Jump to content
jungle

Păreri despre 9.0 și noul mod Historical Battles

Recommended Posts

Parerea mea? este jalnica, echipa WOT in loc sa imbunatateasca calitatea jocului (cerinte mai putine si functionalitate mai buna in joc) ei o ingreuneaza si asta duce la pierderea de jucatori care nu au calculatoare supersonice sau dupa cerintele lor cu fiecare update, din cate m-am documentat eu de ieri in coace multa lume renunta WOT si trece la Gaijin care ei asta fac imbunatatesc jocul prin cerinte mai mici si asta duce la cresterea numarului de jucatori.

incet incet multi vor spune adio aplicatiei WOT

• Upvote 1

...mediu, cu 40-50 fps, pe laptop cu 4 GB DDR3, placa video cu 2 GB RAM dedicati, procesor I3, Ivy Bridge..etc. Alte jocuri cu cerinte mai mari si cu grafica de 1000 de ori mai buna imi cer mult mai putine resurse, sau daca imi cer la fel ca wot se misca exceptional de bine, nu 40 fps ( ex : Battlefield 4, Crysis 2, Crysis 3, COD MoW..etc) E un rahat din ce in ce mai mare jocul asta, cu udate-uri care in cel mai bun caz iti arunca un pic de praf sclipitor in ochi si in cel mai rau caz mai mult strica. S-au vazut cu bani multi..foarte multi, bagati in joc de oameni ca noi, ale caror pareri sau doleante nici nu le asculta. Management de rusi alcoolici.

Update-ul 9.0 aduce doar frustrare pentru mine, dpdv al unui joc care se vrea nr.1 la nivel global, la toate capitolele. Am freez-uri de fps de 1-3 secunde, am momente de lag mare, si cel mai enervant, ma scoate pur si simplu din joc, in timpul luptei, fara posibilitate de reconectare inainte de a se termina lupta, atunci cand joc cu Hellcat, Birch Gun sau M12...e caaaaacaaaaaa ce au facut cu update-ul asta.

• Upvote 1

Va mai merge versiunea BETA a jocului ? Mie imi da ceva problema la logare.. E inchisa la toata lumea sau am eu ceva problema cu jocul ?

Salutare.Sunt nou pe aici.Am o nemultumire cu privire la noua versiune.Am o configuratie(laptop)12gb ram ddr3,procesor i7-3632qm de 2.2GHZ cu turbo boost la3,2ghz si o placa video nvidia geforce gt 740M de 4 gb(procesor grafic pe 128 bit).Cu majoritatea setarilor undeva pe la minim imi merge la 40-60 fps cu mari variatii.E normal?Parerea mea ca aceasta configuratie ar trebui sa imi confere mai multa ..."placere".Inainte de acest update la versiune 9.0 mergea undeva pe la ...90-110fps.Multumesc anticipat.

salut, ce sa zic, multa lume se plnage de probleme cu noua versiune,,,, la mine e cat se poate de rau dar na, am si un PC mai slab, dar inainte de 9.0 totul mergea bine cu ceva programe gen tweaker si file compression, acum nu poat juca mai deloc,, cat despre serverul de test eu stiam ca mai ruleaza si dupa ce e lansata oficial versiunea noua,,, adica la patch-urile trecute eu am mai jucat pe serverul de test chiar si dupa lansarea ofifiala a noii versiuni. acum nu am mai incercat

eu pana la urma am rezolvat problema si asta in mica parte pana la vre-o 2-3 update-uri si m-a costat 600 RON ca sa reconfigurez PC-ul dar daca pe viitorul apropiat noile versiuni de joc vor fi la fel de urate ca si asta ultima 9.0 atunci voi parasi WOT definitiv si macar mai raman si cu buget in plus (scap de alimentat cu Gold) mentionez ca, noua configuratie este urmatoarea:

placa de baza: GIGABYTE model; GA-H61M-S1

procesor: Intel Pentium 2Core G2030, 3 GHZ, 3MB Cache

memorie: 4GB/Ram DDR III

placa video; (cea veche pastrata) MSI N220GT

pe setari grafice mediu (fara a bifa casuta optiunii grafica imbunatatita) am FPS in joc de pana la 132 si nu coboara mai jos de 78 iar ping-ul sub 80 care variaza cateodata intre 95/76

speram ca hotfix-ul să rezolve problemele legate de fps, dar din câte se pare, n-a rezolvat nimic. 

e imposibil să joc de când au făcut update-ul pe live server.  sunt nevoit să renunț la WoT și să caut alternative mai bune. sper doar că Gaijin și Obsidian (Armored Warfare) vor învăța din greșelile imense ale celor de la WG și nu le vor repeta niciodată.

deci in concluzie cei cu laptopuri (aici sunt si eu)va trebui sa stergem contul si sa dezinstalam jocul,nu iti poti permite ,cel putin eu,sa cumperi cate un pc la fiecare update.

va spun eu incet incet WOT vor pierde din jucatori si cand isi vor da seama de aceasta va fi prea tarziu ptr ei ptr. ca, jucatorul acestui tip de joc va cauta mereu alternative iar acestea sunt destul de variate plus multe alte jocuri care se lanseaza in 2014

(dupa un profit de 3mil/E / an in 2013 Wargaming cu ultimul update va pierde) si pana la urma tot noi jucatorii putem fi mai in castig decat echipa WOT!!!

depinde cat de performant ti-e leptopul, mie uneori imi merge bine alteori rau, o singura data dupa update mi-a urcat la 61 fps, media imi este de 35-40 si am PC.

problema este ca astia de la wot sunt neseriosi la ce mama dracului mai trec cerintele la care se poate juca jocul,eu nu pot intra in joc nici macar cu cerintele medii sau minime si innainte imii mergea jocul binisor la 20 fps acu adio joc ,de unde mama naibii upgrade la pc costa peste 50 mil unul bun

problema este ca astia de la wot sunt neseriosi la ce mama dracului mai trec cerintele la care se poate juca jocul,eu nu pot intra in joc nici macar cu cerintele medii sau minime si innainte imii mergea jocul binisor la 20 fps acu adio joc ,de unde mama naibii upgrade la pc costa peste 50 mil unul bun

vor remedia problema până la urmă. am înțeles că va mai apărea un hotfix. poți renunța o vreme la WoT, și revii după ce se rezolvă problemele.

știu, e extrem de frustrant să renunți la un joc în care ai investit bani și „sentimente”, dar în cazul ăsta un „divorț” temporar e necesar. 

personal, m-am reprofilat pe War Thunder.    ;)