin, e un inceput spre a te ajuta sa vezi cu ce se mananca jocul asta.

Ștefan, Ștefan, Domn cel mare
Seamăn pe lume nu are
Decât numai mândrul soare!
Din Suceava când el sare,
Pune pieptul la hotare
Ca un zid de apărare!
Brațul lui fără-ncetare
Bate hoardele tătare,
Bate cetele maghiare,
Bate leși din fuga mare,
Bate turci pe zmei călare
Și-i scutește de-ngropare.
Lumea-ntreagă stă-n mirare,
Țara-i mică, țara-i tare
Și dușmanul spor nu are.
A L T U L
Ștefan, Ștefan, Domn cel mare,
În Suceava cuibu-și are
Ca un șoim voinic și tare.
Din Suceava când el sare
Zi și noapte, de călare,
Se bate-n patru hotare.
Pe tătari îi căsăpește,
Pe unguri îi pârjolește,
Și pe turci îi risipește.
Iar pe leși cu chica tare
Îi avântă-n spânzurare,
Și-i înjugă ca să are!

Pune si "Pasteluri" daca tot te-ai apucat si ai cartea in fata....oricum, poeziile si pictorii ( aia care le scrie) e pentru BAC...deci e un subiect complet neinteresant gen !

• Upvote 1

Baietii de mai sus vor sa te complice prea tare. Cel mai bine ar fi sa urci cateva replay-uri aici ,iar noi sa-ti dam feedback la ele. Iti recomand wotreplays.com (te loghezi cu contul de wot). Asa putem raspunde la toate intrebarile pe care cei de mai sus ti le-au adresat.